הנכים מזהירים: ״ארגון שמאל המנסה להחליף את השלטון התגייס לכאורה למען הנכים״ - 0404
+
הנכים מזהירים: ״ארגון שמאל המנסה להחליף את השלטון התגייס לכאורה למען הנכים״ דוברות המשטרה

הנכים מזהירים: ״ארגון שמאל המנסה להחליף את השלטון התגייס לכאורה למען הנכים״

מובילי מחאת הנכים מזהירים מפני הצטרפות תנועת ״עומדים ביחד״ למאבקם וטוענים כי כל מטרת התנועה היא הפלת ממשלת נתניהו והחלפת השלטון.

כזכור, התנועה גייסה כסף בקמפיין המונים לאחר שהודיעה כי תשלם את הקנסות שמקבלים הנכים. כל הרעיון הוא לאפשר לנכים להמשיך ולחסום צירים ונכים שונים טוענים כי המטרה האמתית של התנועה להביא להמשך המחאה נגד הממשלה ובעיקר נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו.

ירון לוי, אחד ממובילי מחאת הנכים הצודקת, מזהיר מפני תנועת ״עומדים ביחד״: ״אחיי הנכים זהירות – עוד תנועה עם שם מפוצץ שמטרת הקמתה חלופה לשלטון", מתגייסת לכאורה למען הנכים לתשלום הקנסות שיינתנו לחוסמי צירי תנועה, ואין זה מאהבת מרדכי. אני מתריע כי תנועה זו מנסה לגייס אל חיקה נכים המצויים במצוקה – כך שחסימת הצירים מקבלת חיזוק לחששנו והוא השתלטות גוף פוליטי. מאבק שאינו נקי. מריחים אותו היטב למרחוק״.

אחד מהנכים המפגינים באופן קבוע לחדשות 0404: ״אנחנו לא רוצים אותם בתוכנו. כל מטרתם היא פגיעה בממשלה. המאבק שלנו ממש לא מעניין אותם. לצערי, המאבק החשוב והצודק שלנו יהפוך למאבק שנוא על הציבור בגלל גופי שמאל שחודרים אלינו״.

מפגין אחר לחדשות 0404: ״מובילי המאבק מקבלים כל פעם פניות ״תמימות״ מגופי שמאל. המאבק שלנו ממש לא מעניין אותם. הם נדחפים לכל מחאה כדי לייצר פוליטיקה. שיעזבו אותנו בשקט״.

בסטטוסים שונים בדף הפייסבוק של ״עומדים ביחד״ נראה הכיוון בבירור: ביקורת נגד נתניהו, נגד ממשלת ישראל ופעילות רבה למען ערבים, כולל צעדות משותפות.

וכך כתבו בעברית ובערבית בתנועת ״עומדים ביחד״ ב-13 בספטמבר: ״זה קרה אתמול: ראש הממשלה נתניהו שלח ברכה למשתתפי ועידת האיחוד הלאומי, שהתכנסו כדי לאשר מצע הקורא לטרנספר. לנו יש דבר אחד להגיד להם: זה פשוט לא יקרה.
حدث الأمس: رئيس الحكومة نتنياهو ارسل تهنئة إلى المشاركين في مؤتمر الاتحاد القومي، الذين اجتمعوا لكي يقرّوا اقتراح يدعوا الى ترحيل العربي وانا يوجد شيء واحد لنقوله لهم: هذا ببساطة لن يحدث.

על החתום, הערבים והיהודים שינצחו אתכם. توقيع، العرب واليهود الذين سوف ينتصروا ״.

פייסבוק עומדים ביחד

בתמונה: מתוך הדף של תנועת השמאל ״עומדים ביחד״.

 

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com