ארדן: ״התיאוריה כאילו ניתן ״לאסוף״ את הנשק מהחברה הערבית הוכחה סופית כשקרית״ - 0404
+
ארדן: ״התיאוריה כאילו ניתן ״לאסוף״ את הנשק מהחברה הערבית הוכחה סופית כשקרית״

ארדן: ״התיאוריה כאילו ניתן ״לאסוף״ את הנשק מהחברה הערבית הוכחה סופית כשקרית״

בעקבות פנייתם של ראשי המגזר הערבי בעניין ובדחיפתו של השר ארדן יחד עם פיקוד המשטרה יצא מבצע אזרחי לאיסוף נשק בין התאריכים 10-19.9.17 במסגרתו ניתן היה להסגיר אמל"ח תוך חסיון מפני הפללה בעבירה של החזקת אמל"ח לא חוקי.

המבצע נועד לסמל את המחוייבות של מנהיגי המגזר לנושא האלימות במגזר.

במסגרתו המבצע נאספו ברשויות והועברו למשטרה פריטי אמל"ח שונים מידי אזרחים בהם: כ- 3 אקדחים ורובים, מחסניות ותחמושת בתפזורת ואף זביל מטול.

יצויין כי במהלך המבצע ניצלו את ההזדמנות גם בוגרי צבא יהודים ובני מיעוטים והחזירו ישירות למשטרה אמל"ח צה"לי שכלל 20 רובים ואקדחים,שני רימוני רסס,מחסניות ותחמושת בתפזורת.

על אף ההישגים המוגבלים של המבצע, בוודאי בהשוואה לפעילות המבצעית הקלאסית של המשטרה, הרי שעצם קיומו היה חשוב כדי לתת הזדמנות כאמור.

מבצע זה, מצטרף כאמור למגוון פעילויות משטרתיות המבוצעות לאורך כל השנה במישור החקירתי,המודיעיני והמבצעי לשם תפיסת אמל"ח,פעילות שתתוגבר החל ממחר(20.9),עם סיום מבצע החזרת הנשק והחסינות הנלוות שניתנו לו*

השר לבט"פ גלעד ארדן: "שנים רבות האשימו חברי הכנסת של הרשימה המשותפת בהאשמות שקר את המשטרה על כך ש'"לא אוספים" את הנשק הבלתי חוקי במגזר. עכשיו לאחר שהסתיים מבצע איסוף הנשק, שכלל חסינות לכל מי שהחזיר את הנשק, כולם מבינים שהבעיה היא הרבה יותר עמוקה. תאוריית איסוף הנשק כשלה, טיפול בבעיה מחייב איסוף מודיעין, אכיפה וכניסה של כוחות משטרה אל המקומות בהם מוחזק הנשק הבלתי חוקי, אין מציאות של איסוף נשק."