מחלצים בשטח: תלמידים מתיכון מקיף נשר עברו קורס חילוץ והצלה - 0404
+
מחלצים בשטח: תלמידים מתיכון מקיף נשר עברו קורס חילוץ והצלה דוברות נשר

מחלצים בשטח: תלמידים מתיכון מקיף נשר עברו קורס חילוץ והצלה

במהלך השבוע עברו תלמידי שכבת י' בתיכון מקיף נשר קורס חילוץ והצלה של היחידה לביטחון לאומי בשיתוף עם פיקוד העורף. את שני החלקים – העיוני והמעשי, שלקחו סה"כ 10 שעות, עברה כל כיתה על ידי הדרכתם והכוונתם המקצועית של אנשי מקצוע בכירים בפיקוד העורף. המדריכים סיפקו את כל הידע הדרוש בנושאי התגוננות, חילוץ והצלה לתלמידי השכבה.

הקורס כלל בתוכו חלק עיוני של חמש שעות, בו התלמידים למדו על אירועי הרס וחירום, כאשר יכול כל אדם לקחת חלק בחילוץ והצלה לאחר האירוע. במסגרת השיעורים הממוחשבים, קיבלו תלמידי שכבת י' ידע על הכוחות הפועלים בשטח וכיצד מחלצים אנשים בצורה הטובה ביותר, וכך מצילים חיים.

לאחר החלק התיאורטי, הגיע החלק המעשי. עם קסדות, וסטים זוהרים ומשקפי מגן יצא הנוער לשטח כדי להרגיש לרגע מה קורה במצב של התרחשות האסון. מתחת לבניין בית הספר נבנה אירוע הרס מדומה בו נדרשו התלמידים להשתמש בכל הידע שצברו בקורס העיוני ולחלץ את הבובות הכלואות תחת ההריסות. קצת לפני החילוץ הגדול, התנסו התלמידים בכלים לביצוע משימת החילוץ (כגון ג'ק, מסור, פטיש 5 וכלים נוספים).

תלמיד כיתה י'9 בתיכון מקיף נשר, מטר פישר, סיפר: "באירועי חירום לוקח לכוחות הביטחון והחילוץ זמן להגיע למקום, ולכן הראשונים לסייע אלה אנחנו. הלמידה בכיתה יחד עם הניסיון בשטח גרמה לתלמידים להבין את חשיבות התרומה של כל אזרח להצלת חיי אדם במקרי הרס, ועל הדרך, לעבור יחד עם כיתתו חוויה מגבשת שלא חווים כל יום".

ראש העיר נשר, אבי בינמו, מסר: "עיריית נשר מייחסת חשיבות רבה לנושא המוכנות לשעת חירום. ככל שנתרגל יותר כך נהיה מוכנים יותר. לכן לצד התרגילים המשותפים שמקיימים עיריית נשר, פיקוד העורף, המשטרה, מד"א וכב"א, חשוב שגם בני הנוער יעברו תרגולים והכשרות וידעו לתת מענה ראשוני בשטח עד להגעת כוחות ההצלה, החילוץ והעירייה".

 

מבזקיםלכל המבזקים