חברת ניקיון – כיצד יודעים אם מדובר בחברה איכותית או לא? - 0404
חברת ניקיון – כיצד יודעים אם מדובר בחברה איכותית או לא? צילום elements.envato

חברת ניקיון – כיצד יודעים אם מדובר בחברה איכותית או לא?

בכל תחום מקצועי, אנחנו יכולים למצוא מדרג של העוסקים בו. יש כאלה שנחשבים איכותיים וברמה גבוהה, אחרים לעומת זאת פחות נחשבים כך. לכן סביר להניח שהם יצליחו הרבה פחות. אנחנו בתור לקוחות, תמיד נעדיף לעבוד עם בעלי מקצוע וחברות באיכות גבוהה.

כך למשל, אם אנחנו מחפשים חברת ניקיון לעסק או לבית, אז אנחנו יכולים למצוא מגוון רחב של גורמים אשר יכולים לשרת את המטרה שלנו. כאמור, יש לנו אפשרות לבחור חברות ובעלי מקצוע שנחשבים בעלי איכות גבוהה, ולעומת זאת, אנחנו יכולים להסתפק בהרבה פחות מכך. סביר להניח שמראש אנחנו נבחן אופציה של חברות ובעלי מקצוע ברמה הגבוהה ביותר ולא נמהר לחפש חברות פחות טובות.

לפני שנציג פרמטרים שיעזרו לנו לבחון מי נחשבת חברת ניקיון איכותית ומי לא, אנחנו צריכים לזכור, שהרבה פעמים הקביעה נוצרת תוך כדי עבודה. כלומר, אנחנו יכולים להתבסס על המלצות וחוות דעת, אך את דעתנו האובייקטיבית, נוכל לקבל רק אחרי שנעבוד עם החברה במשך זמן מסוים. לכן, אנחנו צריכים להיות מוכנים לכך, ייתכן מאוד שתוך כדי התהליך, נשנה את הדעה שלנו ונרצה לעבוד עם חברה אחרת.

חשוב לומר, כל חברה מציעה שירותי ניקיון בצורה אחרת. גם אם השירות הוא דומה לכאורה, הרי שאופן ההגשה, אופן השירות, הוא שונה. כל חברה גם מתייחסת לתהליך העבודה מול הלקוח בצורה אחרת. לכן, לא תמיד ניתן למדוד בצורה שווה חברה מול חברה, יחד עם זאת, אחד הפרמטרים למדידה, יהיה האופן בו החברה מתייחסת לשירות ולקשר עם הלקוחות.

איך קובעים אם חברה היא איכותית?

בראש ובראשונה, נבחן את איכות העבודה של החברה בפועל. כלומר, עד כמה באמת השירות שהיא מספקת ללקוחות, יוצר סביבה נקייה, מסודרת, אשר נעים לשהות בה. איכות העבודה יכולה להיקבע, בעזרת צוות עובדים מסור ומקצועי, כלים וציוד, תוכניות עבודה ועוד.

איכות העבודה לא יכולה להיות גבוהה, אם השירות לא ניתן בצורה אופטימאלית. כשמדברים על שירות של חברת ניקיון, הכוונה למדדים כמו, עמידה בזמנים, שירות קבוע, עקבי, שירות עבודה שניתן באופן מסודר ומאורגן, הקשבה לצרכים של הלקוח ועוד.

מעבר לך, איכויות של חברה נקבעות גם ביחס ללקוח, לא רק מבחינת עבודה אלא גם במובנים אחרים. למשל, אם הלקוח פונה בבקשה לשירות דחוף ומיידי, מחוץ לשעות ולימים הקבועים, אם הלקוח פונה בבקשה לביצוע עבודת ניקיון יוצאת דופן, וכן היחס כלפי הלקוח במידה והוא מתלונן על עניין מסוים. כל אחד מהדברים הנ"ל יכול להשפיע, כך או אחרת על האופן בו האיכות של החברה נמדדת.

כפי שניתן להבין, כל אחד מהמדדים נבחן גם באמצעות המלצות וחוות דעת וגם לאורך זמן, במשל תהליך עבודה משותף.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]