מה וכיצד ראוי ללמוד לבחינות המועצה של רואי החשבון? - 0404
מה וכיצד ראוי ללמוד לבחינות המועצה של רואי החשבון?

מה וכיצד ראוי ללמוד לבחינות המועצה של רואי החשבון?

בחינות המועצה לרואי החשבון ידועות כאתגר לא פשוט אשר דורש הכנה רבה ותרגול מקיף. בוגרי תואר ראשון בחשבונאות זכאים לפטור מחלק מהבחינות של המועצה, והם אף מקבלים קורסי הכנה לקראתם. יחד עם זאת יש מספר טיפים שכדאי לעקוב אחריהם אם אתם רוצים להבטיח את הסיכוי שתעברו את הבחינות בהצלחה.

פתרו את בחינות המועצה הקודמות

פתרון הבחינות הקודמות הוא הדרך הטובה ביותר להכיר מקרוב את סגנון הבחינה של המועצה. אומנם התרגילים לא יהיו אותם התרגילים שיופיעו בבחינה הנוכחית, אך התבניות בהחלט חוזרות על עצמן. פתירת מבחנים משנים קודמות יקנו לכם יותר ביטחון רב יותר לקראת המבחן שאתם מתעתדים לעשות. בנוסף, זה יתן לכם הבנה טובה יותר של החומר שעליכם ללמוד.

תכננו לפרטים את תוכנית הלימודים שלכם

כשניגשים למבחן בעל משקל רב על עתידכם כמו בחינות המועצה של רואי החשבון, הדבר עשוי לעורר חשש משתק. תכנון לפרטי פרטים של תוכנית הלמידה עד למבחן יקל עליכם ויעניק לכם אורך נשימה. רשמו את הזמן שאותו אתם מעוניינים להקדיש לכל נושא, החליטו מתי לתרגל מבחנים ואפילו הוסיפו ללוח הזמנים פעילויות נוספות מחיי היום־יום, כדי שתדעו מתי יהיה לכם פנאי להירגע בין מרתון למרתון. הגדירו לעצמכם את היעדים בדרך למטרה, ואט אט השביל לעבר הצלחה יהיה ברור ומואר.

הפקידו לחשוף את עצמכם למקורות תרגול שונים

הטיפ הזה אינו עומד בסתירה עם הטיפ הקודם. בעוד שתרגול של מבחני מועצה קודמים יעניקו לכם ידע על מבנה הבחינה הצפוי, פתרון של תרגילים ממקורות שונים יחשוף אתכם לדרכי פתרון שונות. בסופו של דבר, אם תחזרו על החומר ממקורות קבועים אתם עשויים להפוך לאדישים לחומר ולתרגול. כדי להמנע מכך ולאתגר את המוח להמשך התמקדות בלמידה, מוטב לרענן מפעם לפעם את התרגילים שאותם אתם מתרגלים.

הכינו עצמכם להפתעות

בתור בעלי ניסיון בבחינות, אתם וודאי כבר יודעים בשלב זה שבלתי אפשרי לחזות במאה אחוז את מהלך המבחן ותוכנו. לכן, סביר להניח שבאיזשהו שלב במבחן תיתקלו בשאלה שתפתיע אתכם. יש שתי דרכים להתכונן לקראת הפתעות. קודם כל הכינו את עצמכם ברמה המנטלית, ברגע שתצפו לכך מיד תגיבו ברוגע ברגע האמת, ותוכלו להתגבר על המכשול במהירות ומבלי לבזבז זמן. שנית, הכינו מראש אסטרטגיה להתמודד עם המצבים הללו כדי שתהיה לכם תוכנית פעולה ברורה.

תרגלו גם את השאלות האמריקאיות

יש נטייה לחשוב ששאלות אמריקאיות הן יותר פשוטות מאשר שאלות המסה. האמת היא שסטודנטים רבים משאירים את תרגול השאלות האמריקאיות לסוף הלמידה, ורק אז מגלים שלמעשה נדרש תרגול רב כדי לפתח מיומנות במענה עליהם. זהו חלק מהותי במבחן ובציון הסופי ולכן חשוב לזכור לשים גם עליו את הדגש.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]