מאוד משתלם ללמוד בתואר שני במשפטים - 0404
מאוד משתלם ללמוד בתואר שני במשפטים FREEPIK

מאוד משתלם ללמוד בתואר שני במשפטים

האם כדאי ללמוד תואר שני (LL.M) במשפטים? למי מתאים התואר השני במשפטים? אילו קורסים לומדים במסגרת התואר השני במשפטים? כיצד התואר השני במשפטים יכול לסייע לכם בשוק העבודה ובקריירה?

תואר שני במשפטים – תיאור כללי

לימודי תואר שני במשפטים נועדו להעמיק ולהרחיב את הידע המשפטי של הסטודנט. במסגרת הלימודים מרחיבים את הידע בתחומי משפט מגוונים, בעיקר בתחומים משפטיים מוכרים. כמו כן, הלימודים נועדו להעצים את היכולות של הסטודנטים בכתיבה משפטית ובמחקר, במהלך הלימודים רוכשים כלי מחקר מתקדמים המאפשרים לבוגרים לנתח ולחקור תחומים משפטיים שונים מבחינה מעשית ופרקטית ולא רק מבחינה תיאורטית.

הלימודים לתואר שני במשפטים נמשכים 4 סמסטרים ויש לצבור 32 נקודות זכות כדי להשלים את התואר.  בהתאם למוסד הלימודים יש לבחור באחת מהחלופות הבאות:

  • תואר מוסמך כללי
  • תואר מוסמך עם התמחות במשפט פרטי
  • תואר מוסמך עם התמחות במשפט עסקי

תוכנית הלימודים מתאימה בין היתר לעורכי דין בעלי תואר ראשון במשפטים, אפשר לשלב בין לימודים לעבודה, ובמהלך הלימודים נחשפים למתודולוגיות חדשות ועדכניות בחקר המשפט.

תנאי הקבלה לתואר שני במשפטים

תנאי הקבלה למסלול הלימודים לתואר שני במשפטים אינם זהים במוסדות הלימוד השונים. באופן כללי, תנאי הקבלה למכללה מובילה ללימודי משפטים הם:

  • ציון ממוצע לפחות 80 בלימודים לתואר ראשון במשפטים במוסד אקדמי מוכר בארץ או בחו"ל.

בעלי ניסיון מעשי בתחום המשפטים למעלה מ-12 שנה, שממוצע התואר הראשון הינו ציון ממוצע של 79-75.

מומלץ לברר מראש מהם תנאי הקבלה, יש אפשרות לקבל את המידע מיועץ הלימודים במכללה או באוניברסיטה.

אילו קורסים לומדים במסגרת תואר שני במשפטים?

תוכנית הלימודים לתואר שני במשפטים משתנה בין מוסדות הלימוד השונים. במכללה המובילה ללימודי משפטים מציעים תוכנית לימודים מעמיקה הכוללת קורסי חובה ובחירה, קורסים נוספים בהתאם להתמחות הנבחרת, שני סמינריונים.

במהלך הלימודים לתואר שני במשפטים לומדים קורסים כמו דיני בוררות, דיני התיישנות, משפט וכלכלה, הגבלים עסקיים, סוגיות משפטיות בתחום הקניין הרוחני, שופטים ושפיטה, דיני תובענות ייצוגיות ועוד. 

כיצד לימודי תואר שני במשפטים מועילים לבוגרי תואר ראשון במשפטים?

תוכנית הלימודים לתואר שני במשפטים מרחיבה את הידע המשפטי של בוגרי תואר ראשון במשפטים, הסטודנטים עוסקים בין היתר בסוגיות משפטיות מורכבות ועדכניות. התוכנית כוללת הכרות מעמיקה עם סוגיות משפטיות בולטות ומורכבות בעולם המודרני בו אנו חיים. אחת ממטרות התוכנית היא לקדם את החשיבה הביקורתית ולסייע לבוגרים להתפתח בעולם המשפט על כל רבדיו וגווניו.

יש לציין כי תואר LL.M במשפטים מפתח מיומנויות וכישורים חדשים ומתקדמים יותר, לכן בעלי התואר השני מסוגלים להתמודד עם סוגיות משפטיות עכשוויות בצורה מיטבית ומקצועית יותר. כמו כן, תואר שני נחשב ליוקרתי מאוד, הוא פותח דלתות, מבטיח עדיפות בראיונות עבודה לתפקידים בכירים, והתואר היוקרתי מאפשר לבוגרים להתקדם לתפקידים הבכירים ביותר בעולם המשפט.

למי מיועדים הלימודים לתואר שני במשפטים?

כדאי לדעת כי הלימודים לתואר שני במשפטים, במכללה המובילה בישראל ללימודי משפטים, מיועדים לבוגרי תואר ראשון (LL.B) במשפטים המעוניינים להרחיב את הידע והכלים שלהם בתחום. כמו כן, הלימודים מיועדים לבעלי תואר ראשון בתחומים כמו כלכלה, חשבונאות, תקשורת ותחומים נוספים.

בוגרי תואר שני במשפטים יכולים לשדרג את הקריירה שלהם אצל המעסיק או במקום עבודה אחר, הם יכולים להתברג לתפקידי ניהול בכירים יותר בארגונים שונים במגזר הפרטי והציבורי. התואר השני והיוקרתי במשפטים מאפשר לבוגרים לשפר את תנאי השכר, הם יכולים להתקדם בעבודה לתפקידים ניהוליים מאתגרים ומעניינים יותר והם נהנים מעדיפות בראיונות עבודה לעומת מועמדים אחרים.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]