המפכ״ל באגרת לשוטרים: ״לא נפעיל את סמכותנו במקום בו היא לא ממלאת את יעודה״ - 0404
+
המפכ״ל באגרת לשוטרים: ״לא נפעיל את סמכותנו במקום בו היא לא ממלאת את יעודה״ דוברות המשטרה

המפכ״ל באגרת לשוטרים: ״לא נפעיל את סמכותנו במקום בו היא לא ממלאת את יעודה״

המפכ״ל, רב ניצב רוני אלשיך, שלח אגרת לשוטרי ישראל לראש השנה.

אלשיך כתב לשוטרים: ״אחי ורעי השוטרים המתנדבים והגימלאים!

ראש השנה העברית מייצג על פי המסורת, את יום בריאת האדם. העולם החל להיברא שלב לאחר שלב עד היום בו נברא האדם, יום שהוא שיא תהליך הבריאה.

כדי להמשיך להיות שוטרים משובחים, עלינו לדבוק בתהליכים המייצגים את העיקרון, לפיו האזרח הנורמטיבי אותו אנו משרתים, נמצא תמיד במרכז הקשב.

כל פעילותנו, כולל הלחימה המתוחכמת בפשיעה, משועבדת לשאיפתנו לספק לאזרח הנורמטיבי סביבה בטוחה ונעימה יותר. כל עוד אנו זוכרים את מי ואת מה אנו משרתים, לא נתבלבל חלילה ולא נפעיל את סמכותנו במקום בו היא לא ממלאת את יעודה ויעודנו.
אנו כפיקוד נמשיך לשים את השוטר במרכז, את צרכיו המקצועיים, האישיים והרווחתיים, את שכרו, תנאי השירות וסביבת העבודה שלו, איכות הציוד שלו ועוד.

זכינו השנה להישגים מבצעיים מרשימים, במקביל לתהליכי בניין כח עמוקים ומורכבים. לעומד מן הצד נראה הדבר כטיפול יסודי במנוע, תוך שהוא מתפקד בסל"ד מקסימלי… ועשינו זאת יחד בהצלחה מרשימה!

התבוננתי במהלך השנה בכם ובעשייתכם פעם אחר פעם, התרשמתי עמוקות מהניצוץ בעיניים של השוטרים השוטרות ומפקדיהם, מהמסירות, מההקרבה, מהתלהבותם משינויים וחידושים ועוד.

גאה לסכם שנה ולפתוח שנה חדשה, בראש ארגון שיודע להתחדש ולהתעדכן ולחתור שוב ושוב למצויינות, הגם שהוא מונופול ללא מתחרים…רק מפני שהוא רוצה להיות טוב יותר ולתת שירות טוב יותר.

שנה טובה לכולכם ולבני משפחותיכם, לגימלאים למתנדבים ולמשפחות השכולות.
ברכת החלמה מהירה ומלאה לפצועינו. ידע כל אזרח בישראל, כי שמנו אותו במרכז וכי כאשר הוא מסב לשולחן החג או מטייל, אתם השוטרים המסורים והמתנדבים נמצאים שם ברחוב בשבילו… לבטחונו ולבטחון רכושו.
שנה טובה כתיבה וחתימה טובה, למשפחת המשטרה כולה ולכל בית ישראל״.