סקר של חברת הגל החדש קובע 81% מתושבי העיר סבורים: טוב לגור בנשר - 0404
+
סקר של חברת הגל החדש קובע 81% מתושבי העיר סבורים: טוב לגור בנשר דוברות עיריית נשר

סקר של חברת הגל החדש קובע 81% מתושבי העיר סבורים: טוב לגור בנשר

רוב תושבי נשר, מעריכים את איכות החיים בעיר כגבוהה. הסיבה העיקרית לתפיסת איכות חיים גבוהה בנשר הינה: החינוך וההשקעה בבתי הספר והגנים. שביעות הרצון מנשר כעיר מגורים גבוהה מאוד בקרב תושבי העיר ועומדת על כ-77% מכלל התושבים – כך עולה מסקר שערכה חברת המחקר "הגל החדש", מקבוצת Nialsen.

הסקר נערך במסגרת תהליך המיתוג לעיר אותו הובילה חברת "ירקוני – פרסום וייעוץ בשיווק" במטרה לבחון את מעמדה של העיר נשר בקרב תושביה וכן בקרב תושבי חיפה והקריות. הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של 400 תושבי נשר בגילאי 18 ומעלה.

ממצאי הסקר עולה כי הסיבה העיקרית לתפיסת איכות החיים הגבוהה בעיר נשר בקרב תושביה היא כאמור החינוך וההשקעה העירונית בבתי הספר והגנים. הדבר צוין בעיקר ע"י תושבים ותיקים ופחות ע"י עולים חדשים. סיבות נוספות לתפיסת איכות החיים הגבוהה בעיר היא השירותים הטובים לתושבים, השקט והניקיון.

עמדות התושבים כלפי העיר חיוביות ברובן – והרוב המוחלט של התושבים מסכימים כי נשר היא עיר שטוב לגור בה (81%) ושהיא קרובה לכל מקום (85%). 71% מהנשאלים הסכימו עם ההיגד ש"נשר היא עיר של חינוך", ו-73% ציינו שיש עתיד טוב לעיר. יחד עם זאת, מרבית התושבים סבורים שבנשר אין מספיק מקומות בילוי.

מהסקר עולה כי בדומה לעמדות כלפי העיר נשר, המאפיין הבולט של נשר לפי תושבי העיר הוא היותה קרובה להכל. עוד נתפסת העיר כמתאימה למשפחות צעירות, כמשקיעה בחינוך בבתי הספר.

ראש העיר נשר, אבי בינמו: "עיריית נשר פועלת לשיפור השירות ואיכות החיים של תושביה בכל תחומי החיים. סקרים ומחקרים עוזרים כידוע לדעת מה הצרכים של התושבים, במה העירייה נדרשת להתייעל ובמה להשתפר מתוך מטרה להעניק לתושב שירות טוב יותר. העיר נשר היא "חממה לצעירים", עיר ירוקה בעלת איכות חיים גבוהה, עיר אידיאלית לגידול ילדים, עיר שטוב לחיות בה".

בינמו ציין כי "במסגרת תהליך המיתוג עלו התובנות הבאות: נשר, היא עיר טובה למשפחות הצעירות בזכות איכות החיים, בזכות איכות החינוך, בזכות עלות הצהרונים, בזכות הבנייה החדשה, בזכות המיקום והנגישות, בזכות היותה עיר ירוקה מוקפת צמחיה, בזכות התושבים ובזכות ההקשבה וביצועי העירייה".

"חיזוק נוסף לדברים מצאנו גם בפברואר השנה, ב"ידיעות אחרונות" – העיתון של המדינה, שם הופיעה כתבה במוסף "ממון", כתבה הקובעת איפה הכי משתלם לגור, ושכותרתה: "איפה ישנם מחירי דירות סבירים ושכנים איכותיים". המסקנה: בנימינה-גבעת עדה במקום הראשון, נשר במקום השני בארץ".