אחרי שכשל מקצועית בהגשת כתב האישום וגילה חובבנות - מה עדיין עושה מנדלבליט בתפקידו? - 0404
אחרי שכשל מקצועית בהגשת כתב האישום וגילה חובבנות – מה עדיין עושה מנדלבליט בתפקידו? אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אחרי שכשל מקצועית בהגשת כתב האישום וגילה חובבנות – מה עדיין עושה מנדלבליט בתפקידו?

לכו תבינו. מי שעוד אולי חשב שהדברים נראים אחרת, קיבל אתמול תשובה ברורה מבית המשפט שקבע כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, הוא לא יותר מחובבן ובשורה התחתונה הוא כשל משפטי.

בית המשפט קבע שיש לבצע עשרות תיקונים בכתב האישום שהגיש מנדלבליט נגד נתניהו. השופטים הבהירו שאי אפשר להגיש כתב אישום ללא ראיות, או כמו שאמר אחד מהשופטים – לא יכול להיות יער ללא עצים.

זה אותו יועמ״ש שאמור להגיש כתב אישום רק כשיש לו הבנה שהולכים ב-200 אחוז להרשעה. בכתב האישום הזה, כפי שהוגש, אין שום סיכוי להרשעה. זה תיק שכפי שהוא נראה יועף מכל המדרגות.

זה כבר לא משנה אם אין או יש ראיות (ואין, למען האמת). מה שמשנה כאן זו העובדה שהיועמ״ש מנדלבליט, בין אם הוחזק או לא הוחזק בגרונו, התרשל מקצועית בהגשת כתב האישום. כך לא מגישים כתב אישום ואת זה יודע כל תלמיד בשנה א׳ במשפטים.

הנפילה המקצועית הגדולה כאן היא של ראש הממשלה בנימין נתניהו ושל ח״כ איילת שקד. שניהם סימנו את מנדלבליט כמועמד יחיד. איילת דחפה את חברי וועדת האיתור והם הגישו לנתניהו שם אחד. רה״מ סימן וי.

תמוה איך הפוליטיקאים הדגים שלנו ממשיכים לשתוק ולאפשר ליועמ״ש כה חובבן ובלתי מקצועי להמשיך בתפקידו. באמת, לא מובן.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]