מתקפה נגד תאגיד השידור וגל"צ בשדולה לקידום חופש הביטוי בראשות ח"כ קלנר | צפו - 0404
מתקפה נגד תאגיד השידור וגל דוברות הכנסת

מתקפה נגד תאגיד השידור וגל"צ בשדולה לקידום חופש הביטוי בראשות ח"כ קלנר | צפו

הבוקר (שלישי) הושקה השדולה לקידום חופש הביטוי בכנסת בראשות חה"כ אריאל קלנר. בין המשתתפים, חה"כ וחבר השדולה יוסי טייב, אראל סג"ל, ד"ר גדי טאוב, ד"ר רן ברץ, יואב אליאסי (הצל), רותם סלע יו"ר הוצאת ספרים "סלע מאיר" ועוד.

בפתח הדברים אמר חה"כ אריאל קלנר יו"ר השדולה: "חופש הביטוי בסכנה. במערב בכלל, בישראל בפרט. הקמת "מינסטריון אמת" כביכול ואופנת פירסום "עובדות" בשידור חי באמצע נאום ראש הממשלה, כאשר בינן לבין עובדות אין דבר וחצי דבר, מסכנים את החירות של כולנו לביטוי ולצריכת מידע.

בישראל, יש רק שתי תחנות רדיו בתדר ארצי. מכרזים לא מפורסמים, למרות שזהו החוק. רשתות חברתיות מצנזרות אנשי ימין ומאשרות תכנים גרועים בהרבה כשזה בא מהשמאל. ללא חופש ביטוי, אין חופש. המאבק על חופש הביטוי הוא המאבק על החירות של כולנו".

העיתונאי אראל סג"ל אמר: "צריך להפריט את גלי צה"ל. גם התאגיד צריך להיות בגודל סביר. רדיו דיגיטלי זה העתיד אי אפשר לעצור את הקידמה. עזבתי את גלצ משום שהצבא הצר את צעדיי".

יואב אליאסי (הצל) אמר: מאז התחלתי להשמיע דעתי תחנות הרדיו החרימו אותי. פעילים של שוברים שתיקה כמו להקת "הדג נחש" מושמעים בתחנת רדיו צבאית בלי בעיה. אותי חיסלו בתור אומן, הוצאתי שיר לפני כמה ימים למען נפגעי הקורונה. מיד גידי גוב קרא להחרים אותי. אלה "אבירי חופש הביטוי". אני דורש שקיפות, כשפייסבוק חוסמים אותי, שלפחות יגידו לי על מה. למה לומר "מוות לישראל" זה בסדר ו"מוות לפלסטין" זה אסור?"

רותם סלע, מו"ל הוצאת הספרים סלע מאיר: "תודה לחה"כ אריאל קלנר על הירתמותו לסייע להוצאת הספרים שלי מול ההשתקה מצד פייסבוק. לימור לבנת לקחה את חוק הספרים מניצן הורוביץ של מרץ ויצרה נזק עצום לציבור הימני. חוק זה ניתק באופן אפקטיבי בין עם הספר לספר. הוא המיט קטסטרופה על מכירות הספרים וחתך אותן בחצי. במהלך השנים שהחוק היה תקף סופרים חדשים רבים התאדו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]