איתור קרנות פנסיה – כך תעשו את זה נכון - 0404
איתור קרנות פנסיה – כך תעשו את זה נכון yayimages

איתור קרנות פנסיה – כך תעשו את זה נכון

כל אחד ואחת מאיתנו מכיר את המושג קרנות פנסיה. לאורך כל השנים שבהן אנחנו עובדים, אנחנו והמעסיקים השונים שלנו מפרישים סכומי כסף לקרנות פנסיה, כך שיוכל להצטבר בהן סכום שבבוא העת יוכל לשמש אותנו לכדי חיים מאפשרים מבחינה כלכלית. כל אלו הופכים את איתור קרנות פנסיה לאחת הפעולות החשובות ביותר שתוכלו לבצע, וכדי לעשות את זה בצורה טובה, כדאי לדעת מאיפה להתחיל.

איתור קרנות פנסיה – מה הכוונה?

כאשר אנחנו מדברים על איתור קרנות פנסיה אנחנו מדברים על פעולה שהיא לא פחות מהכרחית לביצוע על ידכם, ולמה? נסו להסתכל אחורנית על החיים שלכם וחשבו – בין כמה מקומות עבודה שונים עברתם? כמה מעסיקים היו לכם לאורך הזמן? והכי חשוב – בין כמה קרנות פנסיה עברתם לאורך השנים?

לפעמים התשובה תהיה ברורה ביותר, אך לפעמים על מנת למצוא תשובות תצטרכו לחפור בעניין הזה קצת יותר לעומק. בואו נראה במה אתם יכולים להיתקל בדרך לאיתור קרנות פנסיה.

מעסיק אחד עובד עם קרן פנסיה א', מעסיק אחר עובד עם קרן פנסיה ב'

הרעיון באיתור קרנות פנסיה הוא לפרוש בפניכם את הנתונים המלאים כלפי קרנות פנסיה ששייכות לכם, ובהן נמצאים כספים ששייכים לכם, אז מה הכוונה שלנו בעצם? בואו נראה דוגמה: שמוליק עבד בחברה א' בין השנים 2000-2005. חברה א' ידועה בתור חברה שעובדת עם קרן פנסיה א', ולכן שמוליק פתח לעצמו קרן פנסיה בחברה. בשנת 2005 החליף שמוליק את עבודתו, ועבר לעבוד בחברה ב'. חברה ב', לעומת חברה א', עובדת עם קרן פנסיה ב', ולכן שמוליק פתח לעצמו קרן פנסיה נוספת אצלה.

כעת שמוליק מחזיק בשתי קרנות פנסיה – א' ו-ב', שבשתיהן נמצאים סכומי כסף ששייכים לו. היות וכעת שמוליק מפריש רק לקרן פנסיה ב', הכספים של קרן פנסיה א' עומדים ללא מעש, ועלולים ביום מן הימים להימחק לחלוטין.

איתור קרנות פנסיה – כדי שלא תצאו קירחים מכל הכיוונים

השנים עוברות ושמוליק שכח לחלוטין מקיומה של קרן פנסיה א', על אף שבמשך 5 שנות העבודה שלו אצל מעסיק א' הוא הפריש אליה כספים ששייכים לו. יום אחד נתקל שמוליק באפשרות של איתור קרנות פנסיה, מה שאיפשר לו לאחד בין הקרנות, ולהחזיר לזכותו את סכומי הכסף ששייכים לו.

על מנת שהדבר הזה יקרה בצורה המקצועית ביותר, איתור קרנות פנסיה מומלץ לביצוע בעזרת גורמים מקצועיים שיודעים כיצד לבצע אותו כמו חברת מניב. במומחיותם, יפנו אותם גורמים מקצועיים לקרנות הפנסיה השונות, ויבדקו על פי תעודת הזהות שלכם ונתונים נוספים כמו היסטוריית התעסוקה שלכם, האם קיימים עבורכם כספים שמגיע לכם לקבל בחזרה.

אם גם אתם מעוניינים לבצע איתור קרנות פנסיה, אנחנו ממליצים לא להתמהמה עם העניין ולפנות לחברת מניב שיותר מהר. בהצלחה!

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]