הובלות דירות בימי הקורונה: יש דבר כזה - 0404
הובלות דירות בימי הקורונה: יש דבר כזה Shutterstock

הובלות דירות בימי הקורונה: יש דבר כזה

רוצים לעבור דירה בתקופת הקורונה? תשמחו בוודאי לשמוע שברוב המקרים ניתן להזמין שירותי הובלות, אם כי בכללים מעט שונים מאשר ימים שבשגרה. במדריך הבא נציג לכם את התנאים העיקריים לקבלת שירות הובלה במהלך תקופת הקורונה, נסביר למה חשוב לשים לב בהתנהלות מול החברה המבצעת ומדוע כדאי להתאזר בסבלנות בימים רגישים אלו

בתקופת הקורונה, כולנו התרגלנו להמעיט ביציאות מהבית ככל שניתן (בייחוד בתקופות הסגר, בהן יציאה מותרת על פי חוק רק לצרכים מוגדרים ודי מצומצמים). אבל האם זה אומר שניאלץ לוותר על כל מעבר דירה בימים טרופים אלו? בוודאי שלא. מתחילת משבר הקורונה מוצעים שירותי הובלות דירה בכל רחבי הארץ, אם כי חוקי המשחק שונים מעט ביחס לימים כתיקונם.

האם מותר להזמין שירותי הובלה בתקופת הקורונה?

האמת היא שהתשובה לשאלה הזו אינה פשוטה, ועשויה להשתנות על פי ההנחיות המתעדכנות – והלא תמיד ברורות – של משרד הבריאות. באופן כללי, הובלת דירות נחשבת עד כה לפעילות מותרת במגזר הפרטי, בהתאם לתנאי התו הסגול. זאת מכיוון שהובלות עשויות להיות מוגדרות כשירות שניתן לספק ללא קבלת קהל.

יחד עם האפשרות לקבל שירותי הובלות, חובת הזהירות נדרשת מכל הצדדים המעורבים. יש להקפיד כמובן על עטית מסכות וכפפות על ידי כל אדם מצוות ההובלה, שמירת מרחק של שני מטרים לפחות מכל אדם וכן הלאה. אין עדיין תמימות דעים בקרב למעבר של הנגיף דרך משטחים (או ארגזים, במקרה הזה), אולם נראה שמהבחינה הזו אפשר להיות רגועים על רקע המחקרים האחרונים שמראים שהסיכון לכך נמוך מאוד עד בלתי קיים. על אחת כמה וכמה אם האנשים שבאים במגע עם משטחים מקפידים בעצמם על כללי הזהירות.

שהייה של מספר מצומצם ככל האפשר של אנשים בבית במהלך ההובלה היא דרישת חובה נוספת של חברות רבות, הנובעת מהרצון לצמצם ככל האפשר את המגע הפוטנציאלי בין אנשי ההובלה לבין בני המשפחה. אם אחד מבני הבית נמצא בבידוד, מיותר אולי לציין, הכרחי לדחות את ההובלה למועד אחר. 

זמינות חברות הובלה בתקופת הקורונה

כשפונים לחברת הובלות דירות, חשוב לוודא מראש שהיא אכן זמינה בתאריך הנקוב ועומדת בתנאים הנדרשים להענקת שירותים חיוניים. ייתכן הבדל בהנחיות בתקופות שונות ובין ערים. ניקח באופן תיאורטי מקרה של הובלות אשקלון, בכמה תקופות זמן: כאשר העיר מוגדרת כ"אדומה", כשהיא הופכת ל"כתומה" וכמובן שגם כאשר נתוני התחלואה משתפרים והופכים אותה ל"ירוקה". ייתכן שהאופן בו חברות ההובלות פועלות, או אפילו היכולת שלהן לספק את השירות הנדרש ושירותים נלווים, יושפעו מהגדרות אלה. עד כה בסגרים שחלו בתקופת החגים התאפשר להעניק שירותי אחסנה או למכור חומרי אריזה, לדוגמה, וכולנו תקווה שהמצב יישמר כך.

בתחומים רבים במשק, אנחנו עדים לירידה משמעותית בכוח האדם. לעיתים הסיבה לכך היא כלכלית, כמתבקש בתקופה בה ברוב התחומים במשק הפעילות הצטמצמה או הופסקה לחלוטין. בנוסף לא ניתן להוציא מכלל אפשרות מצב בו חלק מצוות חברת ההובלות יהיה בבידוד, או גרוע יותר – חולה קורונה. עקב כך מומלץ שלא להסתפק בתיאום הראשוני מול החברה, אלא לוודא יום או יומיים לפני התאריך הנקוב שההיא אכן יכולה וזמינה לבצע את המלאכה בצורה בטוחה.

הקפידו להיעזר בסבלנות

התנאים הלא פשוטים האלו עלולים להפוך את ההובלה למורכבת ולממושכת יותר, בין השאר עקב הקושי הטבעי לבצע פעולות מאומצות כאשר עוטים מסיכה. לכן חשוב לגלות הבנה ובעיקר סבלנות, גם אם ההובלה נעשית ארוכה יותר ממה שחשבתם. יכול להיות שמשך ההובלה ורמת המורכבות שלה ישפיעו על המחיר הנדרש, אם כי כאן השיקולים הספציפיים של חברת ההובלה והמאפיינים של המקרה הנתון צפויים להשפיע.

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]