חבריו של סולומון גברייה הגיבו בכאב: ״ה׳ לוקח את הטובים, נשמה טהורה ואדם מיוחד״ - 0404
צילום: פייסבוק

חבריו של סולומון גברייה הגיבו בכאב: ״ה׳ לוקח את הטובים, נשמה טהורה ואדם מיוחד״

הלם בקרב חבריו של לוחם מג״ב, סלומון גברייה, שנרצח בפיגוע בהר אדר. החברים הגיבו בכאב מר.

חברו יצחק קינדה כתב: ״אני עוד בהלם. לא רוצה להאמין שזה באמת קרה, שבנאדם כמוך ככה יילך מן העולם. רוצה לחשוב שאני עדיין בתוך חלום. הרגשתי כמו אח גדול בשבילך. על כל דבר קטן היינו מדברים ואני עוד זוכר שאמרנו במשמרת האחרונה שלי כמה נתגעגע אחד לשני ואני אמרתי לך מי עוד יציק לי כמו שאתה יודע להציק. בנאדם אהוב על כולם. לכמה כואב…. היתה בנאדם עם לב גדול ונשמה טהורה ואדם מיוחד ועוד הספקת לחוות אירוע בגזרה ויצאת מזה בשלום. אבל הפעם זה כבר שונה, אח שלי היקר. אני יודע שאתה תשמור עלינו מלמעלה״.

דניאל אסולין כתב: ״אח שלי, חבר יקר שלי, מגן חובה ועד החטיבה, זכיתי להכיר בנאדם כמוך. רק מי שבאמת הכיר אותך יודע על מה אני מדבר, החיוך הכובש, הלב הרחב. אני זוכר שראיתי אותך בבקו״ם ואמרת לי שאתה מסרב לנח״ל, לא ויתרת על מג״ב ואמרת לי שתעשה הכל כדי להגיע לשם. הגעת, לא ויתרת, עשית כבוד למשפחה שלך ולמדינת ישראל בכלל! לא סתם אומרים שהקדוש ברוך הוא לוקח את הטובים ביותר אליוץ. מעריץ אותך, מתגעגע״.

אלון אלטר כתב בכאב: ״חבר שלי, אח שלי, בן מחלקה שלי, אח שלי לנשק. ביחד מאז הטירונות, פלוגת אופיר מרץ 16. לנצח. מה לא עשינו ביחד? אני לא מסוגל לעכל את הבשורה. התמונה שלך מופיעה בכל החדשות ואני לא מעכל שזה אתה, סולומון, זה שישן איתי בחדר, זה שטחן איתי ת׳מחסום, שיצא איתי ליזומות… גם אחרי האירוע הקודם קמת על הרגליים וחזרת כמו מלך… אתה בנאדם ענק, שקט צנוע ועניו. תמיד עבדת בשקט, היית לוחם גדול. זוכר שרק לפני שלושה שבועות שאלת אותי אם אני בבה"ד וקפצת לבקר אותי? אני כותב את זה והדמעות עולות כל פעם מחדש.
אני אוהב אותך אח שלי, מתגעגע אליך, תשמור עלינו מלמעלה חבר יקר״.

אושר אדרי: ״אח יקר, אין מילים לתאר את ההרגשה שעוברת לי בגוף עכשיו. היית הבחור הכי טוב, הכי טהור וככה גם נשארת, אין אחד בטירונות שלא אהב אותך. הם ניסו לקחת אותך כבר פעם אחת ובמזל תורך לא הגיע ללכת, אבל הפעם הם כן לקחו אותך ואני הכי רוצה לחשוב שזה הכל מלמעלה ושה' לוקח רק את הטובים אבל אני שונא את המשפט הזה כי אומרים אותו על כל אחד ולהרבה אנשים אין מושג כמה אתה באמת בנאדם טוב, כמה אתה באמת לא עושה רע לאף אחד בחיים. גם לא עבר לך בראש לפגוע במישהו. אוהב אותך ובחיים לא אשכח אותך. אל תדאג, לא נשכח ולא נסלח, בע"ה ה' יקום דמך״!

סולימאן עווידה כתב: ״היד רועדת, הגורל אכזר. לאבד אותך לא חשבתי לרגע אח יקר. לראות ולא להאמין. קטפו אותך בזמן שהגנת על המולדת ונחרץ גורלך בהגנה על הארץ. הייתי מפקדך. נכון להגיד ברגעים קשים אלו: תנוח על משכבך בשלום. היית לוחם לנשק אמיץ, לוחם למופת, מנומס ושפיץ. תשמור עלינו מלמעלה. אוהב אותך. לא נשכח ולא נסלח. שיהיה זכרך ברוך״. (בסרטון משמאל: סולומון החייכן לא מצליח לעצור את הצחוק).

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]