כיצד בוחרים עורך דין פלילי - 0404
כיצד בוחרים עורך דין פלילי PIXABAY

כיצד בוחרים עורך דין פלילי

לבחור עורך דין פלילי היא אחת ההחלטות החשובות והקריטיות ביותר שאדם עלול למצוא עצמו מתמודד איתה במהלך חייו. איכותו של עורך הדין תשפיע באופן ישיר על הכרעת הדין, וכן גם על עתידו של האדם. מסיבה זו, יש להקפיד לבחור באיש מקצוע המתמחה באופן ספציפי בעולם הדין הפלילי, שצבר וותק וניסיון, היכרות מעמיקה עם מגוון רחב של תיקים ומקרים שונים כך שיוכל להתמודד עם כל סיטואציה.

עורך דין פלילי מקצועי יוכל לעשות את כל ההבדל

  • עבודה בשקיפות מלאה – אחד הדגשים החשובים ביותר בבחירת עורך דין פלילי הוא השקיפות בה הוא עובד מולכם. עליו להציג בפניכם את כל האפשרויות העומדות לרשותכם ללא כל צנזורה, לשקף את כל החלופות האפשריות ולהמליץ על האסטרטגיה הטובה ביותר. שימו לב שייתכן שאם תבחרו באסטרטגיה שעורך הדין אולי לא מאמין שתצליח, ייתכן שלא יסכים לייצג אתכם.
  • הכנה איכותית – לקראת החקירה במשטרה, בדיקת הפוליגרף ואפילו בדיקה פסיכיאטרית שייתכן שיבקשו ממכם לעבור, יכין אתכם עורך הדין תוך פירוט אמצעי החקירה והשיטות השונות, יסביר כיצד יש לענות על שאלות וכיצד הכי כדאי להתבטא, מה ללבוש, כיצד להירגע ועוד.
  • קור רוח – על עורך הדין הפלילי לשמור על קור רוח לכל אורך התהליך. תיקים פליליים הם לפעמים קשים מאוד, ועורך דין שמאבד את עשותוניו עלול להיכשל ולהפיל איתו את האדם אותו הוא מייצג. במקביל, עליו להכיר את סדרי הדין השונים, נורמות, הפרקליטים, השופטים ושאר הגורמים שעומדים לקחת חלק במשפט. ככל שיידע לקראת מה שניכם צועדים, יידע לייצג אתכם טוב יותר.
  • עורך דין פלילי עם זמן – אין לכם באמת זמן להמתין לאיש מקצוע שלא יכול לטפל במקרה שלכם כאן ועכשיו. אתם מעוניינים לקבל בדיוק את אותה רמת תשומת לב שמקבלים אחרים המיוצגים על ידי אותו אדם. לכן, יש להקפיד לבדוק שעורך הדין אינו קורס תחת עומס עבודה, בעל תודעת שירות גבוהה ורגישות מספקת לכל מקרה.

מהם הכלים העומדים לרשות של איש המקצוע?

לרשותו של עורך דין פלילי עומדים כלים המשתנים בהתאם לחומרת האישומים והסיטואציה עמה מתמודד מרשו. כך לדוגמא עורך דין צבאי המלווה חייל המואשם בפלילים, יהיה חייב להישען גם על חוקי המערכת הצבאית, השונים בתכלית ממערכת הפלילים האזרחית. כך, אפשר לומר שהתכונה החשובה ביותר היא היכולת לאלתר, להתאים את עצמו לסיטואציה ולהתמודד עם מגוון רחב של מקרים שונים אותם יוכל בסופו של דבר, לפתור ולהחזיר את מרשיו לשגרה במהירות.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]