רגע לפני צום יום כיפור - תורמים דם - 0404
+
רגע לפני צום יום כיפור – תורמים דם דוברות מד''א

רגע לפני צום יום כיפור – תורמים דם

ביום שישי הקרוב (29.9), ערב יום הכיפורים תשע"ח, תיערך בזיכרון יעקב זו השנה ה-23, התרמת הדם המסורתית של ערב יום הכיפורים, במטרה לסייע ולהקל על המחסור העונתי במלאי הדם של שרותי הדם של מד"א בתקופת החגים.

כאמור זוהי השנה ה-23 שבה יקיימו בזיכרון יעקב את מסורת התרמות הדם המיוחדות, אשר באופן מיוחד מתקיימות בשני מועדים בשנה: ערב יום הכיפורים וביום הזיכרון לחללי צה"ל ולנפגעי פעולות האיבה.

במהלך למעלה מ-20 השנים בהן מתקיימות התרמות הדם המיוחדות, נאספו בזיכרון יעקב אלפי מנות דם ששימשו להצלת חייהם של אלפים רבים. כך למשל, רק בערב יום הכיפורים תשע"ז, הותרמו במהלך האירוע 245 מנות דם, שסייעו להצלת חייהם של רבים.

התרמות הדם יתקיימו בין השעות 08:00 בבוקר ל-14:00 בצהרים, והן יתבצעו בארבעה מוקדים ברחבי העיר, כאשר המרכזי שבהם הוא בר "ההוביט" שבמדרחוב. בנוסף יוצבו ניידות התרמת הדם של מד"א בשכונת השמורה, ברחוב דרך שרה ובפינת המדרחוב (רח' הנדיב) ומרכז הקניון 'מול-זיכרון' שבכביש 4. את התורמים הרבים הצפויים להגיע, יקבלו מתרימי הדם משרותי הדם של מד"א.

מר שמעון רדליך, מארגון תורמי הדם, שיוזם מדי שנה את האירוע המרגש, קורא לתושבי זיכרון יעקב והסביבה להצטרף אליו ולחבריו ולהגיע לתרום דם: "דווקא בתקופת החגים, תקופה של חסד ונתינה בין בני האדם, יש חשיבות משמעותית ביותר לתרומת הדם. אני קורא לכולם להגיע ולתרום, ובכך לסייע בהצלת חיים, כל המציל נפש אחת מישראל כאילו הציל עולם ומלואו. בהזדמנות זו אני רוצה להודות בשמי ובשם ארגון מד"א לתושבי העיר, אשר מתגייסים בכל עת לתרום דם למען הצלת חיים. שנה טובה וגמר חתימה טובה!". 

בשירותי הדם של מד"א עושים מאמצים גדולים להתרים מנות דם על מנת לספק מאות מנות ומרכיבי דם לבתי החולים ברחבי הארץ. במד"א שבים ומזכירים לציבור לבוא בימים אלו ולתרום דם על מנת להתגבר על מחסור הדם העונתי בתקופת החגים. מידע על עמדות התרמות דם אשר יוצבו בקניונים, באתרי תיירות, בתחנות מד"א השונות ובמקומות ציבוריים נוספים ברחבי הארץ ניתן למצוא באתר האינטרנט של מד"א בכתובת http://www.mdais.org/dam, ביישומון (אפליקציה) 'מד"א שלי' בסמארטפון ובטלפון 03-5300400 (מענה אנושי) בו ניתן לקבל גם מידע על סוג הדם באמצעות מענה קולי אוטומטי וממוחשב שמזהה ומבין דיבור.