הנציב רוזן ממליץ: לפתוח בחקירה פלילית של הדלפות המשטרה מחקירת רצח מאיה ווישניאק - 0404
הנציב רוזן ממליץ: לפתוח בחקירה פלילית של הדלפות המשטרה מחקירת רצח מאיה ווישניאק באדיבות המשפחה

הנציב רוזן ממליץ: לפתוח בחקירה פלילית של הדלפות המשטרה מחקירת רצח מאיה ווישניאק

נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, השופט בדימוס דוד רוזן המליץ היום (ראשון) ליועץ המשפטי לממשלה מנדלבליט לפתוח בחקירה פלילית של הדלפות המשטרה מחקירת רצח מאיה ווישניאק. 

הנציב רוזן: "חקירת משטרה וליתר דיוק, חומרי חקירה מרכזיים ומשמעותיים נמסרים לתקשורת, פעם אחר פעם, בשיטת עבודה 'מכוונת', תוך חלוקה עניינית לערוצי הטלוויזיה העיקריים, כל ערוץ וחלקו הוא, כמו גם לאמצעי תקשורת נוספים. הכל בכל, טרם העברת אותם חומרים, המשתייכים ללוח הזמנים של החקירה, להגנה וחלקם – עוד בטרם נמסרו לפרקליטות.

חלילה לנו לפגוע בשמם הטוב של אנשי המשטרה טרם בדיקה של ממש. עם זאת, לא ניתן להעביר דף, נוכח התמונה העובדתית המכבידה שנשקפה מהתלונה ומהחומר שצורף לה – תמונה, שלמגינת הלב, תדירה משהו במקומותינו – ועל כן ראוי להעמיק חקר בכלל הוויה שנתקיימה טרם הגשת כתב האישום לגילוי הגורם או הגורמים שפעלו, לכאורה, בניגוד לחוק.  

 
לא יהיה זה מופרך לטעון כי מדובר במכת מדינה של ממש. כמו כן, בפרסומים כמו אלה יש כדי לפגוע פגיעה חמורה בכבודו של החשוד ובפרטיותו ואף להשפיע ולעתים לזהם את ההליך המשפטי, על כלל המשמעות החמורה המשתמעת מכך. מדובר בתופעה, אשר אליבא דכולי עלמא, יש למגרה ולשרשה ממקומותינו במהרה".  

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]