בחדרי תינוקות אין מקום לטעויות - 0404
בחדרי תינוקות אין מקום לטעויות

בחדרי תינוקות אין מקום לטעויות

בשעה טובה אתם מצפים! השעון לאחור מתחיל לרוץ וההכנות בעיצומן. במבול תחומי האחריות החדשים מבצבץ לו אחד מהדברים היותר כיפיים, מרגשים ומלאי הציפייה –עיצוב חדרי תינוקות. ממלכה חדשה שכולה קסם, דמיון והבטחה להתחלה חדשה. תחום העיצוב לילדים הוא עולם ומלואו. ישנן אין ספור אפשרויות, גישות ודעות כמו בכל דבר. יש פתח לטעויות, אך בשל הרגישות חשוב מאוד להיצמד לכמה קווים מנחים, שיעזרו לכם לעצב את חדר הילדים באופן הבטוח, הפונקציונלי והאישי שלכם.

 בטיחות לפני הכול

בשוק עיצוב חדרי תינוקות יש היצע בלתי נגמר. החל מהזמנות באינטרנט, חנויות בוטיק או רשתות גדולות, בכל מקום תוכלו למצוא את מבוקשכם ובמחירים שווים לכל נפש. לצערנו, השוק מוצף במוצרים ללא תו בטיחות. בעת הקנייה כדאי לבדוק האם המוצר אושר ע"י מכון התקנים, שמהווה אסמכתא לאיכות ובטיחות המוצר. בנוסף, שימו לב לדברים הקטנים שאנו, כמבוגרים, כבר לא שמים לב אליהם… שקעי חשמל חשופים, חפצים חדים בחלל ועוד. אין לדעת מתי התינוק יגע למקומות האלה, הזמן רץ כשהם גדלים.

 לחשוב עיצוב מההתחלה

התינוק הקטן יהיה מאושר בכל מקום שתשימו אותו. שידת ההחתלה של החברה הגדולה או העיצוב האישי שיצרתם, יתנו לתינוק את מה שהוא צריך. אבל, רוב הפעמים, מרוב התרגשות של ראשוניות, אנחנו נוטים להעמיס ולא לשים לב לפרטים. יש צורך באיזון, מאחר והתינוק סופג את העיצוב שסביבו. ניקח לדוגמה את פלטת הצבעים הברורה בעיצוב חדרי תינוקות, צבעי פסטל. מצד אחד, יש בכך מן ההיגיון, אלו צבעים שמשרים רוגע. מצד שני, תינוק צריך גירויים ולכן זריקת צבע דומיננטי בהחלט מומלצת. עוד דוגמה היא התאורה. ישנה נטייה לחלק את התאורה לרגילה וללילה. צריך לזכור שהתינוק סופג גם הרבה מהתאורה הרגילה, לכן היא צריכה להיות צהובה ורכה כמו תאורת הלילה. תחשבו שהתינוק הוא כמוכם, נכנס לחלל וסופג הכול. תנו לו הכול מהכול.

 תופתעו אך החדר משותף

ארגון החלל בצורה פרקטית וזורמת תוריד לכם מהכתפיים עול שאתם אפילו לא שמים לב אליו. הפרטים הקטנים גדולים הם אלו שיקלו עליכם ביומיום. ככל שתפיסת העיצוב שלכם תותאם גם אליכם, תגלו כמה החלל עוזר לכם רק בעצם היותו. לדוגמה, שידת ההחתלה. ישנה נטייה לקנות את השידה הגדולה ביותר, על מנת לאחסן במקום אחד את כל מוצרי ואביזרי ההחתלה. לעיתים החדר לא מותאם לכך וגם נוצר עומס במגירות שלא מיטיב אתכם בהחתלות. בהסתכלות פרקטית אפשר להתקין מדפים לצד שידת ההחתלה (בתנאי שלא ימוקמו מעל מיטת התינוק כמובן). תהיה לכם גישה לאביזרי ההחתלה בגובה שלכם, ירד העומס מהשידה ואפילו יש מקום לנגיעה עיצובית על המדף עם בובה או תמונה.

לעצב חדר תינוקות זה אתגר רציני ותענוג צרוף. שימו לב שחדוות העיצוב לא תפיל אתכם לטעויות, כי לתינוק שלכם וגם לכם מגיע את הטוב ביותר.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]