"צוות הבונים": בני נוער ברחבי הארץ בונים סוכות עבור חסרי יכולת לזכר הנופלים - 0404
+
"צוות הבונים": בני נוער ברחבי הארץ בונים סוכות עבור חסרי יכולת לזכר הנופלים פייסבוק צוות הבונים

"צוות הבונים": בני נוער ברחבי הארץ בונים סוכות עבור חסרי יכולת לזכר הנופלים

בניגוד למצוות רבות אחרות – מצוות הסוכה דורשת מאמץ פיזי מורכב על מנת להקים סוכה כשרה ע"פ ההלכה. עובדה זו גורמת לכך שרבים מתקשים בעצם בנית הסוכה- למרות שמעוניינים לחגוג את חג הסוכות כהלכתו. עיקר הקושי קיים אצל קשישים ובעלי מוגבלויות שלא הצליחו להסתייע בבן משפחה שיסייע להם בעת הבניה.

תנועת בני עקיבא נרתמה לסייע והקימה פרויקט ארצי רחב: "צוות הבונים"- שפועל בכל רחבי הארץ. התנועה הקימה מוקד פניות אינטרנטי וטלפוני עבור קבלת פניות של אזרחים הזקוקים לסיוע בבניית הסוכה. לאחר הרישום, חניכי התנועה מהאזור הרלוונטי ייצרו קשר עם הפונה על מנת לתאם מועד לבניית הסוכה, וכן לפירוקה בתום ימי החג. בעקבות הפרסום וההרשמה שהחלה לפני מספר ימים – פנו כבר מאות רבות של אזרחים ומשפחות בכל רחבי הארץ בבקשה לסיוע.

היוזמה החלה בסניף בני עקיבא בגבעתיים לפני כ-3 שנים כשהתנועה כולה מיד נרתמה לעניין ומובילה אותו בכל רחבי הארץ. הפרויקט פועל לזכרם של שלושה לוחמי צה"ל שנפלו על הגנת העם והארץ- רס"ן בניה ריין הי"ד שנפל במלחמת לבנון השניה, ורס"ן בניה שראל הי"ד וסמל בניה רובל הי"ד שנפלו במבצע צוק איתן בעזה לפני כשלוש שנים.

מזכ"ל תנועת בני עקיבא יאיר שחל: "חברי תנועת בני עקיבא פועלים במהלך השנה כולה במנעד רחב של פעולות בחברה הישראלית כולה, אך אין ספק שפרויקט "צוות הבונים הוא אחד העוצמתיים שבהם. נקודת המפגש בין חלקים שונים בחברה בהקשר למצוות הסוכה  שמוקדש לע"נ של חיילי צה"ל שמסרו נפשם למען עם ישראל מבטאת את החינוך הערכי והמשמעותי ביותר מבחינתנו ואת החיבור בין כל חלקי העם. היוזמה שהחלה בסניף גבעתיים ורתמה אחריה את התנועה וחניכיה בכל רחבי הארץ היא פועל יוצא של עבודה משמעותית ועמוקה שנעשית במהלך השנה כולה בסניפים ומסמלת לכולנו את האיכות של הנוער המדהים בארץ הזו".