מזעזע: יותר מ-1,000 פניות בשנה על יהודיות שחברו לערבים, כ-100 ממירות דת בכל שנה - 0404
+

מזעזע: יותר מ-1,000 פניות בשנה על יהודיות שחברו לערבים, כ-100 ממירות דת בכל שנה

נתונים קשים ומזעזעים חושפים את התופעה הבעייתית, שבה צעירות יהודיות רבות מסתובבות וחיות עם ערבים, מתבוללות וחלקן אף מתאסלם.

מבדיקת חדשות 0404 עולה כי מידי שנה מקבל ארגון להב״ה יותר מ-1,000 פניות ממשפחות יהודיות על כך שהבת החליטה לחיות עם ערבי, עזבה את הבית ולעיתים גם את היהדות.

על פי הנתונים הרשמיים, בין 80-100 בנות יהודיות ממירות דתן בכל שנה. חלק מהבנות כלל אינו נרשם במשרד הפנים – כך שהנתון, מן הסתם, גבוה הרבה יותר.

הסיפורים קשים וכואבים. סיפורה של נוי שטרית – הצעירה מאשקלון, שהתאסלמה בהר הבית ושלשום חזרה ליהדות כתוצאה מפעילות ארגון להב״ה בראשות בנצי גופשטיין (צפו בוידאו), הוא אחד מיני סיפורים רבים, קשים וכואבים, שעימם מתמודדות הבנות עצמן וכן המשפחות.

דוגמא נוספת, מתוך שלל אירועים קשים, היא של צעירה כבת 17, שאינה חיה במסגרת משפחתית כתוצאה ממשפחה הרוסה וטיפול לקוי מאוד של משרד הרווחה. הצעירה מתגלגלת מערבי אחד לערבי אחר ועוסקת בזנות. כך היא חיה. כך היא נושמת. לצעירה אין כל יכולת לנהל את עצמה בצורה אחרת ולהוציא עצמה ממעגל הזנות.

בנצי גופשטיין סיפר לחדשות 0404: ״אנחנו נתקלים במקרים מזעזעים ממש. בכל שנה אנחנו מקבלים יותר מ-1,000 פניות לגבי יהודיות שמסתובבות עם ערבים ונמצאות בסכנה. הפניות קשות. המשפחות פשוט בוכות ולא יודעות מה לעשות. לצערי, המדינה לא מטפלת בנושא הזה כלל ולאף אחד לא אכפת. בין 80-100 בנות יהודיות ממירות דתן״.

גופשטיין הוסיף וסיפר: ״בשנה האחרונה הצלחנו להציל 160 בנות. רק אתמול נחשפתי לסיפורים של 16 בנות נוספות שמסתובבות עם ערבים וחיות איתם. לכל אחת סיפור משלה ועולם משלה ואנחנו נאבקים כדי להשיבן״.

לפני כשבועיים, בחוף קריית ים, רקדה וצהלה קבוצת ערבים בשעת לילה מאוחרת לקול מוסיקה שבקעה מהרכב. לא היה קשה לזהות את הצעירות, מחבר העמים, שנמצאו בתוך החבורה. נשיקות, חיבוקים ויחסים של חברים קרובים. הכיוון ברור – אם לא יהיה מי שיכוון את הצעירות, לא יסביר את הבעייתיות, את ההתבוללות ואת העובדה שרבות מהנשים שחיות עם ערבים עוברות גם חיי סבל קשים (על פי נתונים וסיפורים שסיפרו יהודיות שיצאו מהמעגל הבעייתי), הן ייפלו ברשת ויאבדו את זהותן. (בתמונה ובסרטון: נוי שטרית ששבה השבוע הביתה וחזרה ליהדות).