5 כללי זהב להנחיית קבוצות - 0404
5 כללי זהב להנחיית קבוצות צילום pixabay

5 כללי זהב להנחיית קבוצות

כל קבוצה באשר היא, מקבוצות של אלכוהוליסטים אנונימיים ועד קבוצות כדורגל, מהווה מסגרת חברתית מהחשובות ביותר בעולם האנושי. הקבוצה והדינמיקות שבתוכה אוצרות בקרבן כוח רב, והכוח הזה יכול להעצים ולרומם את הכוחות הפנימיים של כל אחד מחברי הקבוצה. באותה מידה, הכוח החברתי הזה עלול להיות מופנה נגד פרטים בקבוצה ולהחליש כל אחד מהם בנפרד. הנחיה של קבוצה, לפיכך, היא מקצוע ואומנות של ממש. ריכזנו כאן עבורכם 5 כללי זהב לעיסוק בתחום.

 סיימתם את ההכשרה ואתם מתחילים להנחות קבוצות – אבל זה לא אומר שאתם מוכנים

כל אחד ואחת מאיתנו היו בשלב כזה או אחר של חייהם חלק מקבוצה. לקבוצה יש כוח רב לקדם את הפרטים בה להשגת מטרות משותפות, והיכולת להוביל את הקבוצה היא מיומנות שצריך ללמוד ולרכוש. בהתאם לכך, כיום קיימות מסגרות הכשרה רבות בתחום של הנחיית קבוצות, ומדובר במקצוע של ממש. בין אם מדובר בקבוצות שהמטרה שלהן היא טיפולית כשלעצמה – קבוצות שיקומיות כאלה ואחרות למשל, ובין אם מדובר בקבוצות עבודה או במסגרות חינוכיות, העולם המודרני דורש מאיתנו להנחות את הקבוצה ולקדם אותה יחד. אם עשיתם הכשרה כזאת, ואתם ניצבים כעת בפני הנחיית הקבוצה הראשונה בחייכם המקצועיים – אתם בוודאי לא מרגישים מספיק מוכנים לכך, וזה טבעי והגיוני. למידה וטעות הן חלק בלתי נפרד מההתפתחות המקצועית שלנו, וזה בסדר גם לטעות. עם זאת, ננסה לעזור לכם לצמצם את טווח הטעויות, על ידי מתן 5 טיפים משמעותיים, כללי זהב אם תרצו, בתחום הנחיית הקבוצות.

5 כללי זהב שלכל מנחה קבוצות כדאי להכיר בכל פעם מחדש

  • הכול מתחיל ונגמר בתנאים – התנאים שבהם מתנהלת הקבוצה יכולים להכריע הרבה מאוד לגבי אופי הקבוצה והצלחתה, עוד לפני המפגש הראשון. כשבאים להנחות קבוצה, צריך תמיד לוודא שהתנאים יהיו כאלה שהינם האופטימליים לחוויה משותפת – בסידור החדר, בתאורה, במזג האוויר ובנטרול כל הפרעה חיצונית פוטנציאלית.
  •  אתגרים משותפים מובילים לפתרונות משותפים – הקבוצה לא הופכת לכזו רק מעצם הנוכחות של כל האנשים יחד באותו המרחב ובאותה המסגרת. בשביל ליצור קבוצה מאוחדת שיודעת לעבוד כקבוצה, צריך להציב בפניה אתגרים. האתגרים האלה יכולים להיות מכוונים ומודעים, ומאידך גם מרומזים.
  •  מנחה טוב יודע לשנות את התוכנית בהתאם למשתתפים – יתכן שתהיה לכם תכנית מאוד ברורה וסדורה להנחיית הקבוצה, להשגת המטרות שלה ולעבודה משותפת, אך אחרי מפגש אחד או יותר תבינו שהיא פשוט לא מתאימה לקבוצה. במצב זה חשוב שתזכרו שמרכז הקבוצה הוא לא אתם אלא החברים בה, ואתם צריכים לשקול ולדעת לשנות את סגנון ההנחיה שלכם או את הדינמיקות הפנימיות בהתאם להרכב הקבוצה. הרכב הקבוצה לא עומד להשתנות בהתאם לתוכנית שלכם, אלא להיפך.
  •  שינוי הוא הכרחי – קבוצה לא יכולה לעמוד במקום וללכת עם הזרם. חייבים ליצור בה שינוי על מנת לחדד ולשפר את הדינמיקות הפנימיות, לגבש את הקבוצה ולהעצים את הפרטים בה. משום כך, שינוי הוא הכרחי – וגם שינוי פשוט כמו יציאה של הקבוצה החוצה יכול להיות משמעותי ביותר לפתיחה של אפשרויות חדשות.
  •  חשוב לזהות דגלים אדומים – המנחה מוביל את הקבוצה, אבל הוא לא במרכז שלה. במרכז נמצאים הפרטים, ובהם הקבוצה עוסקת – ולכן ההתערבות שלכם בדינמיקת הקבוצה צריכה להיות מלווה ולא מצווה. עם זאת, חשוב להגדיר גבולות ולזהות דגלים אדומים אם הם קיימים, כך שהתפתחות של דינמיקות אלימות או מנצלות בקבוצה חייבת לגרור התערבות פעילה.

רגישות וקשב הם המפתח – והשער כבר ייפתח מאליו. התנהלות רגישה, קשובה וחכמה תאפשר לכם לצלוח את המבחנים הראשונים שלכם. ובסוף, אין חכם כבעל ניסיון – אם תעקבו אחרי הכללים והעצות, ותדעו להתנהל ברגישות ובחכמה עם הקבוצות שלכם, הניסיון יגיע ואתם תמצאו את עצמכם מובילים תהליכים משמעותיים בעבודתכם היום יומית.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]