פתרונות יצירתיים לבעיות התנהגות בחתולים - 0404
פתרונות יצירתיים לבעיות התנהגות בחתולים shutterstock

פתרונות יצירתיים לבעיות התנהגות בחתולים

כיצד אפשר להרחיק את החתול מפח האשפה, איך נגרום לו להפסיק להסתובב על השיש במטבח ומתי ההתנהגות מצדיקה ביקור אצל הווטרינר?

יש לא מעט אלמנטים בהתנהגות הטבעית של החתול, שגורמים לבעלי חתולים לצאת מדעתם. אבל רגע לפני שאתם תולשים עוד שערות מהראש ושוקלים להעביר את החתול לאחד החברים, טוב תעשו אם תקראו את הכתבה שהכנו במיוחד עבורכם. היא כוללת מספר הצעות שיאפשרו לכם להתמודד בצורה טובה יותר עם ה"שגעונות" של החתול המקסים שלכם ולצאת לדרך חדשה.

הבעיה – החתול מטייל באופן קבוע על השיש במטבח

הפתרון – אחת הדרכים לגרום לחתול שלכם להפסיק לטפס על השיש במטבח היא פשוט על ידי התקנת מדפים על הקיר שיאפשרו לו להתמקם בנקודה גבוהה יחסית. את המדפים יש למקם האחד מעל השני, כשכל מדף ממוקם במרחק מה מזה שנמצא מתחתיו, בדומה למדרגות. יש סיכוי לא רע שהסיבה היחידה בגינה החתול שלכם נוהג לטפס על השיש היא שפשוט אין שום מקום אחר שהוא יכול להתמקם בו ולהשקיף ממנו על העולם מלמעלה.

כמו כן באפשרותכם להתקין מערכת פשוטה המורכבת ממכל ריסוס מלא במים וחיישן תנועה, שתדאג להתיז מעט מים כל אימת שהחתול יקפוץ על השיש. היו סמוכים ובטוחים שתוך לא יותר מארבע פעמים, החתול שלכם יצליח להיגמל מההרגל המרגיז. לחילופין ניתן להעמיד דרך קבע בקבוקי פלסטיק ריקים על קצה השיש, שיתכן שיבהילו את החתול כאשר הם יפלו על הרצפה.

הבעיה – החתול נכנס פעם אחר פעם לפח האשפה

הפתרון – במקרה הזה הפתרון פשוט הרבה יותר. כל מה שאתם צריכים לעשות זה לרכוש פח חדש עם סגירה איכותית יותר, שתנטרל כל אפשרות של "פלישה חתולית".

הבעיה – החתול החל לעשות צרכים מחוץ לארגז

הפתרון – ישנם לא מעט גורמים לבעיה הנפוצה הזו. כך לדוגמה יתכן שהחתול שלכם פשוטו לא מחבב במיוחד את החול החדש שקניתם לו ולכן כדאי לנסות לחזור להשתמש בחול המוכר והאהוב. כמו כן יתכן שלאחרונה אתם לא מקפידים לנקות את החול בצורה נאותה מהגללים ולכן פשוט לא נעים לו לעשות את הצרכים בחול המלוכלך.

אם במקרה צירפתם חתול נוסף למשפחה לאחרונה, יתכן שכל שעליכם לעשות זה פשוט להצטייד בארגז צרכים נוסף ושום דבר מעבר לזה. אם ניסיתם הכל והבעיה נמשכת, יתכן שהגיע הזמן לנסות להשתמש בחול חדש. כמו כן בעיות שונות הקשורות להשתנה (כמו כאבים בזמן ההשתנה, מאמץ בזמן ההשתנה או חוסר יכולת להתרוקן), מצדיקות איתור של וטרינר בתל אביב, על מנת שניתן יהיה לשלול אפשרות של דלקת בדרכי השתן, גידול סרטני, מחלת כליות, זיהום וכיו"ב.

הבעיה – החתול גורם לנזקי ריפוד בספות

הפתרון – הדבר הפשוט ביותר שבאפשרותכם לעשות זה לרסס את האזורים שבהם החתול שלכם אוהב לנעוץ ציפורניים באמצעות תרסיס מיוחד להרחקת חתולים. ישנם לא מעט וטרינרים תל אביב שישמחו להמליץ לכם על חומרים שכאלה, שאינם מסכנים את בריאות החתול. כמו כן ניתן לספק לחתול אלטרנטיבות שונות כמו מתקן לשיוף ציפורניים או שלל מתקנים אחרים, שניתן לנעוץ בהם ציפורניים בכיף מבלי לגרום לנזקים.

השורה התחתונה

מה שחשוב להבין בכל הקשור להתנהגות של חתולים זה שאין שום סיבה שתשלימו עם התנהגות שפוגעת באיכות החיים שלכם או שחלילה תשאירו את החתול שלכם על מפתן הדלת של בית חולים וטרינרי ותיעלמו מהשטח. ישנן שלל דרכים להשפיע על התנהגות של חתולים ואין ספק שכבר אחרי התייעצות קטנה עם הווטרינר שלכם, תוכלו להתניע את השינוי המבוקש. בהצלחה!

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]