שירותי ביובית- במה מדובר? - 0404
שירותי ביובית- במה מדובר? FREEPIK

שירותי ביובית- במה מדובר?

מערכת האינסטלציה הביתית היא מערכת חשובה מאוד. כל תקלה או בעיה במערכת האינסטלציה הביתית עלולה לגרום לאי נעימות רבה לדיירי הבית. כך לדוגמא: במידה וישנה סתימה כלשהי בכיורים של הבית בלתי אפשרי להשתמש בהם בשל מים שעולים על גדותיהם. אם יש סתימה כלשהי באמבטיה, אי אפשר להתקלח ולהשתמש באמבטיה בצורה תקינה, אם יש סתימה בצנרת הביתית אשר מובילה אל הביוב ובשל כך, מי הביוב עולים על גדותיהם ונכנסים לבית, מדובר ללא ספק בסיטואציה בעייתית מאוד אשר מעבר לעובדה שהיא מסבה אי נעימות רבה לדיירי הבית, היא יכולה לפגוע בבריאותם. כמו כן, במידה ויש סתימה כלשהי בשירותים, הרי שבלתי אפשרי להשתמש בדבר הבסיסי ביותר בבית ועל כן, בכל מקרה שבו יש בעיה במערכת האינסטלציה הביתית, יש צורך לפנות לשירותיו של אינסטלטור מקצועי ומנוסה. לא פעם, לא די באינסטלטור פשוט על מנת לטפל בבעיה הקיימת במערכת האינסטלציה הביתית ויהיה צורך להזמין את שירותיו של קבלן ביובית. אז אם אתם רואים שהמים לא יורדים היטב בפתח הניקוז של האמבטיה או הכיור שלכם ואם אתם מריחים ריח רע שעולה מהביוב, זה הזמן שלכם להזמין אינסטלטור אשר בין היתר ידוע גם כקבלן ביובית, אשר יגיע עם ביובית, לצורך מתן מענה איכותי וראוי לבעיה שלכם.

מהי ביובית?

הביובית היא רכב מיוחד, אשר בנוי באופן מיוחד במטרה של פתיחת סתימת ביוב מורכבות מאוד. לביובית יש שני תפקידים עיקריים ורוב המשימות של הביובית סובבים סביב שני התפקידים העיקריים הללו: התפקיד הראשון של הביובית הוא לשאוב נוזלים ומשקעים מוצקים ממתקני ביוב או מקומות מוצפים. לביובית יש משאבה עוצמתית מאוד. באמצעות עוצמת השאיבה של המשאבה ובאמצעות מערכת הצינורות של הביובית, היא יכולה לפתוח מוקדי סתימה מורכבים מאוד, אשר בלתי אפשרי לפתוח אותם באמצעות כלי עבודה רגילים של אינסטלטור. הביובית מכילה גם מיכל גדול מאוד שאליו מוזרמים דרך הצינורות כל הנוזלים שנשאבו על ידי הביובית. לאחר שקבלן הביובית מסיים לבצע את הפעולות הנדרשות באמצעות הביובית, הוא ניגש עם הביובית לאתר מורשה של איכות הסביבה בכדי להזרים את הנוזלים נשאבו לתוך הביובית החוצה. כמובן שאסור להזרים את הנוזלים הללו בשום מקום אחר שכן, הם יכולים לזהם באופן משמעותי מאוד את הסביבה ולפגוע בבריאותם של עוברי אורח.

התפקיד השני והחשוב של הביובית מלבד שאיבה מסיבית ועוצמתית הוא להזרים מים בלחץ גבוה מאוד. קבלני ביובית משתמשים בלחץ מים בשני מקרים: המקרה הראשון הוא מקרה שבו קיימת סתימה עקשנית שלא מצליחים לפתוח. הפעלת לחץ מים על מוקדי סתימה מעין זאת, מאפשרות לפתוח אותה. כמו כן, לחץ המים רלוונטי לצורך שטיפה בלחץ של צנרת ומתקני ביוב. לא פעם שטיפה זאת נדרשת כטיפול מונע לסתימות ביוב. סתימות ביוב מתרחשות לרוב בשל לכלוך רב שתקוע בביוב, עשבים שצומחים בצנרת ועוד. על כן, שטיפת קווי ביוב בלחץ מים אשר מנקה את הלכלוך שהצטבר בצנרת של הביוב ומסירה את העשבים השוטים שצמחו בצנרת, מונעת מסתימות עתידיות להיווצר בצנרת הביוב.

מתי כדאי להיעזר בשירותיה של ביובית?

כאמור, לרוב סתימות ביתיות לא ידרשו התערבות של קבלן ביובית ושל רכב ביובית ויסתפקו בשירותיו של אינסטלטור שיגיע עם כלי עבודה מיוחדים. אולם, לא פעם יש צורך בשירותי ביובית גם עבור פתיחת סתימת ביוב ביתיות, כאשר מדובר בסתימות עקשניות במיוחד. כמו כן, גם אם יש פיצוץ בצנרת מים אשר גרמו להצפה תת קרקעים של מקלט או קומות תחתונות, שירותי הביובית הם שירותים נחוצים מאוד שכן, בכולה של הביובית כאמור לשאוב נוזלים באמצעות המשאבה העוצמתית והחזקה שלה ובאמצעות מערכת הצינורות והמכל המורכב על הרכב עצמו.

בעוד שעבור המגזר הפרטי יש פחות צורך בשירותי ביובית, הרי שבמגזר היצרני והתעשייתי יש לא פעם צורך בשירותי ביובית. השימוש הנפוץ ביותר בשירותי ביובית במגזר התעשייתי והיצרני הוא לצורך שאיבת מפרידי שומן. מפריד שומן הוא למעשה מתקן המוצב בכל בית עסק או מפעל הפועלים בתחום המזון. מפריד זה אוגר אליו את כל השמנים והחומרים האורגניים אשר נוצרו במהלך הפעילות במקום שכן, תקנות איכות הסביבה אוסרות באופן מוחלט הזרמת שומנים למערכת הביוב הכללית. תפקידה של הביובית הוא לרוקן את מפריד השומן כאשר הוא מתמלא. לאחר שהביובית שואבת את התכולה של מפריד השומן היא מרוקנת אותו במקום ייעודי הרלוונטי עבור פינוי מעין זה.

יש צורך להזמין ביובית גם במקרה שבו במקום שקיימות משאבות ביוב טבולות שתפקידן להזרים את מערכת הביוב למפלס הרחוב, ישנה תקלה כלשהי אשר בגינה מי הביוב מתפשטים בחניון או במחסן. במקרה שכזה ביובית נחוצה לצורך שאיבת המים והפסולת ותיקון התקלה המדוברת.

מיהו קבלן ביובית?

איש המקצוע אשר מפעיל את רכב הביובית הוא קבלן ביובית. מדובר על איש מקצוע אשר יכול להציע שירותים שונים כגון: תכנון תשתית ביוב למבנים, תחזוקה שוטפת של קווי ביוב, מתן מענה לבעיות מורכבות מאוד במערכת הביוב כגון: סתימות עקשניות, פיצוץ צינור מרכזי, הצפות, תיקון נזקים שונים שנגרמו למערכת הביוב ועוד. קבלן ביובית חייב להחזיק רישיון ואישורים רלוונטיים בהתאם לאופי העבודה שהוא עוסק בה. אם הוא עוסק בפינוי שפכים לאתר ריקון ייעודי הוא צריך להחזיק תעודה אשר מעניקה לו את האישור לעשות זאת. כמו כן, קבלן ביובית צריך לאחוז בידו את הרישיון המתאים לנהיגה ברכב הביובית.

בטרם בוחרים קבלן ביובית חשוב מאוד לבדוק האם יש לו ביטוח בתוקף אשר יכסה את העבודה שלו. כלומר, במקרה שבו נגרם נזק כלשהו לביוב או פגיעה כלשהי ברכוש בשל עבודתו, חשוב מאוד שיהיה כיסוי להוצאות אלה.

מלבד העובדה שלקבלן ביובית חייב להיות ביטוח וחשוב מאוד לוודא את זה, יש צורך לבדוק שמדובר בקבלן ביובית אשר מביא עימו את כל הכלים הרלוונטים עבור העבודות השונות לרבות רכב הביובית, מצלמה אופטית לבדיקת הצנרת מבחינה פנימית באמצעות הצילום המיוחד ועוד.

קבלן ביוב יכול להשתמש בכל הכלים המיועדים לעבודה עם מערכת ביוב והתקלות השונות היכולות להתעורר, החל מכלים מכאניים פשוטים ועד למצלמה אופטית ורכב ביובית.

כיצד תבחרו קבלן ביובית בצורה הטובה ביותר?

מכיוון ששירותי ביובית הם שירותים אשר קבלן ביובית מציע, הרי שאם אתם זקוקים לשירותי ביובית, עליכם לבחור את הקבלן הטוב ביותר בתחום זה. ראשית כל, יש לבחור את רכב הביובית בהתאם לצורך. לא פעם מדובר על ביוב המצוי ברחובות צרים ולכן, יש לוודא מראש שלקבלן הביובית יש רכב ביובית צר שיכול לעבור ברחוב המדובר. כמו כן, חשוב כאמור לוודא שלקבלן הביובית יש ביטוח, רישיון בתוקף על נהיגה על רכב הביובית וכל האישורים הנדרשים עבור עבודתיו. חשוב לוודא שמדובר בקבלן ביובית מיומן, מנוסה ומקצועי בתחום, אשר ביצע לא מעט עבודות שונות באמצעות רכב הביובית ויודע להפעיל אותו בצורה המתאימה והנכונה בהתאם לכל בעיה. על כן, כדאי מאוד לחפש קבלן ביובית מומלץ וכן, לברר אודותיו היטב בטרם בוחרים בשירותים אשר הוא מציע.

בקרו אותנו בדף הפייסבוק של א.א אינסטלציה – אינסטלטור בתל אביב

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]