בחירת אנשי מקצוע לעבודות הבית - איך לעשות זאת בדרך הנכונה - 0404
בחירת אנשי מקצוע לעבודות הבית – איך לעשות זאת בדרך הנכונה Depositphotos

בחירת אנשי מקצוע לעבודות הבית – איך לעשות זאת בדרך הנכונה

אתם כבר מכירים את זה יותר מדי טוב – מתחילים תהליך שיפוצים, או רוצים לתקן תקלה בחשמל, או מבקשים להחליף ניאגרה וצריכים בעלי מקצוע אמינים וטובים שיעשו בשבילכם את העבודה….

אבל כאן מתחילה לפעמים מסכת ארוכה ומתישה של חיפושים, שנגמרת לעיתים קרובות דווקא אכזבה, מפח נפש ואפילו הפסד כספי.

למה זה קורה ומה אפשר לעשות כדי שזה לא יקרה לכם? יצאנו לבדוק וחזרנו עם כל התשובות!

בוחרים בשבילכם את בעלי המקצוע מהשורה הראשונה

תוכנית הטלויזיה "יצאת צדיק" אולי לא הצליחה לסלק את כל "בעלי המקצוע" החפרים בתחום השיפוצים, התיקונים והבנייה, אבל בהחלט הצליחה להשפיע על המציאות שבה אנחנו חיים ולהעיר את האנשים הנכונים – אלה שיכולים לשנות את המצב בשטח.

את השינוי אפשר לראות בעיקר בדמות אתרים מובילים, כמו שיפוצים פלוס, המציע, מלבד מדריך מלא לשיפוץ דירה, פורומים להתייעצות עם בעלי מקצוע, סרטוני וידאו, מאמרים והדרכות, גם ובעיקר –  פורטל בעלי מקצוע, אותם צוות האתר בודק ביסודיות, לפני שמאשרים להם לפרסם את עצמם באתר.

התייעצנו עם צוות האתר, הפועל בישראל מעל 9 שנים באיתור ופרסום של בעלי מקצוע אמינים, ראויים, מקצועיים ואיכותיים וחזרנו עם טיפים שיעזרו לכם לאתר בעצמכם בעל מקצוע איכותי ועם הסבר שומט לסתות לגבי תהליך הסינון הקפדני (מאוד קפדני) של אתר שיפוצים פלוס.

איך בוחרים את בעל המקצוע המתאים?

איתור של בעל מקצוע אמין ואיכותי באופן עצמאי יכול להיות תהליך מורכב וארוך, אבל הוא גם אפשרי, למי שמוכן להשקיע כדי לקבל יותר.

הצעד הראשון, אשר אינו מובן מאליו עבור רוב האנשים, הוא הבנה של מהות התקלה – כדי להזמין את בעל המקצוע המתאים לעבודה, בלי לבזבז כסף על ביקור של בעל מקצוע שאינו שייך כלל לתחום שאתם צריכים. למה הכוונה?

אם יש לכם סתימה באסלה למשל, אתם יודעים שצריך להזמין אינסטלטור, אבל אם יש לכם הפסקות חשמל במעלית של הבניין למשל, בכלל לא בטוח שאתם צריכים חשמלאי, כי ייתכן מאוד שיש לכם בעיה באיטום דווקא, המאפשרת חדירה של מים למערכת ולכן החשמל לא מגיע למעלית.

לכן חשוב לזהות לפני הכל את מקור התקלה, כדי שתדעו איזה סוג של בעל מקצוע אתם מחפשים.

איך בוחרים בעל מקצוע איכותי?

שיקול חשוב באותה מידה, כמו איתור בעל המקצוע המתאים לפתרון הבעיה, הוא בחירה של בעל מקצוע, שיעמוד בתנאים ובערכים שאתם מצפים להם:

שידע לתת שירות איכותי ומקצועי, שיהיה אדיב, אבל עם ניסיון, שייתן מחיר הוגן, שיתקן את התקלה במהירות וביעילות ושיספק לכם שקט לטווח ארוך.

כדי להצליח לאתר בעל מקצוע כזה, אתם צריכים להצליב מידע מכמה מקורות ואז גם לבדוק עוד כמה דברים מול בעל המקצוע:

בעלי מקצוע מומלצים

הטיפ הכי ותיק בתחום הוא חיפוש בעל מקצוע באמצעות המלצות – אתם יכולים לשאול חברים, מכרים, שכנים ומשפחה, כדי לבדוק אם מישהו מהם מכיר בעל מקצוע בתחום הרלוונטי, שהוא גם אמין, שירותי והוגן.

אתם יכולים לחפש אחר המלצות ברשתות חברתיות, בגוגל ובאתרי אינטרנט, כדי לקרוא חוות דעת של לקוחות – בתקווה שמדובר על לקוחות אמיתיים…

אבל המלצות הן ללא ספק אינדיקציה טובה לאיכות של בעל המקצוע.

הסמכות ותעודות מקצועיות

במיוחד בתחום השיפוצים – לא כל בעל מקצוע צריך לעבור הסמכה מקצועית. למעשה, אפשר למצוא לא מעט בעלי מקצוע מעולים, שאין להם כל הסמכה, או תעודה מקצועית והם עדיין יכולים לתת לכם שירות טוב ואמין יותר מבעלי מקצוע אחרים, שהשקיעו בלימודים ויכולים להציג לכם תעודות.

יחד עם זאת, בעלי מקצוע כמו קבלני מפתח, אדריכלים, חשמלאים וכן הלאה – יכולים לתת לכם שירות רק אם יש להם הסמכה מתאימה.

את ההסמכה הזאת אתם חייבים לבדוק לפני שתזמינו אליכם את בעל המקצוע, כדי להבטיח שהעבודה שהוא עושה תהיה מגובה באחריות, כדי להבטיח שתקבלו עבודה שלא רק נראית טוב, אלא שהיא גם בטיחותית ואיכותית.

אינדקס בעלי מקצוע שעושה בשבילכם את העבודה הקשה

אם תהליך החיפוש אחר בעל מקצוע איכותי, אמין ומקצועי נראה לכם כמו סאגה ארוכה ומתמשכת, שבסופה לא בטוח שתמצאו באמת מישהו מתאים, אתם צודקים.

רוב האנשים בישראל מעדיפים לקצר תהליכים ולהסתכן בהזמנת בעל מקצוע שאינו מקצועי במיוחד, פשוט כדי לחסוך בזמן.

אבל למען האמת, זוהי לא הדרך היחידה למצוא בעלי מקצוע טובים. אתם יכולים לקצר את התהליך בלי להפסיד את התוצאות הרצויות, לאתר בעל מקצוע איכותי, אמין, מקצועי, קרוב לאזור שלכם, שיש לו המלצות והצלחות מוכחות – בלי לבזבז זמן ובלי להתאמץ בכלל!

איך עושים את זה?

נכנסים לאינדקס בעלי המקצוע של שיפוצים פלוס ונותנים לצוות האתר לעבוד קשה במקומכם.

כל הסיבות לסמוך על שיפוצים פלוס

אתר שיפוצים פלוס שם לו למטרה לקצר את תהליך החיפוש אחר בעלי מקצוע איכותיים על ידי פרסום של בעלי מקצוע כאלה באתר, מסגרת אינדקס בעלי מקצוע.

אפשר לחפש לפי אזור גיאוגרפי, או לפי סוג העבודה הדרוש, אפשר למצוא מידע רב אודות כל אחד מבין אלפי בעלי המקצוע המפרסמים באתר.

יש גם מחירון מומלץ לכל סוגי העבודות הבסיסיות של כל אחד מהתחומים המתפרסמים באתר, כך שיש לכם את כל הדרכים הכשרות לחפש בעל מקצוע מתאים וגם להבטיח שהוא ידרוש מכם מחיר הוגן.

אבל איך צוות שיפוצים פלוס יודע שבעלי המקצוע המפרסמים באתר הם אכן איכותיים, כפי שהם רוצים שתחשבו?

תהליך סינון קפדני ובלתי מתפשר

תהליך סינון בעלי המקצוע של צוות שיפוצים פלוס הוא מלוטש ומדויק במיוחד, בזכות שנות הניסיון הרבות, בהן צוות האתר עשה מאמצים ללטש ולהביא את התהליך לרמה אופטימלית של דיוק והצלחה. התהליך כולל כמה שלבים מפרכים ומורכבים, אשר מבטיחים ללקוחות האתר שיש להם על מי לסמוך:

סינון ראשוני

כל בעל מקצוע שרוצה לפרסם את עצמו באתר, צריך לענות על שורה ארוכה של שאלות, הנשאלות על ידי צוות האתר, כדי להבהיר את שיטות העבודה שלו, את רמת המקצועיות שלו ואף את רמת המקצועיות של צוות העובדים שלו.

חלק מהשאלות נועדו כדי לבחון את רמת היושרה וההגינות של בעל המקצוע, את רמת השירותיות שלו והאדיבות כלפי הלקוחות.

בשלב הבא, מתבקש בעל המקצוע לספק לצוות האתר פנקס חשבוניות אמיתי, שבו העתקים של חשבוניות שניתנו ללקוחות אמיתיים. צוות האתר בוחר באופן אקראי 10 לקוחות שונים המופיעים בפנקס ויוצר איתם קשר ישיר, כדי לתשאל אותם אודות חווית השירות, עמידה בלוחות זמנים, רמת אדיבות, מקצועיות, שירותיות, שביעות רצון מהתוצאה הסופית וכן הלאה.

בנוסף, הלקוחות מתבקשים לדרג את בעל המקצוע לפי מספרים, המציינים את המדדים הנ"ל.

רק אם הציון הסופי הכללי עומד על 9 ומעלה – בעל המקצוע יכול לפרסם את עצמו באתר.

סינון מתמשך בעזרת הלקוחות והגולשים

גם אחרי שבעל המקצוע כבר עבר את התהליך הראשוני, היסודי והקפדני, הצוות לא שוכח לבדוק שהוא מתמיד בעמידה בסטנדרטים הגבוהים, אלא מתשאל לקוחות אמיתים, שפנו אליו דרך האתר, כדי לשמוע מהם איך היה השירות, ממה היו מרוצים יותר וממה פחות.

הבקרה הטלפונית, המתבצעת על ידי מוקדניות האתר, מבטיח שבעלי המקצוע ימשיכו לפרסם באתר – רק בתנאי שהם ממשיכים לספק ללקוחותיהם שירות ברמה גבוהה, כפי שמצופה מבעלי מקצוע שצוות האתר מספק להם קידום.

אם הדירוג של בעל המקצוע יורד, מכל סיבה שהיא, לאחר הפרסום הראשוני, הפרסום שלו יוסר מהאתר.

עם מערכת הסינון הזאת אתם יודעים שיש לכם על מי לסמוך והחיפוש אחר בעלי מקצוע שאפשר לסמוך עליהם, שאפשר לקבל מהם שירות מקצועי, אדיב ואיכותי ולשפץ איתם בראש שקט, מעולם לא היה פשוט יותר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]