קונה רכבים לפירוק - 0404
קונה רכבים לפירוק freepic

קונה רכבים לפירוק

ישנם שני מקרים מרכזיים בהם לא תהיה לכם כל ברירה אלא למכור את הרכב שלכם לפירוק. כל רכב שאי פעם עלה על הכביש מגיע בסוף אל השלב הזה בו הוא נדרש לעבור תהליך פירוק, בכל אחד משני המקרים שמיד נדבר עליהם. ובכל זאת, כאשר תקבלו הצעת מחיר מכל קונה רכבים לפירוק שלו תציעו למכור את הרכב, אתם עלולים להבין את הדברים בצורה לא נכונה ולכן בשורות הבאות נענה על כל השאלות שצריכות לעניין אתכם בתהליך.

אז מתי אין ברירה אלא להעביר רכב לפירוק?

ובכן, שני המקרים בהם הכתובת היחידה אליה תוכלו להעביר את הרכב שלכם היא קונה רכבים לפירוק הם א' כאשר הרכב שלכם הוגדר כטוטאל לוס ואיבד את הרישיון שלו לעלות על הכביש (למשל בעקבות תאונה שפגעה במרכב ובשלדת הרכב בצורה שהופכת אותו ללא בטיחותי או לבלתי שמיש) וב' כאשר אתם כבר לא רוצים את הרכב וכמוכם גם אף אחד אחר לא רוצה לקנות אותו מכם. בכל אחד משני המקרים האלה יהיה עליכם בסופו של דבר לקבל את ההחלטה למכור את הרכב לפירוק וככל שתקדימו את העניין, כך תוכלו להמשיך הלאה אל הרכב הבא שלכם. ולא… את הרכב לא תוכלו להשאיר כמיצג סביבתי במגרש החניה הציבורי. המדובר על עבירה על חוקי הגנת איכות הסביבה ואתם לא רוצים בכלל לדעת את הסנקציות שמופעלות בגינה.

ובכל זאת, זה קצת קשה

יש שירגישו קושי רגשי להעביר את הרכב שלהם לידיו של קונה רכבים לפירוק בידיעה שאוטוטו הרכב שלהם יהפוך לערימה של חלקים. למעשה, אצל כל אדם אפשר לזהות מידה קלה של רגשנות בשלב הזה אם כי אצל אנשים מסוימים מדובר ממש באירוע רגשי לא פשוט. אבל הקושי האמיתי יתעורר כשתבינו כמה מוכן קונה רכבים לפירוק לשלם לכם עבור הרכב שלכם וכבר נאמר שהסכום הזה יהיה נמוך משמעותית ממחיר המחירון של הרכב. הסיבה לכך היא שהרכב שלכם כבר לא נמכר כאמצעי תחבורה, אלא כערימה של חלקים. חלקים שעדיין לא פורקו, אבל אוטוטו זה בדיוק מה שיקרה להם.

לכם זה יכול להישמע כמו סתם עניין של הגדרות אבל זה ממש לא. עבור קונה רכבים לפירוק, התשלום שהוא מעביר לכם תמורת הרכב שלכם זאת רק ההתחלה. כעת עליו לממן גם את תהליך הפירוק שדורש עובדים וזמן ולאחר מכן עליו גם להיפרד ממרבית חלקי הרכב לטובת מחזור שלא יוכל להפיק לו רווח גדול ולפעמים גם רווח כלשהו. תקוותו היחידה היא במכירת החלפים השמישים ואלו שניתן לשפץ. במקרים מסוימים זה פועל לטובתו של הסוחר ובמקרים האחרים הוא גם יכול להפסיד. בכל מקרה, בשוק ערימות החלקים, המתכת, הפלסטיק, הזכוכית, הספוג והגומי, הרכב שלכם ולמעשה כל רכב, פשוט לא שווה את מחיר המחירון שלו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]