ביטוח רכב - 0404
ביטוח רכב canva

ביטוח רכב

פוליסת ביטוח רכב מהווה את אחת מהפוליסות הנפוצות והחשובות ביותר. חשוב מאוד להכיר את הפוליסה בצורה הטובה ביותר על מנת לבחור את המתאימה לכם מכל הבחינות. את ביטוח הרכב יש לחדש מדי שנה בשנה, כאשר ביטוח חובה הוא ביטוח שעל פי החוק כל נהג צריך להיות מבוטח בו. פוליסות נוספות שבעל רכב יכול לבחור בהן במסגרת ביטוח רכב הן: פוליסת ביטוח מקיף ופוליסת ביטוח צד ג. כמובן שכל פוליסה תשפיע על העלות הכללית של הביטוח ולכן, חשוב מאוד לבחור חברה שתציע לכם את הפוליסה המשתלמת ביותר עבורכם הן מבחינת מה שהיא מכילה והן מבחינת העלות שלה.

ביטוח רכב- מה הוא כולל?

ביטוח רכב בישראל כולל כיום כאמור שלושה סוגי ביטוחי רכב: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג. ביטוח חובה החויב על פי החוק הוא ביטוח שמטרתו היא לכסות על נזקי גוף שנגמרו כתוצאה מפגיעת כלי רכב. כל בעל רכב בישראל חייב להיות מבוטח בביטוח זה. תנאי הכיסוי של הביטוח נקבעים בהתאם לנוסח הפוליסה שנקבעה בתקנות המפקח על הביטוח. ביטוח מקיף רלוונטי לצורך כיסוי נזקים שנגרמו לנזק המבוטח במקרה של פריצה, גניבה או תאונה. ביטוח מקיף כולל בתוכו גם ביטוח צד ג אשר מטרתו היא לכסות נזקים שנגרמו לרכוש של אדם אחר. לא מעט בעלי רכבים ישנים או בעלי רכבים שהערך הכספי שלהם נמוך, בוחרים בנוסף לביטוח החובה בביטוח צד ג בלבד ולא בביטוח מקיף שכן, זה לא משתלם להם.

כיצד מחשבים את הפרמיה של ביטוח רכב?

פרמיה של ביטוח נקבעת על ידי חברות הביטוח השונות המציעות את הביטוח. הקריטריונים לחישוב הפרמיה הם זהים. עלות הפוליסה השנתית לביטוח חובה משוקללת בהתאם לנתונים שונים הקשורים לרכב המבוטח ובנהגים אשר צפויים להשתמש ברכב. כמו כן, הפרמיה משוקללת בהתאם למודל הרכב, שנת הייצור שלו, נפח המנוע שלו, מספר כריות האוויר ברכב, גיל הרכב, וותק רישיון הנהיגה של הנהג הצעיר ביותר שמשתמש ברכב, כמות הפסילות שהיו לנהג ברכב ומספר התביעות שהוגשו לביטוח בשלוש השנים האחרונות של כלל הנהגים שצפויים להשתמש ברכב.

על גובה הפרמיה של הביטוח המקיף משפיעים נתונים שונים כגון: סוג הכיסויים שתבחרו להוסיף כגון: ביטוח שמשות, כיסוי פנסים ומראות צד, רכב חלופי במקרה של אובדן או גניבה, שירותי גרירה, כיסוי לנהגים צעירים או זמניים ועוד. כמו כן, מה שמשפיע על גובה הפרמיה בביטוח זה הוא כמות ואיכות מערכות הבטיחות ומערכות ההתראה שמותקנות ברכב.

האם אפשר להוזיל את פוליסת הביטוח?

התשלום עבור ביטוח חובה ועבור ביטוחים משלימים נכנס תחת הגדרת הוצאות קבועות. הפרמטרים לחישוב ביטוח חובה קבועים בחוק ולכן, אם בחרתם בפוליסת ביטוח חובה בלבד לרוב לא תוכלו להוזיל אותה. אולם, אם בחרתם בפוליסת ביטוח מקיף, תוכלו להוזיל אותה בהתאם למבנה הכיסויים השונים שאתם בוחרים, בהתאם לנתונים של הנהג, בהתאם לערך הכספי של כלי הרכב ועוד. חשוב מאוד לבדוק איזה כיסויים אתם באמת צריכים במסגרת הפוליסה של הביטוח שלכם ואיזה כיסויים אתם פחות צריכים. כמו כן, כדאי שתבדקו אם בהתאם למצב הרכב שלכם ובהתאם לנתונים השונים שקשורים אליו, פוליסת ביטוח צד ג עדיפה לכם מפוליסת ביטוח מקיף, דבר שיכול להוזיל לכם את עלות הביטוח.

אם אתם תוהים כמה עולה ביטוח רכב, איזה ביטוח רכב הכי יתאים לכם ואיך אתם יכולים לקבל את המקסימום בביטוח רכב במחיר האטרקטיבי ביותר, חשוב מאוד שתבצעו סקר ביטוחים וסקר מחירים בין החברות השונות המציעות ביטוח רכב ולאחר ההשוואה המדוברת תבחרו את הביטוח הטוב והמתאים לכם ביותר מכל הבחינות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]