סיכום חדשות החג והשבת - 0404
+
צילום: דוברות משרד החוץ

סיכום חדשות החג והשבת

כלי טייס של חיל האוויר תקפו אתמול לפנות בוקר מחסן נשק של ארגון הטרור חיזבאללה בסמוך לנמל התעופה הבינלאומי של דמשק – כך על פי דיווחים זרים בהם נטען כי שוגרו לפחות שלושה טילים לעבר המתחם. שעות בודדות לפני התקיפה נאם נשיאה של לבנון, מישל עאון, בפני העצרת הכללית של האו"ם והתייחס לאירוע אחר כשאמר שלפני "מספר ימים מטוסים ישראלים שטסו בשמי לבנון, הפציצו מטרות בסוריה. ישראל מפרה את גבולנו הימי, האווירי והיבשתי במשך שנים רבות".

משלחת הסיוע של צה"ל, "קול שופר למרחק", נחתה ביום חמישי לפני הצהריים (שעון ישראל) במקסיקו סיטי וכעבור זמן קצר של התארגנות, יצאה לאזורים שנפגעו ברעידת האדמה בכדי לסייע הן במיפוי הנדסי של המבנים שנפגעו והן בחילוץ לכודים תחת ההריסות. כתבת חדשות 0404, נועה מגיד, מוסרת כי כוחותינו המונים כ-70 בני אדם התפרסו על פני זירות שונות וזכו לשבחים על פעילותם הן מהתקשורת המקומית והן מהגורמים המקצועיים.

דובר צה"ל

נבחרת השחייה הפראלימפית של ישראל שיצאה לפני רעידת האדמה למקסיקו בכדי להתחרות באליפות העולם, הוחזרה לבקשתה במטוס הצבאי שהטיס את משלחת הסיוע של צה"ל לאזור האסון.

דוברות משרד החוץ

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שוחח עם מפקד משלחת החילוץ למקסיקו, אל"מ (במיל') דודי מזרחי ואמר כי "התקשרתי לומר לכם יישר כוח. להיות בראש השנה במקסיקו ולא עם המשפחות שלכם – אני פשוט מעריץ של כל אחד מכם. כשמדברים על הישראלי היפה – אתם הדוגמא לכך. להיות שם בראש השנה, בשבת – אתם אנשים מיוחדים. אני מקבל תגובות ממקסיקו לפעילות שלכם, שאפו. יצרתם הד חיובי מאוד, הד אדיר. תודה רבה לך ולכל המשלחת על כל מה שאתם עושים ותורמים. אני מוריד את הכובע בפניכם. תמסור בשמי לכל אחד, שאנחנו פשוט מעריכים ומעריצים אתכם". אל"מ (במיל') מזרחי אמר לשר ליברמן כי "המשלחת מונה 70 איש, והחלק הארי של המשלחת הוא אנשי מילואים. עזבנו את הבית בערב החג באהבה גדולה. תמיד ניתן עדיפות למשימה לאומית כזו, והזכות להציל חיים גם אם זה במרחק של אלפי קילומטרים מהבית".

דובר צה"ל

בעקבות רעידת אדמה חזקה בעצמה של 6.1 דרגות שהורגשה אחר הצהריים במקסיקו ורעשי משנה נוספים, הוחלט על הפסקה זמנית של עבודות המשלחת.

דוברות משרד החוץ

אבו מאזן נאם ביום רביעי בערב בעצרת הכללית של האו"ם ואמר כי "הסירוב הישראלי המתמשך להכיר בגבולות 1967 מעמיד בסימן שאלה את ההכרה ההדדית בהסכמי אוסלו שנחתמו בשנת 1993. בזמן שאנו ממשיכים במאמצים אמתיים להצלחת תהליך השלום והשגת יעדיו, ישראל ממשיכה להפר את התחייבויותייה ולהכשיל מאמצים אלה באמצעות מפעל ההתנחלויות הבלתי פוסק שפוגע בפתרון שתי המדינות. מדובר באיום ממשי על שני העמים, הפלסטיני והישראלי, המחייב אותנו לבצע הערכת מצב מקיפה בנוגע לתהליך כולו".

נשיאה של איראן, חסן רוחאני, נאם ביום רביעי בערב בעצרת הכללית של האו"ם ואמר כי "לאורך ההיסטוריה איראן הייתה מעוז הסובלנות לדתות ולזרמים אתניים שונים. הצלנו את היהודים מבבל, קבלנו בזרועות פתוחות את הארמניים ויצרנו תרבות המשלבת דתות שונות וזרמים אתניים מגוונים. לפני מאות שנים תמכנו בזכויות העם היהודי והיום אנו מתעקשים על השבת זכויותיו של העם הפלסטיני. אנו תומכים בצדק ומחפשים שלווה. נמצאים בקו החזית של המאבק בטרור ובקיצוניות הדתית במזרח התיכון, לא מטעמים עדתיים או אתניים, אלא מטעמים אתיים, הומניטריים ואסטרטגיים".

איראן ערכה הבוקר ניסוי בטיל בליסטי חדש לטווח של 2,000 ק"מ. מדובר בטיל שהוצג שעות בודדות קודם לכן במצעד צבאי שנערך בטהרן ומכונה בשם "ח'רמשהר".

רעידת אדמה בעצמה 3.4 דרגות הורגשה בצהריים בקוריאה הצפונית. גורמים רשמיים ביפן טענו שהרעידה התרחשה כתוצאה מפיצוץ שמקורו נבדק ואילו בדרום קוריאה טענו שמדובר ברעידת אדמה טבעית.

נשיא צפון קוריאה, קים ג'ונג און, הגיב אתמול לפנות בוקר לנאומו של נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, בפני העצרת הכללית של האו"ם ואמר כי "אני ממליץ לטראמפ לנקוט במשנה זהירות כשהוא בוחר באילו מילים להשתמש כשהוא נואם בפני העולם. ההפרעה הנפשית של נשיא ארצות הברית מתבטאת ברצון הלא מוסרי להרוס מדינה ריבונית ולשנות את משטרה. טראמפ אינו ראוי לפקד על מדינה ואין ספק שהוא נוכל וגנגסטר שאוהב לשחק באש. אחרי שטראמפ העליב אותי ואת ארצי מול עיני העולם והכריז על המלחמה הפראית ביותר בהיסטוריה שתהרוס את הרפובליקה הדמוקרטית של קוריאה, נחשוב ברצינות להחריף את תגובתנו". מאוחר יותר התייחס הנשיא טראמפ לדבריו ההזויים של מנהיג קוריאה הצפונית וכתב ברשת החברתית טוויטר כי "קים ג'ונג און מצפון קוריאה ללא ספק מטורף שלא אכפת לו להרעיב או להרוג את אנשיו, הוא ייבחן כפי שמעולם לא נבחן עד כה". עוד קודם לכן, ביום חמישי בערב, הכריז הנשיא טראמפ על סנקציות חדשות כנגד אישים, חברות וגופים כלכליים שמשתפים פעולה עם צפון קוריאה ואמר בהודעתו כי "הצו החדש ינתק את מקורות ההכנסה שמשמשים למימון מאמציה של צפון קוריאה לפתח את הנשק הקטלני ביותר שידעה האנושות".

במהלך עבודות תחזוקה שנערכו במאגר תמר ביום חמישי בבוקר התגלתה תקלה שגרמה להפסקת אספקת הגז הטבעי למשק הישראלי. כתב חדשות 0404, ירון ליפשיץ, מוסר כי חברת החשמל שעודכנה על התקלה, נערכה לאספקת החשמל במהלך החג באמצעות דלקים חלופיים כדוגמת פחם, גז נוזלי וסולר. התקלה צפויה להיפתר במהלך השבוע הקרוב.

מטוס של חברת התעופה לופטהנזה בטיסה LH695 שהמריאה ביום חמישי בבוקר מנמל התעופה בן גוריון לנמל התעופה הבינלאומי בפרנקפורט שבגרמניה, שב על עקבותיו ונחת נחיתת חירום בעקבות מנוע שהפסיק את פעילותו מיד לאחר ההמראה. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי מיד עם תחילת האירוע הוכרז על מצב חירום 2 בנמל התעופה בן גוריון ולמקום הוזנקו כ-50 רכבי הצלה של מד"א הכוללים אופנועים, אמבולנסים, ניידות טיפול נמרץ ותחנות אירוע רב נפגעים. בנוסף, הוזנקו למקום צוותי כיבוי מאזור המרכז. כעבור כמחצית השעה המטוס נחת בארצנו והאירוע הסתיים ללא נפגעים.

דוברות רשות שדות התעופה

נער ישראלי כבן 13 נפצע בפיצוץ "חפץ לא מזוהה" שאירע בערב השנה החדשה בעיר אומן שבאוקראינה. פרטים נוספים בידיעה נפרדת בחדשות 0404.

נער כבן 15 נהרג אמש, אמו כבת 44 נפצעה קשה ואביו כבן 48 בינוני בתאונת דרכים חזיתית שהתרחשה בכביש עוקף חוסאן, סמוך לבית"ר עילית. כתב חדשות 0404, ירון ליפשיץ, מוסר כי רכב המשפחה התנגש בשני כלי רכב ערבים שבאו מולם. נבדק חשד שהערבים שהגיעו מהרשות ערכו תחרות נהיגה.

דוברות המשטרה

גבר כבן 50 טבע אתמול בבוקר למוות מצפון לחוף נחשולים שבשטח המועצה האזורית חוף הכרמל.

רוכב אופנוע כבן 26 נפצע אמש באורח אנוש, רוכב אחר בינוני ונהג רכב באורח קל בתאונת דרכים שהתרחשה ברחוב יפת ביפו.

דוברות המשטרה

גבר כבן 30 נפצע אחר הצהריים באורח בינוני וארבעה נוספים קל בתאונת דרכים שהתרחשה בכביש 60, מדרום לצומת כפר גדעון.

תיעוד מבצעי מד"א

ילדה כבת שבע נפצעה ביום חמישי לפני הצהריים באורח בינוני וארבעה נוספים קל בתאונת דרכים שהתרחשה בין שני כלי רכב בכביש 77, סמוך למחלף גולני.

אדם אחד נפצע ביום חמישי בערב באורח בינוני ושלושה נוספים קל בתאונת דרכים בין שני כלי רכב בצומת עדשים המחברת את כביש 73 עם כביש 60.

תיעוד מבצעי מד"א

רוכב אופניים כבן 70 נפל בצהריים במהלך רכיבה ברחוב שדרות הגעתון בנהריה ונפצע באורח בינוני.

גבר כבן 45 טבע הבוקר בחוף הקשתות בקיסריה ופונה להמשך קבלת טיפול רפואי בבית החולים כשמצבו בינוני.

רוכבת אופניים כבת 49 נפצעה הבוקר באורח בינוני במהלך רכיבה ברחוב שדרות יצחק רבין, סמוך למתחם "יס פלאנט", בראשון לציון.

רוכב אופניים כבן 61 נפצע הבוקר באורח בינוני במהלך רכיבה בכביש 4, סמוך למושב לימן שבשטח המועצה האזורית מטה אשר.

רוכב אופניים חשמליים נפצע אתמול בצהריים באורח בינוני מפגיעת רכב ברחוב יותם המלך באשדוד.

רוכב אופנוע כבן 35 נפצע אתמול בצהריים באורח בינוני, לאחר שהתהפך בכביש 866, סמוך למושב שפר שבשטח המועצה האזורית מרום הגליל.

הולך רגל כבן 60 נפצע ביום חמישי בערב באורח בינוני, לאחר שנפגע מרכב ברחוב שדרות משה דיין, סמוך למתחם "סינמה סיטי", בראשון לציון.

תיעוד מבצעי מד"א

רוכב טרקטורון כבן 36 נפצע ביום חמישי בצהריים באורח בינוני, לאחר שהתהפך ברחוב משעול משה ובנימין בראשון לציון.

הולכת רגל כבת 51 נפצעה ביום חמישי בצהריים באורח בינוני, לאחר שנפגעה מרכב ברחוב יציאת אירופה תש"ז בחיפה.

נהג מונית כבן 45 נדקר ביום חמישי בבוקר במהלך תגרה שהתפתחה בינו לבין נוסעיו ברחוב שדרות בנימין בנתניה ונפצע באורח בינוני. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי בסריקות שערכו השוטרים, אותרו ונעצרו שני צעירים כבן 25 בחשד למעורבות באירוע שהחל לאחר שנהג המונית ביקש מאחד מהם שלא לעשן במונית.

כ-6,000 ביצים נתפסו ברכב שנעצר לבדיקה שגרתית במהלך פעילות משטרתית שנערכה אתמול לפנות בוקר בכביש 5, סמוך לראש העין. כתב חדשות 0404, איציק וייס, מוסר כי הביצים הוברחו על פי החשד ללא מערכת קירור ובידוד, ללא חותמת מכון מיון וללא תיעוד אודות מקורם.

המטה הכללי של הצבא הרוסי הודיע ביום רביעי בערב על חיסולם של 850 מחבלים והשמדתם של 11 טנקים במספר תקיפות שביצעו כלי טייס רוסיים במהלך היממה האחרונה באזור העיר אדליב שבמערב סוריה. אתמול בצהריים נמסר על ירי טילי שיוט לעבר מטרות טרור באדליב שבוצע מצוללת רוסית בעת ששהתה בים התיכון.

רעידת אדמה חזקה בעצמה של 6.4 דרגות הורגשה ביום רביעי בערב באזור רפובליקת ונואטו, מדינת איים בדרום-מערב האוקיינוס השקט.

רעידת אדמה חזקה בעצמה של 6.1 דרגות הורגשה ביום רביעי בערב ביפן.

כדורסל: במשחק שנערך במסגרת טורניר הכנה באי כרתים שביוון, ניצחה אמש מכבי תל אביב את יונקס קאזאן בתוצאה 102-101 אחרי הערכה. עורך הספורט בחדשות 0404, תום אברמסון, מוסר כי הקלע המצטיין של הצהובים היה דיאנדרה קיין עם 17 נקודות ולאחריו פייר ג'קסון עם 15.

התחזית: לפחות עד לאמצע השבוע לא צפוי שינוי ניכר במעלות החום ברחבי ארצנו ומזג האוויר יהיה נעים יחסים לעונה.

מערכת חדשות 0404 השיקה אפליקציות משודרגות. לא ניתן לקבל חדשות באפליקציות הישנות ויש לעדכנן או להורידן מחדש בחנויות אפסטור וגוגל פליי. ניתן לסמן באפליקציות אפשרות לקבלה או השתקה של התראות.

נתקלתם באירוע חשוב ואתם רוצים לדווח עליו? שלחו הודעה פרטית למספר הסלולרי של חדשות 0404: 054-3070000. (ניתן לשלוח אלינו הודעת וואטסאפ או הודעת סמס). מערכת חדשות 0404 אינה מפעילה קבוצת וואטסאפ. (נא לא לפנות בעניין קבוצת וואטסאפ).

את סיכום חדשות החג והשבת ערך מקסים לנגו.

שבוע טוב ובשורות טובות,
מערכת חדשות 0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com