בג"צ דחה שוב את הדיון על הריסת מאחז ערבי בלתי חוקי באזור כפר אדומים - 0404
בג 0404

בג"צ דחה שוב את הדיון על הריסת מאחז ערבי בלתי חוקי באזור כפר אדומים

בג"צ דחה הערב (ראשון) פעם נוספת את הדיון בעתירה שהגיש פורום עוטף ירושלים לפינוי המאחז הערבי הבלתי חוקי חאן אל-אחמר ובית הספר האיטלקי השוכן בצמוד לכפר אדומים.

דחיית הדיון נובעת מנימוק שהמדינה הגישה את עמדתה לבית המשפט זמן קצר טרם הדיון, דבר שלא איפשר לערבים להכין את עמדתם כראוי.

השופט הנדל שדן בבקשה כתב בהחלטה כי "בתכנון טוב יותר יכלה המדינה לעמוד בלוח הזמנים הגמיש ביותר שהוענק לה".

יניב אהרוני, רכז השטח בפורום עוטף ירושלים, מסר כי "רק לפני חודש דרשנו משר הביטחון וראש הממשלה בסמוך לחאן אל אחמר להפריח את המאחזים הבלתי חוקיים לאתרי הקבע שהמדינה הכינה להם. לצערי מסתבר שהדבר היחיד שפורח אלו הבטחות ריקות מתוכן על פינוי המאחז. ההתנהלות הרופסת של הפרקליטות והמינהל האזרחי בדיונים בבג"צ כאשר מדובר במאחז פלסטיני גובלת ברשלנות פושעת. ניגוד מוחלט למרץ שמאפיין אותם כאשר מדובר במאחז יהודי".

מאיר דויטש, מנהל אגף המדיניות בתנועת רגבים, מסר כי "מאז העתירה שהגשנו בשנת 2009 בה הסוגיה הוצפה לראשונה בפני בית המשפט העליון, המנהל האזרחי דחה שוב ושוב את פינוי המקבץ הבלתי חוקי. הדחיינות העבירה מסר סלחני לרשות הפלשתינית שהגיבה מצידה בהקמת אלפי מבנים בלתי חוקיים בין ירושלים לים המלח, במימון נדיב של מדינות זרות שרמסו את החוק ברגל גסה. אנו מצפים מבית המשפט לשים סוף לסחבת ולקבוע לוח זמנים לפינוי, ובכך גם לומר אמירה עקרונית כנגד המעורבות הזרה בבניה הבלתי חוקית באזור יהודה ושומרון".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com