משרד החוץ מרענן אזהרת המסע בדבר שימוש בנמלים ונמלי תעופה בחלק הצפוני של קפריסין - 0404
+
משרד החוץ מרענן אזהרת המסע בדבר שימוש בנמלים ונמלי תעופה בחלק הצפוני של קפריסין Paul167

משרד החוץ מרענן אזהרת המסע בדבר שימוש בנמלים ונמלי תעופה בחלק הצפוני של קפריסין

משרד החוץ מרענן אזהרת המסע מה- 9 לפברואר 2017, אודות שינוי מדיניות הכניסה לקפריסין ונושא השימוש במלונות בצפון קפריסין.

אזהרה בדבר שימוש בנמלים ונמלי תעופה בחלק הצפוני של קפריסין:

על פי הודעת השלטונות הקפריסאים מטיילים המגיעים לרפובליקה של קפריסין יכולים להיכנס ולצאת ממנה אך ורק דרך נקודות המעבר המוכרזות ע"י ממשלת קפריסין: נמלי התעופה בלרנקה בפאפוס ונמלי הים בלרנקה, לימסול, לטסי, ופאפוס.

כל אדם שאשר נכנס דרך קפריסין הצפונית, אם משדה התעופה או מנמל ימי, ויעבור לקפריסין היוונית יקבל מידית חותמת שחורה ולא יוכל להיכנס יותר לקפריסין היוונית לתקופה של 10 שנים ומסתכנים בעונשים הקבועים בחוק ובכלל זה מאסר עד 12 חודשיםו/או קנס.

מהודעת משרד החוץ הקפריסאי, עולה גם, כי השימוש במלונות בחלקו הצפוני של האי מעלה סיכון משפטי לשוהים, היות ובעלות הקרקעות נמצאת במחלוקת ויתכנו תהליכי הסגת גבול, לאלו המתעתדים לשהות במלונות המדוברים. עוד ציין משרד החוץ הקפריסאי סייגים אודות מסע בכלים ימיים לאזור הצפוני ועריכת עסקאות נדל"ן.

בהקשר זה, בימים האחרונים עוכבו נוסעים ישראלים ונשאלו אודות מקום לינתם וקיימת האפשרות כי כניסת נוסעים ישראלים לקפריסין תמנע, במידה ובידיהם הזמנות למלונות הללו.

משרד החוץ מדגיש, כי אזהרת המסע פורסמה והועברה בעתה (פברואר) במגוון אמצעים. בנוסף ובעקבות עדכון משרד החוץ, עדכן משרד התירות את סוכנויות הנסיעות בהתאם.

למידע נוסף, שגרירות קפריסין בישראל: 03-9273000 או 03-9273025