4 דרכים מצוינות לחסוך לעתיד של הילדים - 0404
4 דרכים מצוינות לחסוך לעתיד של הילדים freepik

4 דרכים מצוינות לחסוך לעתיד של הילדים

מהרגע שהם נולדים, אנחנו רוצים שיהיה להם את הכי טוב. אנחנו נהיה בשבילם 24/7 כשהם קטנים ונעזור להם ללכת את צעדיהם הראשונים, וכשהם גדלים, נרצה לראות אותם מגשימים את החלומות שלהם ומממשים את מלוא הפוטנציאל שלהם. זו סיבה שחיסכון לילדים הוא כל כך חשוב – הוא נותן לילדים שלנו, שכבר לא כל כך ילדים, התחלה ברגל ימין ב-"עולם האמיתי".

כמו בכל אפיק השקעה, גם במקרה של חיסכון לילדים יש כמה אפיקי חיסכון שונים שחשוב להכיר לפני שבוחרים את המכשיר הפיננסי הנכון לכם ביותר. איגדנו עבורכם את האפשרויות הנפוצות לחיסכון לילדים:

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה הוא מכשיר פיננסי שהפך פופולרי מאוד בשנים האחרונות. לקופת גמל להשקעה מס' יתרונות עבור חיסכון לילדים: ראשית, מוצר החיסכון הזה מספק יתרונות מס שונים, ביניהם מעבר ממסלול השקעה אחד לשני ומקופה אחת לשניה ללא תשלום מס רווחי הון. בנוסף, ניתן להפוך את הקופה לקופה משלמת קצבה לאחר היציאה לפנסיה. כמו כן, קופת גמל להשקעה מאפשרת נזילות מיידית של הכספים, לצד דמי ניהול נמוכים ביחס למוצרי חיסכון אחרים כמו קרנות נאמנות, ניירות ערך וכו' ואפשרות ללקיחת הלוואה אל מול הכספים בחיסכון בתנאים שנחשבים לנוחים מאשר בבנקים. בקופת גמל ניתן להשקיע עד כ – 71,337 אלף ש"ח בשנה (נכון לשנת 2020), אך ניתן לפתוח קופה נפרדת עבור כל אחד מבני המשפחה (כל עוד יש לו ת.ז ישראלית).

קרן השתלמות

מדובר על קרן לטווח בינוני עד ארוך הפטורה ממס רווחי הון, במידה שהכספים נמשכים לאחר 6 שנים ויותר, מה שאומר שניתן גם להשתמש בה עבור חיסכון לטווח הארוך יותר. היא גם מעניקה פטור ממס בעת ההפקדה. ניתן לבחור מסלול השקעה לפי רמת הסיכון הרצויה. עצמאיים שמפקידים לקרן השתלמות אף זכאים להטבות מס שונות, ויכולים לבחור אם ברצונם להפקיד את הכסף אחת לחודש או אחת לשנה (עד לתקרת ההפקדה).

 חיסכון בבנק

האופציה שנחשבת ליציבה ביותר היא חיסכון בבנק – אך היא גם האופציה עם התשואה הנמוכה ביותר. בגלל הריבית הנמוכה בשוק, הריבית שתקבלו על החיסכון בפק"מ היא כמעט אפסית, והרווח צפוי להיות בהתאם. גם אם תבחרו לחסוך בעו"ש, כנראה שתהיה חשופים לעמלות, מה שאומר שהחיסכון שם לאו דווקא יהיה משתלם.

חיסכון לכל ילד

חיסכון לכל ילד היא תכנית ממשלתית של משרד האוצר והביטוח הלאומי, שפועלת עוד מ-2017 במטרה אחת: שלכל ילד בישראל תהיה תכנית חיסכון. במסגרת התכנית, ביטוח לאומי מפקיד לכל ילד 50 ש"ח בחודש עד הגיעו לגיל 18, כאשר הורים יכולים להוסיף 50 ש"ח נוספים, וכך להכפיל את סכום החיסכון. את החיסכון הזה ניתן לנהל בקופת גמל להשקעה או בבנק, ובמסלולי השקעה משתנים. כך, למשל, "טופ קידס" של מנורה מבטחים מאפשרת ניהול קופת חיסכון לכל ילד במגוון מסלולי השקעה, לפי רמת הסיכון הרצויה.

בחרו נכון עבור הילדים שלכם!

בחירה באפיק חיסכון איכותי, בעל פוטנציאל לצבור תשואה יפה לאורך השנים, יכול להוות בסיס חיוני עבור חייהם הבוגרים של ילדיכם. כפי שלא הייתם שמים את כל הביצים בסל אחד, כך גם כדאי לפעמים לחסוך ביותר מאפיק אחד – וכך לראות מה עובד יותר טוב ולאורך זמן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]