שומרים על המורל בעבודה דרך סדנאות בזום - 0404
שומרים על המורל בעבודה דרך סדנאות בזום תמונות יחצ שלופתא

שומרים על המורל בעבודה דרך סדנאות בזום

בחודשים האחרונים מקומות עבודה רבים נאלצו לוותר על סדנאות גיבוש. יותר עובדים נמצאים בביתם והמגבלות על המפגשים המשותפים הובילו לריחוק בין העובדים. ריחוק שכזה פוגע במורל, בתחושת השייכות, בשיתוף הפעולה ובסופו של דבר גם בתוצאות.

העובדים נדרשים לתקשר זה עם זה כל הזמן וברור שהריחוק הפיזי מוביל לתקשורת פחות טובה. זהו אתגר משמעותי עבור מקומות עבודה רבים. כבר שנים שמנהלים רואים את התוצאות החיוביות של סדנאות הגיבוש ועתה בשנת 2021, דווקא כשנראה שאי אפשר לעשות אותן, מצאנו פתרון מוצלח – סדנת גיבוש בזום.

הכירו את שלופתא – פעילות גיבוש בזום

שלופתא, הרכב האלתורים הכי מצחיק בארץ, מקיים סדנאות בזום. הסדנאות מעלות חיוך על הפנים, משחררות המון צחוק ומחברות בין המשתתפים בדרך טבעית ונינוחה. הצוות לוקח חלק בסיטואציות שונות מחיי היום ובעיקר גורם לעובדים להשתתף ולקחת בהן חלק. מחסומים נשברים, צדדים שונים מתגלים בעובדים והכל תוך כדי אנרגיה חיובית שמעלה את המורל של הצוות.

עכשיו, כשאי אפשר לקיים את הסדנאות במפגש פיזי, יצרו בשלופתא גרסת פעילות גיבוש בזום שלא נופלת כלל מזו הפיזית. צוות העובדים נפגש בשעה שנקבעה דרך הזום ושם כבר קורה קסם מיוחד. המשתתפים מוזמנים לבצע משימות שונות, קלילות ומשעשעות. האווירה נינוחה וגם המשתתפים הביישנים ביותר נפתחים במהירות ובסופו של דבר כולם נשארים עם חוויה ייחודית שהם יזכרו עוד הרבה זמן.

דווקא בתקופה בה ישנו ריחוק חברתי חשוב למצוא את המכנה המשותף. סדנאות בזום מחברות מחדש את העובדים, מזכירות להם מהי האווירה ה"רגילה" ומעלות המון חיוכים. כל עובד ועובדת מתמודדים עם המצב בצורה שונה, אך מה שמשותף לכולם הוא שכולם מתמודדים איתו לבד. את תחושת הבדידות ניתן להפיג בעזרת הסדנאות. השפעתה של הסדנה אינה מסתכמת רק במה שקורה במהלך הסדנה – ההשפעה שלה על העובדים נמשכת גם בשבועות ובחודשים לאחר שהיא מסתיימת.

סדנאות בזום מעלות את המורל בקרב העובדים, משפרות את התקשורת ביניהם, ומזכירות להם שבסופו של דבר כולנו במצב דומה ולכולנו חשוב לשמור על קשר. המטרה של שלופתא הוא לעשות זאת בצורה קלילה, בלי להעמיס על העובדים, תוך יצירת מרחב נעים ומיוחד. במהלך הסדנאות העובדים מבקשים להשתתף ומכיוון שכולם נמצאים על המסך – אין כל בעיה שכולם ייקחו חלק. צריך לראות במה מדובר כדי להבין שגם מרחוק אפשר לקרב בין אנשים.

שילוב בין הנאה לבין מסר משמעותי 

העובדים שלנו צריכים קצת פסק זמן מהלחץ היום יומי. ההנחיות שמשתנות, החשש ממה שיהיה בחודשים הקרובים והאווירה בחוץ ובבית, מעלים את המתח – ומקומות העבודה יכולים להפחית אותו. פעילות גיבוש בזום משלבת בין הנאה לבין מסר חיובי. גם כשהמפגש הוא דיגיטלי אנו יודעים לייצר שיתוף פעולה והקשבה – כך שכל עובד יכול לקחת חלק בחוויה. 

מקום העבודה רוצה לעודד את העובדים, לתת להם כלים להתגבר על התקופה ולהיות שם בשבילם. לא תמיד אפשר לעשות זאת במילים. סדנה בזום מאפשרת לזה לקרות, בלי שהמנהלים או האחראיים יצטרכו לחשוב על מסר מיוחד. הקסם קורה גם כשכל אחד נמצא בביתו, עצם העובדה שכולם נמצאים יחד ונהנים מאותה חוויה משותפת, מעבירה את המסר שגם עכשיו מקום העבודה נמצא שם בשביל העובדים וששמירה על שמחה וחיוביות הכרחית בתקופה מאתגרת זו.

מנהלים ומעסיקים אשר רוצים להמשיך לשמור על המורל, לגבש את הצוות שלהם ולהיות שם בשביל העובדים, ימצאו כי סדנאות אימפרוביזציה הן התשובה. מומלץ להזמין סדנת זום שכבר זכתה להצלחה בחברות מובילות במשק כדוגמת פייסבוק, מייקרוסופט, מימון ישיר ועוד, עם שחקנים מנוסים שיודעים להוציא מהזום את המיטב.
אלו שרוצים לתכנן פעילויות גיבוש לשנה החדשה, יוכלו לפתוח את השנה באנרגיות גבוהות ולהשאיר את העובדים עם ציפייה חיובית לבאות.

מעוניינים להזמין סדנה? יש לכם שאלה לשלופתא? צרו קשר בקלות כאן

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]