זק"א מסכם את שנת תשע"ז: מתנדבי הארגון טיפלו בלמעלה מ-8,500 אירועים בארצנו ובעולם - 0404
+
זק"א מסכם את שנת תשע"ז: מתנדבי הארגון טיפלו בלמעלה מ-8,500 אירועים בארצנו ובעולם דוברות זק"א

זק"א מסכם את שנת תשע"ז: מתנדבי הארגון טיפלו בלמעלה מ-8,500 אירועים בארצנו ובעולם

ארגון זק"א, זיהוי קרבנות אסון, מסכם את שנת תשע"ז במספרים שחושפים את הפעילות היומיומית של המתנדבים הפרוסים ברחבי ארצנו ובעולם.

במהלך השנה האחרונה כ-4,000 מתנדבי הארגון הוזנקו ל-1,802 אירועים המוגדרים "חסד של אמת", 642 אירועים ביחידות המיוחדות של הארגון ו-6,213 מקרים רפואיים המוגדרים כ"הצלה מהירה".

יחידות חדשות של הארגון הוקמו בשנה האחרונה בצרפת, אוקראינה, דרום אפריקה ומקסיקו. בנוסף, 34 יחידות הארגון הפרוסות ברחבי העולם נתנו מענה ל-174 אירועים מחוץ לגבולות ארצנו.

בהתייחס לפעילות בארצנו, השר לביטחון פנים הכיר בשנה החולפת בזק"א כארגון מציל חיים ובהתייחס לפעילות בעולם, היחידה המבצעית של האו"ם הכירה גם כן בארגון, מה שיאפשר בעתיד למתנדבים לפעול באזורים בהם השלטון המקומי אינו מקיים יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

תפקידו העיקרי של ארגון זק"א, הפועל מסוף שנות ה-80, הוא סיוע למשטרת ישראל וכוחות הצלה בזירות אסון באמצעות זיהוי קרבנות והבאת גופותיהם לקבורה. "ישנם אירועים כמו זה שהיה בלילה, התאונה הקטלנית בכביש 4", מספרים בזק"א, "אליו הגיעו יותר מעשרה מתנדבים להשתתף בטיפול בכבוד המת, בטיפול בממצאים בזירה. הם יכולים לעבוד במקרים כאלה 4-5 שעות ברצף כדי שהכול יהיה על הצד היותר טוב".