מקלחון או אמבטיה - מה עדיף בכל דירה? - 0404
מקלחון או אמבטיה – מה עדיף בכל דירה? freepik

מקלחון או אמבטיה – מה עדיף בכל דירה?

כל מי שצריך לבחור דירה חדשה או שעומד בפני שיפוץ בחדר האמבטיה שלו מכיר את ההתלבטות בנוגע לבחירה בין מקלחון לאמבטיה. לכל אחד מאלה יש את היתרונות, החסרונות והתכונות שבעזרתם יהיה נוח לבחור וכמובן שמדובר בבחירה שתתאים באופן אישי לכל אדם ואדם. אין המלצה או החלטה גורפת שתתאים לכל אחד ולכן כל דירה וכל החלטה חייבות להתבצע באופן אישי ולכל מקרה לגופו. חשוב מאד להבין שהבחירה בסופו של דבר תשפיע על ההתנהלות היומיומית של כל מי שגר בבית ולכן חשוב מאד לקחת את הזמן, לשקול היטב את כל האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת ונכונה שאפשר יהיה להתנהל איתה בנוחות מירבית לאורך זמן רב, אפילו שנים רבות. כדי לבחור כמו שצריך חשוב להבין את ההשפעות של בחירה באפשרות זו או זו.

איך לבחור בין מקלחון לאמבטיה

להלן כמה נקודות למחשבה שכדאי וצריך לקחת בחשבון כאשר מתלבטים בין התקנת אמבטיה למקלחון –

  • החלל בחדר הרחצה – הדבר הראשון שצריך לבדוק הוא האם יש מקום לאמבטיה בחדר, שכן היא זו שדורשת יותר מקום ומידות גדולות יותר של החדר עצמו.
  • בני המשפחה – אם יש ילדים קטנים או תינוקות בבית אין ספק שיהיה הרבה יותר נוח להתנהל איתם עם אמבטיה, אלא אם יש רעיון לדרך פעולה אחר שנוח יותר להורים ולמבוגרים בבית.
  • העדפה אישית – יש את מי שלא אוהב מקלחונים או יעדיף חדר רחצה בלי אמבטיה ולכן גם אם יש את המקום המתאים ואת גודל החלל הדרוש – אין ספק שההעדפה האישית גוברת על שאר הפרמטרים.
  • עיצוב חדר הרחצה – אין ספק שאמבטיה או מקלחון משפיעים בצורה מהותית על איך שייראה חדר הרחצה ולכן חשוב לקחת בחשבון גם שיקולים שקשורים למראה והעיצוב של החלל כולו.
  • פינוק – גם אם הפינוק הוא לא מה שמתבצע על בסיס יומיומי אפשר וכדאי לקחת בחשבון שמדי פעם זה יהיה רצוי.

להכיר סוגים שונים של מקלחון ואמבטיות

על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה חשוב להכיר את הסוגים השונים של אמבטיות ומקלחונים שקיימים כיום ולדעת מהן האפשרויות מבחינת העיצוב גם של אלה וגם של אלה. כיום אפשר להתקין מקלחון במידות אישיות, לבחור את סוג הזכוכית, את המראה ואת העיצוב שלה ואפילו את הדרך שבה הדלת שלו נפתחת. הנוחות והמראה חשובים יותר מהכל וללא ספק לאחר שמקבלים את ההחלטה הנכונה המקלחון או האמבטיה ישרתו נאמנה את בני המשפחה כולם. חדר הרחצה הוא אחד החשובים בבית ולכן צריך וכדאי להקדיש הרבה תשומת לב לבחירה של כל האלמנטים שקשורים בו ובשימוש היומיומי שלו. במידת הצורך אפשר להתייעץ עם אנשי מקצוע מעולם עיצוב הפנים וכך לוודא שמקבלים את ההחלטה הנכונה ביותר.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]