טור דעה - אלירן שלו: מכבי חיפה איבדה את כוח ההרתעה שלה - 0404
+
טור דעה – אלירן שלו: מכבי חיפה איבדה את כוח ההרתעה שלה יוסי שקל

טור דעה – אלירן שלו: מכבי חיפה איבדה את כוח ההרתעה שלה

מכבי חיפה איבדה את כוח ההרתעה שלה. היה ניתן לראות זאת בבירור במשחק אמש (ראשון) בו מכבי ת"א למרות הנחיתות המספרית המשיכה להחזיק בכדור ולחפש את שער היתרון ורק עקב חוסר מזל בסיומת ויכולת טובה של גלזר המשחק הסתיים ב-0:0, ממנו רק הצהובים יצאו מרוצים בזכות היכולת והנחישות שגילו לאורך כל ה-90 דקות.

מאמן הירוקים, גיא לוזון, קיבל מספר החלטות שנויות במחלוקת טרם המשחק ובמהלכו, ראשית הבחירה לפתוח עם דמארי שלא תרם כלום על הדשא, שנית הבחירה להוציא דווקא את ורמוט (שראה את המשחק מהבית) מהסגל ולהשאיר ספסל עם יותר מדי שחקנים הגנתיים ללא קשר יצירתי. קומדיית הטעויות לא הסתיימה פה, לאחר מכן ההחלטה של גיא לא להכליל את גילי התנקמה בו כשראה שאזולאי נפצע בשלב מאוד מוקדם והקשר היחידי שאפשר היה להכניס הוא לביא, בעל אופי הגנתי הרבה יותר.

החיסרון של אזולאי הוא לא הסיבה למשחק הרע של מכבי חיפה, עם כל הכבוד למשחק מול רעננה ספק גם אם היה נשאר על הדשא 90 דקות היינו רואים משהו אחר וזה כמובן לא תירוץ ליכולת אותה ראינו מהירוקים, שעלו מבוהלים ומפוחדים מהדקה הראשונה בנתניה ונראו אובדי עצות מול היכולת הנהדרת של חניכיו של ג'ורדי.

גם היתרון המספרי בחלק גדול מהמשחק לא בא לידי ביטוי וניהול המשחק של לוזון כשל שוב והעובדה שהאורחים נראו חסרי שיטה, ללא יכולת להחזיק בכדור ולהגיע למצבים מסוכנים גם מול עשרה שחקנים היא באשמת המאמן בלבד שלא הכין את הקבוצה כראוי וספג על כך ביקורת מכל עבר.

קצת נתונים: מכבי ת"א החזיקה בכדור 59% מהזמן ואיימה 23 פעמים על שערו של גלזר למרות האדום המוקדם שספגה, נתון בלתי נתפס שממחיש את הבדלי הרמות בין הקבוצות.עטר שהיה טוב אתמול רץ הכי מהר בשורות הצהובים 32.3 קמ"ש וגם סיפק 45 ספרינטים, שרק דוידזאדה (57) ואצילי (48) מעליו. בצד הירוק כרגיל מאבוקה ראשון עם מהירות מירבית של 33.4 קמ"ש וסלליך הוביל בספרינטים עם 60 ורוקביצה עם 59. מי שהובילו במרחק כולל הם לביא וסלליך עם 10.6 ק"מ, אלברמן 10.4 ורוקביצה 10.2. בצד הצהוב באטוקיו הוביל עם 11 ק"מ, רודריגס 10.9 ודוידזאדה 10.8.

שלומי אזולאי יעבור בדיקה בימים הקרובים והוא צפוי להיעדר לפחות כחודש ואם אכן יתגלה בבדיקה שהקשר סובל מקרע במפשעה זה אף יכול לגרור היעדרות של מספר חודשים, בכל מקרה ורמוט, קהת ומזרחי יקבלו יותר הזדמנויות בתקופה הקרובה במידה ואכן אזולאי ייעדר מספר שבועות לפחות.

אין ספק שמאז חילופי המאמנים בעונה שעברה אין עדיין כרגע שום שינוי מקצועי ממה שרואים ממכבי חיפה, התקופה תחת גיא לוזון לא הביאה שום בשורה ואחרי פלייאוף עליון מבזה עם לא מעט תבוסות הגיע שלב הבנייה וההכנה בקיץ ובינתיים היכולת והתוצאות בליגה העונה דומות למה שראינו בשנים האחרונות מהירוקים.

בנושא אחר, לפי גורם המקורב למאור בוזגלו, הקשר צפוי להיות מוצג היום במדים הירוקים.