הנשיא טראמפ באו"ם: "אם לא תהיה לנו ברירה, נשמיד את צפון קוריאה" - 0404
+
הנשיא טראמפ באו"ם: "אם לא תהיה לנו ברירה, נשמיד את צפון קוריאה"

הנשיא טראמפ באו"ם: "אם לא תהיה לנו ברירה, נשמיד את צפון קוריאה"

נשיא ארצות הברית, דונלד טראמפ, עלה אחר הצהריים (שלישי) על דוכן הנואמים בעצרת הכללית של האו"ם ונאם את נאומו הראשון בפני נציגי החברות בארגון.

 

הנשיא אמר בנאומו בין היתר כי "אני מתכבד לעמוד פה בעיר מולדתי כנציג העם אמריקאי בכדי לנאום לאזרחי העולם".

"לא נבחרתי בשביל לרשת את השלטון, אלא בשביל לתת כוח לאנשים להם הוא שייך. חובתנו היא קודם כל לעמנו. כל המדינות מחויבות קודם כל לשרת את בני עמן. אנו נישאר לנצח ידידים גדולים של העולם אבל אנו גם לא יכולים להיות מנוצלים. כנשיאה של ארצות הברית, אמריקה תהיה תמיד תחילה".

"מחבלים וקיצוניים צברו כוח והתפשטו ברחבי העולם. משטרים רמאים המיוצגים באו"ם לא רק שתומכים במחבלים, אלא מאיימים בעצמם על עמים אחרים ועל העם שלהם בנשק ההרסני ביותר שידעה האנושות".

"הנגע של הכדור שלנו היום הוא קבוצה קטנה של משטרים סוררים שמפרים כל עיקרון שעליו מבוססים העמים. הם לא מכבדים את אזרחיהם ולא את הזכויות הריבוניות של מדינותיהם. אם המשטרים הצדיקים לא יתמודדו עם הרשעים, אז הרוע ינצח".

"איראן חייבת להפסיק לתמוך בטרור ולהתחיל לכבד את זכויות אזרחיה. במקום לשפר את אורח החיים, ייצוא הנפט של איראן משמש למימון חיזבאללה ולתקיפת שכנותיה הערביות ששאופות לשלום".

"נפסיק את הטרור האיסלאמי הרדיקלי מכיוון שאנו לא יכולים להרשות לעצמנו לקרוע את האומה שלנו ולמעשה לקרוע את העולם כולו".

"לארצות הברית יש כוח רב וסבלנות, אך אם היא תיאלץ להגן על עצמה או על בנות בריתה, לא תהיה לנו ברירה אלא להרוס לגמרי את צפון קוריאה. 'איש הרקטות' נמצא במשימת התאבדות של עצמו ושל משטרו".

(בסרטון המצורף: נאומו המלא של הנשיא טראמפ)