המדריך המקוצר למתכננים לעבור השתלת שיניים בישראל - 0404
המדריך המקוצר למתכננים לעבור השתלת שיניים בישראל pixabay

המדריך המקוצר למתכננים לעבור השתלת שיניים בישראל

 השתלת שיניים מהווה את הדרך הטובה ביותר להשלמת השיניים החסרות בפה. טיפול זה מאפשר למנוע את השימוש בשיניים תותבות וניתן לעבור אותו במרפאות מתקדמות שמתמחות בכך. על היתרונות הגלומים בטיפול השתלת השיניים ושיטות הביצוע השונות, תוכלו לקרוא בשורות הקצרות שלפניכם שנכתבו על ידי צוות המומחים של דנטלגייד.

 מי זקוק להשתלת שיניים?

כל אדם אשר איבד את שיניו ורוצה לשפר את מראהו האסתטי ואת יכולות הלעיסה שלו, זקוק למעשה להשתלת שיניים. בין אם מדובר בכמה שיניים בודדות או בסט מלא של שיניים חסרות, טיפולי ההשתלה יאפשרו להחזיר את מצב הפה למה שהיה בעבר תוך תקופת זמן קצרה יחסית ואין מה להשוות זאת לשימוש בשיניים תותבות מסורבלות שזזות מהמקום כל הזמן. כל עוד בוחרים במרפאה איכותית שמתמחה בהשתלות שיניים, ניתן ליהנות מאחוזי קליטה גבוהים של השיניים החדשות (השתלים) ומהתאמה מלאה שלהן למבנה הפה של המטופל ולשיניים סמוכות.

איך מתבצעת החדרת השתלים הדנטליים בפועל?

הרעיון שמאחורי השתלת שיניים הוא יישום של שתלים דנטליים שמהווים תחליף לשורשי השיניים המקוריים, מוחדרים לעומק עצמות הלסת כשמעליהם מיושמים הכתרים שיהוו את השיניים החדשות. ניתן לדמות את פרוצדורת החדרת השתלים לקדיחת בורג בלוח עץ. ראשית, הרופא מוודא כי אכן יש די עצם בעצם הלסת של המטופל (הדבר משול לאיכות העץ שרוצים להבריג בו) לשם יכולת החדרה טובה של השתל הדנטלי (הבורג). לאחר מכן, באמצעות מקדחה מיוחדת מוחדר השתל בחוזקה לתוך העצם וכל זאת בזמן שהמטופל אינו חש בכאב, בין אם בזכות הרדמה מקומית או הרדמה מלאה. לאחר הקידוח מבצע הרופא צילום על מנת לוודא שהשתל יושב במקומו והמטופל משוחרר לביתו עם כיפת ריפוי או לחלופין, בפרוצדורה של יום אחד, עם כתרים זמניים.

סוגי השתלות שיניים

בהתאם למצב עצם הלסת של המטופל יבחר הרופא המטפל את השיטה המתאימה ביותר לביצוע ההשתלה וגם את סוג השתלים שיעשה בהם שימוש. השיטה הסטנדרטית מיועדת למצבים שבהם עצם הלסת מספיק עבה וחזקה וניתן ליישם בה שתל אחד עבור כל שן וגם להשתמש בשתלים רגילים. על הכתרים ייושמו כתרים זמניים כשלאחר מספר חודשים יבוצע התהליך הסופי שבו יוחלפו הכתרים הזמניים בקבועים. במקרים מסוימים ניתן לעבור השתלה ביום אחד בשיטת העמסה מיידית, כתלות במצב עצם הלסת של המטופל. עוד חשוב לדעת כי ניתן לעבור השתלת שיניים גם במקרים קיצוניים של חוסר עצם בלסת ואז קיימות 2 אפשרויות – שימוש בשתלים חובקים שמיוצרים בהדפסה תלת מימדית ומולבשים על עצם הלסת ועוטפים אותה או שימוש בשתלי זיגומה שמוחדרים לעצם הלחי.  

עוד 2 שיטות מתקדמות של השתלת שיניים שחשוב להכיר הן השתלה בשיטת All On 4, שבה ניתן ליישם סט מלא של שיניים חדשות על גבי 4 שתלים בלבד בכל לסת (שני שתלים בכל צד) וזאת במקום להשתמש בשתל דנטלי נפרד עבור כל שן חסרה, בעלויות גבוהות בהרבה, והשתלת שיניים ממוחשבת, שמאפשרת לרופא לבחור בצורה מושכלת יותר את סוג השתל ולהחליט על עומק וזוויות ההחדרה. השתלת שיניים ממוחשבת כוללת שלב מקדים שבו באמצעות צילום CT דיגיטלי ניתן לתכנן את ההשתלה לפרטי פרטים בצורה תלת מימדית ובהתאם לאבחון לייצר סד דנטלי אשר מותאם אישית לכל מטופל ושדרכו מחדירים את השתלים הדנטליים בסופו של דבר. אחוזי ההצלחה בשיטה זו גבוהים מאוד והיא ממזערת את הסיכוי לטעויות של הרופא המבצע.

  מה צפוי למטופל בתקופת ההחלמה?

ההחלמה לאחר השתלת שיניים הינה מהירה יחסית, כאשר ישנן מספר תופעות לוואי אך הן בהחלט נסבלות. התופעות עשויות לכלול נפיחות בחניכיים, דימומים ורגישות לחום וקור. בנוסף חשוב לדעת כי אין לצחצח את השיניים עד לאחר 24 שעות מהטיפול, יש להשתמש באנטיביוטיקה לפי הוראות הרופא וניתן ליטול משככי כאבים לפי הצורך. מומלץ גם לבצע שטיפות פה במשך שבועיים מיום ההשתלה באמצעות תכשירים המכילים כלורהקסידין.

קריטריונים לבחירת מרפאה להשתלת שיניים

כעת כשאתם יודעים הכל על השתלות שיניים, נותר לכם רק לבחור במרפאה המקצועית ביותר שרק אפשר. ישנם מספר קריטריונים שעליכם לבדוק על מנת לבחור נכונה:

  • בחרו במרפאה שמעסיקה רופאים אשר עברו התמחות מיוחדת בהשתלות שיניים. אומנם כל רופא שיניים מורשה לבצע את הפרוצדורה, אך ההמלצה היא לבחור ברופא שעבר התמחות נוספת ובקיא בכל שיטות הביצוע הקיימות ועל כן מסוגל לייעץ לגבי השיטה המתאימה ביותר ואף לבצע את הפרוצדורה בצורה מדויקת
  • מרפאה מתקדמת תציע לכם את כל ההליכים הרלוונטיים בו במקום, לרבות צילומי הדמיה מקדימים, הכנת כתרים במעבדה שהיא מתפעלת ואף תעסיק רופאים מומחים לטיפול רב מערכתי בשיניים, מה שלעיתים הכרחי לפני ההשתלה (טיפולי שורש, טיפול בבעיות חניכיים ועוד).
  • עוד קריטריון חשוב הוא כמובן קבלת אחריות מלאה על השתלים והעבודה, כמו גם מחירים נוחים ופריסת תשלומים ארוכת טווח.

הקפידו על כל אלה ותחזרו לחייך במהרה.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com