בדרך לקוקפיט: חולמים להיות טייסים מקצועיים – מה חשוב לדעת לפני? - 0404
בדרך לקוקפיט: חולמים להיות טייסים מקצועיים – מה חשוב לדעת לפני? האקדמיה לטיס מסחרי CAA

בדרך לקוקפיט: חולמים להיות טייסים מקצועיים – מה חשוב לדעת לפני?

החלום להטיס מטוס ולעסוק בטיס אזרחי באופן מקצועי הוא חלום המשותף להרבה מאוד אנשים. עם זאת, רבים בטוחים כי לעולם לא יוכלו להגשים חלום זה, מכיוון שלא גויסו לקורס טיס בצבא. בפועל, קיימות אפשרויות אטרקטיביות ונגישות ביותר עבור אילו החולמים להיות טייסים.

קורס טיס אזרחי במסגרת בית הספר לטיסה של האקדמיה לטיס מאפשר לכל מי שמתעניין ברצינות בקריירה בתחום, לנסות ולהגשים את חלומו. מה חשוב להכיר ולדעת בנוגע לקורס טיס מסחרי של האקדמיה לטיס בישראל?

כל אחד ואחת יכולים, בכפוף לשלבי המיון

הדבר הראשון שחשוב לדעת בנוגע לקורס טיס אזרחי של האקדמיה הוא כי קורס זה זמין ונגיש עבור כל אדם בוגר בישראל, בכפוף לשלבי מיון שונים הבאים להבטיח כי לאותו מועמד/ת יש הנתונים האישיותיים,  הקוגניטיביים, והפיזיים  המתאימים ובסיכוי סביר יסיימו את הקורס בהצלחה.

שלבי המיון כוללים מילוי של שאלון מקיף, יום מיונים הכולל מספר מבחנים וריאיון אישי עם פסיכולוג, ונציגות צוות ההדרכה באקדמיה.

לאחר מכן בדיקה מקיפה אצל רופא תעופתי .וסט בדיקות רפואיות בקופת החולים.

מדובר בסך הכל במסלול קצר יחסית אשר יבהיר הן לכם והן לאקדמיה לטיס האם אתם כשירים לעבור קורס טיס מסחרי מלא על כל דרישותיו.

עלויות ואפשרויות מימון

חשוב לדעת כי קורס טיס אזרחי (המעניק רישיון טייס מסחרי המאפשר לעסוק בטיס באופן מקצועי בארץ ובעולם) הוא בעל משמעות כלכלית משמעותית. הקורס נמשך כמעט שנתיים וכולל שימוש בציוד ותשתיות יקרות,  כמו למשל טיסות מעשיות הכוללות הדרכה, שעת מטוס ודלק מטוסים עליהם מתאמנים וצוברים שעות טיס. עלויות הקורס הן גבוהות מאילו של מסלולי לימוד רבים אחרים ועל מנת לסייע לחניכיה להתארגן על מימון הקורס מציעה האקדמיה לטיס מסלולי מימון נוחים המנגישים אפשרות זו לכלל המתעניינים בה.

פרטים מדויקים על מסלולי מימון אילו מומלץ כמובן לקבל ישירות מהאקדמיה עצמה, אך נציין כאן רק כי הם כוללים פריסה ארוכה לתשלומיםעל פני מס' שנים המאפשרת לסיים את הקורס ולהתחיל להתפרנס כטייסים מסחריים מקצועיים ולהחזיר את עלות הקורס בקלות יחסית

ממה מורכב הקורס?

כמובן שעבור קבלת כל הפרטים המדויקים מומלץ לפנות ישירות לאקדמיה ולבקש מנציג שייצור עמכם קשר, אך בכל זאת כמה מילים גם על מבנה הקורס עצמו –

קורס הטיס המסחרי באקדמיה לטיס בישראל כולל מספר שלבים עיקריים, בסיומם מקבלים החניכים את רישיון הטיס המסחרי המיוחל. שלבים אלו כוללים בשלב ראשון את התכנית הבסיסית המכשירה את החניכים לקבלת רישיון טיס פרטי. לאחר מכן הם עוברים לשלב של צבירת שעות טיסה וניסיון מעשי. בשלב הבא מבצעים את קורס המכשירים ובשלב האחרון משלימים את קורס הטיס המסחרי.

גם עבור המתעניינים בלימודי המשך מציעה האקדמיה מספר אפשרויות, דוגמת קורס מדריכי טיסה או מסלול לצבירת שעות טיסה גם לאחר קבלת הרישיון.

אז חולמים להיות טייסים מקצועיים?

מתלבטים איפה כדאי ללמוד?

האקדמיה לטיס מסחרי CAA מזמינה אתכם למסלול מידע בדרך לקוקפיט הכולל מפגשי Zoom ללא עלות, כולל טיסת התנסות בהנחה. לחצו על הקישור למידע נוסף ולהרשמה!

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]