בהוראת השר ארדן: המשטרה מנעה פעילות בארגון ובמימון הרשות בירושלים - 0404
+
בהוראת השר ארדן: המשטרה מנעה פעילות בארגון ובמימון הרשות בירושלים המשרד לבט"פ

בהוראת השר ארדן: המשטרה מנעה פעילות בארגון ובמימון הרשות בירושלים

השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הורה בצו על איסור לקיים פעילות שתוכננה להתקיים הערב (ב') ברובע המוסלמי בעיר העתיקה בירושלים, במסגרתה היה מתוכנן להתקיים משחק בין קבוצת בורג' אל-לקלק (קבוצה שמי שהיה המאמן שלה נמצא כיום במאסר בגין חברותו בארגון חמאס), לבין קבוצה של מוסלמים בריטיים. בנוסף, היו צפויים להינשא במהלך האירוע נאומים על ידי בכירי הרשות.

השר ארדן חתם על הצו המורה על איסור קיום האירוע, והצו בוצע בשעה האחרונה.

על בסיס מידע שהגיע למשטרת ירושלים, הרשות יזמה וארגנה את האירוע באמצעות נציגים בכירים מטעמה ובהם מושל ירושלים ברשות עדנאן אל חוסייני, שהיה צפוי לנאום באירוע.

הצו מורה שלא לקיים את הפעילות מטעם הרש"פ במזרח ירושלים, בהתאם לסעיף 3(א) לחוק יישום הסכם הביניים בדבר הגדה המערבית ורצועת עזה (הגבלת פעילות), התשנ״ה- 1994, אשר אוסר על הרשות הפלסטינית לפתוח או להפעיל נציגות, לקיים אסיפה או פעילות בתחומי מדינת ישראל, ומסמיך את השר לביטחון הפנים לאסור בצו על קיום פעילות כזו.

בעקבות הוצאת הצו והנחיית השר ארדן, שוטרי משטרת ירושלים הגיעו בדקות האחרונות למקום האירוע המיועד ומסרו את צו הסגירה לבעלי המקום, ווידאו כי האירוע אינו מתקיים.

בשנתיים האחרונות, הוצאו על ידי השר לביטחון הפנים מספר צווים כנגד קיום אירועים או הפעלת נציגויות מטעם הרשות הפלסטינית בשטחיה הריבוניים של מדינת ישראל. בין היתר, האריך השר את הצו המורה על סגירתו של בניין האוריינט האוס, ששימש בעבר את מוסדות הרשות, ומנע קיומם של אירועים נוספים.

השר לבט״פ ולנושאים אסטרטגיים גלעד ארדן: ״הרשות הפלסטינית ממשיכה כל העת לחתור תחת ריבונותה של מדינת ישראל בירושלים, באמצעות קיום פעילויות מטעמה ובמימונה, וזאת בניגוד להתחייבויות שהרשות קיבלה על עצמה במסגרת הסכמים בעבר. אמשיך לפעול בתקיפות כדי למנוע כל דריסת רגל שלטונית של הפלשתינים בירושלים״.