מה היתרונות של השרת הווירטואלי לעסקים? - 0404
מה היתרונות של השרת הווירטואלי לעסקים? PIXABAY

מה היתרונות של השרת הווירטואלי לעסקים?

שרת וירטואלי לעסקים, הוא כלי עזר טכני חשוב ביותר כיום. מה הוא שרת זה בעצם? ומהם יתרונותיו העיקריים עבורכם?

שרת וירטואלי פרטי

Virtual Private Server הוא שרת מבוסס וירטואליזציה, אשר מותקן על גבי שרת פיזי. למעשה, כמה שרתים כאלה יכולים לפעול במקביל, על גבי שרת פיזי בודד. שרת מסוג VPS מוצע כשירות לגישה מרוחקת, דרך רשת האינטרנט. זו היא צורה פופולארית ונוחה מאוד ליהנות מרכיב תשתית חשוב זה.

גמישות במשאבים

התועלת הראשית עבורכם בשימוש בשרת מסוג Virtual Private Server, היא הגמישות המעולה במשאבים. תוכלו להשתמש בשרת כזה למטרות שונות וסביר מאוד, שבחלקן אם לא ברובן, דרישות המשאבים תהיינה דינאמיות. אם תתקינו עליו אתר אינטרנט עם חנות למשל, סביר שתזדקקו לעמידה בעומסים משתנים של פניית גולשים לחנות. כמו כן, סביר שיהיה חשוב לכם מאוד שהשרת יעמוד בעומסים המשתנים האלה ויספק ביצועים אחידים, ברמה מינימאלית מבוקשת. VPS הוא בדיוק התשובה לכך והדבר מתרחש באופן מהיר ואוטומטי, אשר "שקוף" מבחינתכם ומבחינת המשתמשים שיעבדו מול אותו שרת. האם צפוי זינוק חד בפניות לחנות סביב תקופת החגים? אל דאגה – השרת יעמוד בזה. יוצאים במבצע וחיוני שהחנות תספק לכל אורכו ביצועים טובים? אתם מכוסים!

התחלה מיידית

את השימוש בשרתים אלה, תוכלו להתחיל במהירות ובקלות. אין צורך לעבור תהליך ממושך של בחירת שרת פיזי, רכישתו, התקנתו אצלכם וכדומה. במקום זאת, תצרכו את השרת באותה הפשטות שבה צורכים חשמל או מים. זו הבשורה של מוצרי הענן השונים, שבהחלט כדאי להכיר.

אמינות

אוקיי, אבל מה לגבי זמינות השרת? ומה לגבי שרידות? מה יהיה במקרה של תקלה? עוד חדשות טובות, הן שאתם לא צריכים לדאוג לגבי הנקודות האלה. ספק השירות מנהל את השרתים מאחורי הקלעים (מבחינתכם). כתוצאה מכך, כל עוד תעבדו עם ספק איכותי, תיהנו מזמינות מרבית של השרתים הוירטואליים. במקרה תקלה פיזית בשרת או באחד מרכיביו, הדבר יטופל באופן שלא יפגע בפעילות השוטפת שלכם. למעשה, המקרה יטופל ללא ידיעתכם.   

המשך עבודה גמיש

בהמשך העבודה עם שרתים אלה, תיהנו מאותה גמישות גם כאשר תרצו להכניס שינויים שונים. זאת, הן באופן העבודה עם שרת קיים והן שינויים מבחינת הוספת שרתים כאלה או ביטולם. כפי שבוודאי ידוע לכם, גמישות היא דבר חשוב מאוד בעולם העסקי המודרני. ניתן להניח שהייתם שמחים להיות מסוגלים לצאת ביוזמות חדשות או להגיב ליוזמות של המתחרים או לשנות יוזמות קיימות שלכם, במהירות המרבית. שרת מסוג VPS יסייע לכם לעשות זאת.  

התייעלות כספית

במקום להשקיע סכום כסף גדול ומראש ברכישת שרת, כאן מדובר על תשלום לפי שימוש, בגובה נמוך ולאורך זמן. צורת התנהלות כספית שכזו, תקל עליכם מבחינה כספית. אתם גם תחסכו בהוצאות מיותרות, שנגרמות מרכישת שרת פיזי שאת משאביו לא מנצלים במלואם באופן קבוע. כמו כן, יחסך מכם כל "כאב הראש" של הוצאות על תיקון תקלות, שדרוג תקופתי לשרת, החלפתו העתידית לאור התיישנות, הצוות שיידרש לכל זה ועוד. כל זה, יעבור להיות באחריות ספק השירות.

להתמקד בעיקר

את המשאבים השונים שתחסכו בצורה כזו, משאבי כסף, זמן ומשאבי אנוש, תוכלו להפנות לדברים חשובים יותר. במקום להוציא אותם סביב הטיפול בשוטף ולשם "כיבוי שריפות" (תקלות וסיבוכים טכניים שונים), תוכלו להשקיע אותם בעיקר: מה שאתם מגדירים כליבה העסקית שלכם, השגת פריצות דרך עסקיות, הבאת עוד לקוחות, קידום מטרות אסטרטגיות וכדומה. 

לסיכום

כפי שראיתם, לשרת VPS יכולות להיות תועלות רבות ומשמעותיות מאוד עבורכם. לכן, כדאי ומומלץ לכל הפחות לנסות זאת. עצם הניסיון, יהיה קל ומהיר למדי, בזכות אותם יתרונות עצמם.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com