החלטת הרמטכ״ל לקצר עונשו של אזריה התקבלה למרות התנגדות הפצ״ר והמלצות קצינים בכירים «
+
החלטת הרמטכ״ל לקצר עונשו של אזריה התקבלה למרות התנגדות הפצ״ר והמלצות קצינים בכירים דובר צה"ל

החלטת הרמטכ״ל לקצר עונשו של אזריה התקבלה למרות התנגדות הפצ״ר והמלצות קצינים בכירים

הרמטכ״ל רב אלוף גדי איזנקוט שקל בימים האחרונים בכובד ראש את בקשתו של לוחם כפיר לשעבר, אלאור אזריה, לקצר את עונש מאסרו.

לחדשות 0404 נודע כי הרמטכ״ל שוחח עם לא מעט גורמי צבא בכירים וכמעט מכולם שמע דעה נחרצת: ״אל תקצר את עונשו״. כך למשל, הפרקליט הצבאי הראשי ביקש מהרמטכ״ל שלא לקצר אפילו ביום אחד את עונשו וקצינים בכירים הביעו אף הם עמדה נגד קיצור העונש.

למרות זאת, החליט הרמטכ״ל לקצר את העונש בארבעה חודשים וזאת בעיקר מאחר וחיסולו של המחבל התבצע בזירה מבצעית.

כפי שפורסם מוקדם יותר בחדשות 0404, במכתב תשובה לאזריה, כתב עוזר הרמטכ״ל: ״בפתח הדברים יודגש באופן ברור וחד-משמעי כי בראיית הרמטכ״ל התנהגותך היתה  פסולה וסתרה את פקודת הצבא ואת ערכי צה״ל. הרמטכ״ל רואה בחומרה את הכשלים שנפלו במעשיך והסטייה בהם מערכי צה״ל, כפי שבאו לידי ביטוי גם בפסקי הדין, ורואה חשיבות רבה במסר הנחרץ שיצא מהם ומהטיפול הפיקודי באירוע.

כמו כן, עמדה לנגד עיניו של הרמטכ״ל העובדה שלא קיבלת אחריות על המעשה ועל שלא הבעת חרטה עליו.

על פי סמכות הרמטכ״ל הקבועה בחוק השיפוט הצבאי להקלה בעונש, כאשר שקל את הבקשה להקלה בעונש, מצא הרמטכ״ל לנכון לשקול שיקולי חסד ורחמים. שיקולים המביאים בחשבון את עברך כחייל לוחם בזירה מבצעית. בהתחשב בשיקולים אלה החליט הרמטכ״ל שיש מקום להקל בעונש והחליט לקצר ארבעה חודשים מעונש המאסר שהוטל עליך ולהעמידו על ארבעה-עשר חודשי מאסר בפועל.

כאמור, אין בכך כדי להקהות את המסר החשוב שבא לידי ביטוי לאורך כל הדרך, בעמדה הפיקודית ופסקי הדין שדנו בפסול החמור שבמעשיך״.

0404