צפו: צל״ש הוענק ללוחם שנטרל את המחבל בבית בנווה צוף - 0404
+
צילום: דובר צה״ל

צפו: צל״ש הוענק ללוחם שנטרל את המחבל בבית בנווה צוף

היום (ג') התקיים טקס הענקת דרגות ותעודות הערכה על ידי מפקד פיקוד המרכז. במהלך הטקס, הוענק ציון לשבח מטעם מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון, לסמל-ראשון ע' מיחידת "עוקץ" על פעילותו בנטרול המחבל שחדר לבית משפחה בישוב חלמיש. בנוסף, הוענקה תעודת הערכה מיוחדת לקצין מיחידת דובדבן אשר הוביל את פקודיו במאות מבצעים לסיכול פיגועי טרור במדינת ישראל.

הטקס נערך בהיכל התרבות, במעלה אדומים במעמד מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון, תת-אלוף ערן ניב, מפקד עוצבת "האש", תת אלוף אורי גורדין. 

 
מפקד פיקוד המרכז, אלוף רוני נומה: "במעמד חגיגי זה, הוענק צל״ש מפקד אוגדת יהודה ושומרון לסמל ראשון ע׳ ותעודת הערכה לאביו שמעון, על הגבורה ואומץ הלב שהפגינו בפיגוע הרצחני ביישוב חלמיש ביום שישי, כ״ז בתמוז התשע״ז, 21 ביולי 2017. סמל ראשון ע׳, לוחם ביחידת עוקץ, על שהפגין יוזמה, קור רוח וחתר למגע. במעשיו הפגין רוח לחימה, דבקות במשימה ומנע אסון כבד עוד יותר. צה״ל התברך בחיילים ובמפקדים, אמיצים ונאמנים שאהבת המולדת אהבת האדם ורעות בוערים בקרבם. רב סרן מ׳ הוא דוגמא לכך, זהו קצין מיחידת דובדבן שהוביל את פקודיו לפעול במאות מבצעים בהם סכלו טרור ופעלו לביטחון תושבי ישראל. 
ע׳ גם הוא דוגמא לכך! ואתה שמעון אביו של ע׳, גם אתה דוגמה לאזרחות למופת. לא נשארת בבית, יצאת, יזמת, ונתת דוגמה אישית לע׳- לך מוענקת תעודת הערכה כפולה הן על תפקודך באירוע והן על הערכים אותם נטעת בבנך עילי. בערב השנה החדשה, ובפתח חגי תשרי הרצון וההשראה לפגע לא פוחתים. כוחותינו ימשיכו לפעול מדי יום לסיכול הטרור באמצעים סמויים וגלויים לשמירת ביטחון ואיכות החיים של תושבי ישראל".
 

דובר צה״לסמל-ראשון ע', התגייס לצה"ל בנובמבר 2014 וסיים בהצטיינות קורס לוחם ומפעיל כלב ביחידת "עוקץ". בערב יום שישי, כ"ז בתמוז התשע"ז, 21 ביולי 2017, יצא מחבל מכפר כובר והגיע לישוב חלמיש. המחבל דילג מעל גדר הישוב והחל לנוע לעבר בתי הישוב. מספר דקות מאוחר יותר, נכנס המחבל לבית משפחת סולומון והחל במסע רצח. למשמע הצעקות, יצא סמל-ראשון ע' מביתו ולא איבד את עשתונותיו- נטל את אקדחו, נע במהירות לעבר בית משפחת סולומון וזיהה את המחבל. ע' ירה כדור אחד במחבל שנפל במקום. על אף אי הוודאות על איומים נוספים הקיימים בבית, נכנס לסרוק את שאר חדרי הבית לבדו כדי לשלול הימצאותם של מחבלים נוספים ולאחר מכן פנה לטפל בנפגעים. סמל-ראשון ע' חתר למגע בקור רוח, הפגין במעשיו רוח לחימה, יוזמה ודבקות במשימה לאור המטרה.
 

דובר צה״ל