ראשי רשויות ביו"ש נגד שר הבטחון: "מגבים את ראש מועצת גוש עציון. לא נקבל איומים" - 0404
ראשי רשויות ביו אריאל חרמוני, משרד הביטחון

ראשי רשויות ביו"ש נגד שר הבטחון: "מגבים את ראש מועצת גוש עציון. לא נקבל איומים"

ראש מועצת שומרון יוסי דגן, ראש מועצת בית אריה אבי נעים, ראש עיריית אריאל אלי שבירו, וראש מועצת קריית ארבע מלאכי לוינגר, הגיבו חריפה על "החרם" עליו הודיע הבוקר שר הבטחון כלפי ראש מועצת גוש עציון: "מדובר באמירה לא דמוקרטית ולא חוקית ואיננה יכולה להתקבל במדינה מתוקנת. אנחנו עומדים כחומה בצורה לצדו של ראש מועצת גוש עציון שלמה נאמן. לא נקבל איומים כלפי נבחר ציבור, בוודאי לא כזה המייצג ציבור של עשרות אלפי אזרחים במדינת ישראל. מבלי להכנס לוויכוח על השאלה האם המנהל האזרחי עושה את עבודתו כיאות או לא. יידע כל גוף ציבורי בישראל כי הוא לא חף מביקורת ויהיה עליו להתמודד עמה ולא לברוח לדמגוגיות ואיומים.

האם ראש רשות במדינת ישראל בשנת 2017 שמעביר ביקורת על דרגים בכירים ברשות ממשלתית, תושביו לא יקבלו בכלל זה מרכיבי בטחון?! האם ראש רשות שמותח ביקורת לגיטימית, שזו זכותו וחובתו ברמה הדמוקרטית, שר הבטחון יקח את צה"ל משם כי הוא מתח ביקורת?

זכותו וחובתו של נבחר ציבור ובוודאי ראש רשות להביע את עמדותיו ודעתו, שמייצגות את הציבור שבחר בו, בפומבי, גם כשהן לא מתאימות לפוליטיקאים מסויימים. סתימת פיות, איומים וחרמות פסו מהעולם הדמוקרטי. אנחנו קוראים לשר הבטחון לחזור בו מהאמירה הזו שאין לה מקום במדינה מתוקנת״.

מוקדם יותר אמר שר הביטחון כי הורה לאנשי משרדו לנתק כל מגע מראש מועצת גוש עציון והודה כי אף לטלפונים שלו לא עונים במשרד הביטחון וזאת לאחר שביקר את המנהל האזרחי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]