המשפחות השכולות יוצאות למאבק: עמותה חדשה תקדם שלילת זכויות למחבלים בבתי הכלא - 0404
+
המשפחות השכולות יוצאות למאבק: עמותה חדשה תקדם שלילת זכויות למחבלים בבתי הכלא שירות בתי הסוהר

המשפחות השכולות יוצאות למאבק: עמותה חדשה תקדם שלילת זכויות למחבלים בבתי הכלא

עשרות משפחות שכולות החלו להתאגד לאחרונה במסגרת עמותה חדשה שתייצג אותם במאבקן נגד זכויות היתר הניתנות למחבלים בבתי הכלא.

העמותה החלה לקרום עור וגידים וזאת כדי לשנות את סדר היום בכל הקשור למעמד לו זוכים המחבלים ובני משפחותיהם לאחר ביצוע פיגועי הטרור.

החלטת המשפחות להקים עמותה מסודרת נבעה מפעילויות אינטנסיביות שערכו המשפחות השכולות בשנתיים האחרונות בהן ביקשו למנוע את הצטרפותן של משפחות נוספות למעגל השכול. מעל 40 משפחות שכולות כבר הצטרפו ליוזמה ולדברי מקימי העמותה, היעד הסופי הוא לאגד את המשפחות תחת קורת גג אחת.

דבורה גונן, אימו של דני הי"ד שנרצח בפיגוע סמוך לישוב דולב לפני שנתיים וארבעה חודשים ומובילה את הקמת העמותה אמרה: "לצערי, הקול של השכול לא נשמע מספיק חזק. התפקיד שלי כאמא של דני הוא להביא את דני אל השולחן, לא רק כמספר תיק או שם אלא כאדם עם חיים מלאים אשר נגדעו באחת. אזרחי ישראל אינם יודעים את כל מכלול ההטבות שהמחבלים ומשפחותיהם מקבלים. אם לפני עשור או יותר משפחות שכולות היו מאמינות בכוח שלהן ליצור שינוי ולהחליט לפעול אולי היום מעגל המשפחות השכולות היה קטן יותר".

גונן הדגישה כי, "להיות היום מחבל זה משתלם, אני רוצה לדעת שמי שמבצע פיגוע יאבד את כל עולמו. לצערנו, דני לא היה האחרון וככל הנראה משפחת סלומון שאיבדה שלושה מבני המשפחה בפיגוע המזעזע לא תהיה המשפחה האחרונה".

הדס מזרחי שנפצעה בפיגוע בדרך לקרית ארבע ואיבדה את בעלה ניצב משנה ברוך מזרחי ז"ל הוסיפה ואמרה כי: "הגיע העת להשית גזר דין מוות על מחבלים. דרשתי להרוס את בית משפחת המחבל ואף לגרשם באופן מיידי ואין לי צל של ספק כי הקמת העמותה תסייע לכך. לא יכול להיות שמשוחררי עסקת שליט יסתובבו חופשי וירצחו את יקירנו. הגיע הזמן להפעיל יד ברזל נגד הטרור".

יו"ר תנועת "אם תרצו" מתן פלג שתנועתו מלווה את המשפחות השכולות במאבקן מול המחבלים ובני משפחותיהם אמר כי: "הגענו למציאות אבסורדית בה משתלם יותר לרצוח ישראלי מאשר לגנוב לו את הרכב. מחבלים זוכים בבתי הכלא לזכויות והטבות ששום אסיר פלילי לא חולם עליהם. משפחות המחבלים זוכות לליווי עורכי דין מן השורה במימון ממשלות זרות. מדובר בתופעה שאסור לקבלה".

פלג הדגיש כי מטרת הקמת העמותה היא להפסיק את החגיגה בבתי הכלא. זו הדרך לייצר הרתעה אמיתית.