נזילה סמויה גורמת נזק רב - איך תימנעו ממנה? - 0404
נזילה סמויה גורמת נזק רב – איך תימנעו ממנה? freepik

נזילה סמויה גורמת נזק רב – איך תימנעו ממנה?

נזילה היא צרה צרורה, ללא צל של ספק. כשאתם מבחינים בסימני הנזילה, ייתכן מאוד שהנזק לתשתיות המבנה כבר נגרם ושהטיפול בה יהיה מורכב ויקר יותר. לכן חשוב לבצע איתור מוקדם ככל האפשר של הנזילה, אפילו כאשר היא סמויה, באמצעות חברה מקצועית לאיתור נזילות.

ההמלצה הברורה: לאתר את הבעיה בהקדם האפשרי

איתור נזילות הוא עסק למקצוענים בלבד, במיוחד במקרה של נזילה סמויה. נזילה מהסוג הזה, מעצם הגדרתה, עלולה שלא שלא לתת את אותותיה הפיזיים, לפחות לא בשלב הראשון. אם מופיעים כבר סימני רטיבות, עובש ובעיות נוספות, ייתכן מאוד שהנזילה כבר התפתחה לממדי ענק.

הפתרון המתבקש הוא שימוש בשירותיו של מאתר נזילות מקצועי, אשר בכוחו לאבחן גם את הנזילות הסמויות והמורכבות ביותר. זהו בדיוק מה שעושה חברת תרמופלקס, בראשו של סער פלקס, הפועלת למעלה מעשור ונחשבת לאחת הבולטות בתחום הנזילות בישראל.

כך מאתרים נזילות סמויות כיום

בשנים עברו, איתור נזילות היה כרוך בהרס משמעותי של תשתיות המבנה: לדוגמה, שבירה של קירות או מרצפות במטרה לראות מה מסתתר מאחוריהם. התוצאה הייתה נזק רב, הכרוך בהוצאות כספיות גבוהות על החזרת המצב לקדמותו (הוצאות המוטלות כמובן על בני הבית).

הטכנולוגיה נכנסה עם השנים לתמונה ושינתה אותה לחלוטין. תרמופלקס משתמשת בציוד הבדיקות והאיתור החדיש והמתקדם ביותר המוצע בישראל, הכולל בין השאר:

  • מצלמה תרמית בעלת רגישות גבוהה במיוחד, המציגה הפרש טמפרטורות בן 0.5 ומעלה בלבד
  • סיב אופטי המאפשר לצלם את קווי הצנרת
  • מכשיר אקוסטי באמצעותו ניתן לאתר נזילות עמוקות ונזילות בחצר, עד לעומק של שלושה מטרים מתחת לפני הקרקע
  • מצלמת ביוב, בעזרתה מצלמים את צינורות הביוב (עד קוטר 8 צול)
  • מכשיר המאתר וממפה את תוואי הצנרת

מלבד הידע הדרוש לתפעול הציוד, חשוב שלמאתר הנזילות יהיה את הניסיון המאפשר לו לדעת מהם אמצעי האיתור בהם רצוי יותר להיעזר בכל מקרה ומקרה. כך האיתור צפוי להיות יעיל, ממוקד וזול יותר, וכך הדרך לפתרון נעשית קצרה פי כמה.

מה עושים לאחר הבדיקה?

האתגר העיקרי עם נזילות סמויות, לדעת רבים, קשור לאיתורן. אולם מרגע שמגלים את מיקום הנזילה, דרגת החומרה שלה והנזק שהספיקה כבר לגרום, מתחיל שלב חשוב לא פחות: הטיפול בתקלה, שעשוי לדרוש עבודות אינסטלציה או תשתית מורכבות עד להשבת המצב לקדמותו.

הסיוע של מאתר נזילות בכלל, וחברת תרמופלקס בפרט, רלוונטי מאוד גם בשלב הזה. עם תום הבדיקה, החברה מנפיקה דו"ח מפורט המתייחס לממצאים שהתגלו בה וכולל בתוכו גם חוות דעת מקצועית לגבי דרכי הפתרון המתבקשות והיעילות ביותר. לכן ניתן לגשת להתמודדות עם הנזילה בהקדם האפשרי, ובכך לחסוך במאמצים ובכספים גם יחד.

אם גם אתם סובלים מנזילה בדרגת חומרה כזו או אחרת, או אפילו מעוניינים בבדיקה תקופתית שתספק לכם הרבה מאוד שקט נפשי, אתם מוזמנים לפנות לחברת תרמופלקס לקבלת ייעוץ ראשוני ולהזמנת בדיקה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]