לקראת סוכות: בבית שאן נערכים לקראת פסטיבל האסיף בהשתתפות אמנים רבים - 0404
+
לקראת סוכות: בבית שאן נערכים לקראת פסטיבל האסיף בהשתתפות אמנים רבים יח''צ

לקראת סוכות: בבית שאן נערכים לקראת פסטיבל האסיף בהשתתפות אמנים רבים

לקראת פסטיבל האסיף הצפוי להתקיים בחול המועד סוכות נערכים בעיריית בית שאן לסייע לעסקים הפרטיים בעיר ולמבקרים הרבים הצפויים לפקוד את העיר. במהלך הפסטיבל יתקיימו אירועים ומופעים רבים בבית שאן ובסביבתה: בין השאר, יתקיימו הופעות של דודו אהרון בתיאטרון הרומי (10.10), מופעים פתוחים בפארק האקליפטוס של רותם כהן ופסטיבל בירה (9.10), איב אנד ליר (8.9), פסטיבל אורות, צלילים וטעמים; מופע אור-קולי לילות שאן בגן לאומי, סיורים קולינריים ועוד.

במסגרת שיתוף הפעולה יוקצו שני אוטובוסים אשר יבצעו שאטל ללא תשלום למבקרים בעיר כל שעה עם הגעת הרכבת לתחנה. האוטובוסים ייצאו באותה השעה לכיוונים מנוגדים יפזרו ויאספו את הנוסעים בתחנות. האוטובוסים יפעלו מהשעה 10 בבוקר ועד לרכבת האחרונה.

בעירייה פועלים ומנסים לקדם גם הפעלת רכבת מאוחרת מתוזמנת לסוף המופעים בכל שלושת ימי חול המועד. בנוסף, אושר תקציב לצוות דיילים שיהיו אחראים על קליטת האוטובוסים בתחנת הרכבת וכן על הכוונתם לשאטל בכל שעה. הדיילים ילוו את האוטובוסים וידאגו שהנהג יעצור בכל תחנה יוריד ויעלה נוסעים. ובתוך כך, הוחלט על הפקת פלייר תיירותי-עסקי בשיתוף ובתיקצוב מרכז צעירים בית שאן ובו פירוט המסלול של השאטל, מידע קצר על כל אתר ופרסום העסקיים המקומיים בבית שאן. צוות הדיילים יהיו לבושים בחולצות של הרכבת, והם יחלקו לכל המבקרים המגיעים לאזור מפות ופרסומים שונים של האתרים והעסקים בבית שאן.

השבוע יושמע ג'ינגל ברדיו המזמין את הציבור הרחב לנסוע ברכבת ולטייל בארץ ובין השאר בבית שאן. בימים הקרובים יושלם הקליפ שצולם באזור והוא ישמש את אתר הרכבת ואת העיר בית שאן בתקשורת. גם באתר האינטרנט של הרכבת שולבו אטרקציות ופעילויות של העיר בית שאן והאזור בחג סוכות עם לינק לאתר הפרטי או למרכז מידע.

נושא נוסף שהעירייה מקדמת בחודשים האחרונים הוא פתרונות ללינה תיירותית בעיר: לפי ראיית הצוות שמינה ראש העיר בתחום התיירות, יוכשרו כ-80 חדרי אירוח בתפוסה של 50% מה שישיא הכנסה של כארבעה מיליון ש"ח וחצי בשנה וזאת לבד מהכנסתם של בעלי עסקים קטנים, אשר ייהנו מאותם הלנים בעיר.

בקרוב תוכן רשימה של כ-20 בתים פוטנציאלים בעיר לאירוח; משפחות שיש להן אפשרות להקים חדרי אירוח בהשקעה לא גדולה שירצו ומתאימים להצטרף לפרוייקט. במידה שתהיה היענות, משפחות אלה יוכשרו על ידי אנשי מקצוע, שאף ילוו אותם במשך התהליך.

לקראת האירועים הצפויים אמר ראש העיר רפי בן שטרית: "אנחנו פותחים את הלב ומזמינים את הציבור ליהנות ממגוון המופעים והאירועים שייערכו בחג סוכות, אשר ימחישו את מיתוגה של העיר כאחד ממוקדי התיירות היותר אטרקטיביים בצפון".