ציוד מומלץ לגני ילדים - 0404
ציוד מומלץ לגני ילדים freepik

ציוד מומלץ לגני ילדים

גני ילדים במיטבם מעניקים לילדים את המקום המושלם להתפתח, לגדול, להתנסות בפעילויות שונות, ללמוד, לפגוש חברים. לקראת פתיחת שנה או לצורך ריענון הגן עם ציוד חדש, קבלו רשימה של ציוד מומלץ לגני ילדים ואיפה כדאי להשיג אותו.

ציוד פעילות ויצירה

חלק מהציוד שנציין ממש כאן אפשר להשיג בחנויות כלליות. אבל את המגוון הרחב ביותר ואת המחירים הטובים ביותר אפשר למצוא בחנויות מתמחות שמספקות ציוד לגנים ולגננות. רשימת הציוד המומלץ שלנו מתחילה עם מגוון פריטים ליצירה ולפעילות. כך, כל גן ילדים צריך שיהיו בו המון סוגי של צבעים (גואש, צבעי ידיים, טושים). בכל גן חשוב לדאוג לאספקה קבוע של שלל ניירות ובריסטולים ומדבקות, דבקים ועוד חומרי יצירה כגון לבד, נוצות צבעוניות, מנקי מקטרות, שבלונות וכן הלאה. שימו לב כי גננות וותיקות מספרות שרגע שהן מצאו חנות לציוד גני ילדים שהיא גם מגוונת, גם שירותית וגם מציעה מחירים נוחים, הן כבר לא היו צריכות להתרוצץ בין ספקים שונים.

ספרי ילדים עם ציורים ומסרים חינוכיים ופדגוגיים

ילדים אוהבים סיפורים וספרים, במיוחד כאשר בין הדפים מסתתרים ציורים ותמונות מרהיבות וצבעוניות. הספרים מפתחים את הדמיון, את האינטליגנציה. כשהילד מלווה את גיבורי הסיפור עם שאלות ואירועים הקרובים לעולמו הוא מקבל הזדמנות להזדהות ולהתמודדות עם מצבים מגוונים. בספרים מומלצים הילדים פוגשים לפעמים דברים שמחים, לפעמים מצבים מרגשים. הם לומדים מתוך הדפים איך מתמודדים עם מצבים שמעוררים קצת חשש או מבוכה. בגן חשוב שיהיו ספרים על התחלות חדשות, מצבים חברתיים, ספרי לימוד על מילים, אותיות, עולם החי, חגיי ישראל וכדומה. אם כן, ציוד מומלץ לכל גן ילדים באשר הוא כולל מגוון ספרים המותאם לגילאי הילדים. חשוב שהספרים יכילו מסרים חינוכיים ופדגוגיים מומלצים.

מגוון צעצועים ומשחקים לפינות המשחק

משחקים, צעצועים וכלי נגינה נחשבים גם הם לציוד מומלץ לכל גן ילדים. חלק מהצעצועים נועד לדמות אירועים, מצבים או מקצועות שקיימים בעולם המבוגרים. הילדים אוהבים ללמוד ולהתנסות תוך כדי חיקוי ובמשחקי דמיון. חשוב שיהיו בשפע בגן בובות מכל הסוגים וכלי מטבח, מכוניות, פאזלים ומשחקי הרכבה, דמויות ובעלי חיים רכים או מפלסטיק. גם משחקי חברה ועזרים נוספים כגון תיאטרון בובות חייבים למצוא בגן. בנוסף, מקובל ליצור בגן פינות לפי נושאים. כלומר לסדר פינות נושא עם ציוד מתאים – למשל פינת נגרות, פינת תיאטרון בובות, פינת תזמורת וכן הלאה.  

ריהוט ומתקנים לגני ילדים

אם מדובר בגן ילדים חדש שרק נוסד, הרי שציוד מומלץ כולל סוגים שונים של רהיטים. לדוגמא, ארונות לאחסון המשחקים, מדפים להעמדת ספרים, ספסלים וכיסאות, שולחנות, עגלות לציוד. לצד רהיטים שמשמשים את הילדים בתוך הגן פנימה, נדרש גם ציוד שמתאים לפעילות בחצר. מתקנים שעומדים בכל תקני הבטיחות, מגלשות, בתי משחק ובימבות.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]