צעיר נעצר תוך הפעלת כוח. המשטרה: ״כוח סביר - מצג שווא״ - 0404
+
צילום: הקול היהודי

צעיר נעצר תוך הפעלת כוח. המשטרה: ״כוח סביר – מצג שווא״

אלימות השוטרים כלפי יהודים נמשכת. לאחר הסרטונים הקשים אתמול בהפגנת החרדים הקיצוניים, שבהם נראו שוטרים רומסים בפרשים, בועטים ודוחפים חרדים, הגיע מעצר אלים ונוסף, הפעם כלפי צעיר יהודי בשומרון.

בלשי המשטרה עצרו את הצעיר היום (ב׳) בצהריים צעיר יהודי בעת שעבד באתר בנייה ביישוב הר ברכה בשומרון. הצעיר שנעצר, מתגורר ביישוב יצהר והוא חשוד שהפר צו הרחקה מנהלי.

בסרטון שתועד ע״י ״הקול היהודי״ נראה הצעיר בעת מעצרו ע״י שלושה בלשי משטרה, תוך שאחד מהם לא מפסיק לומר ״אתה מתנגד״ וזאת בעת שלא נראה שהצעיר מתנגד כלל למעצרו. בשלב הזה, התנפלו הבלשים על הצעיר, אחד חנק אותו וחסם את עיניו והשניים האחרים סייעו להפילו לריצפה. כל חטאו של הצעיר ששזעק מכאב, כך נראה, היה כאשר שאל את השוטרים ״למה הרבצת לי״.

לדברי עדי ראיה ששוחחו עם ה״קול היהודי״, הבלשים התנפלו עליו וחנקו אותו מיד, מבלי שהנער התנגד למעצר. לאחר השלב הזה מתחיל התיעוד בו נראים הבלשים גוררים את הנער ומבצעים את המעצר האלים.

בשלב זה טוענים הבלשים כי הצעיר מסרב להביא להם את ידו השנייה והבלשים משלימים את איזוקו בכח, תוך שהוא זועק מכאב.

מהמשטרה נמסר בתגובה: ״אנו דוחים ביתר שאת פרשנות מעותת ביחס לאירוע זה או יצירת מצג שווא שאין בו כלום מלבד הצגת העבריין כקורבן, ואוכף החוק כמי שלכאורה נטפל אליו על לא עוול בכפו. ראוי שהאמת תיאמר כי החשוד נעצר בעקבות צו מעצר שהוצא בבימ״ש זאת לאחר שהפר מעצר בית.
עם הגעת בלשי המשטרה לממש את הצו ולעצור את החשוד, הם נתקלו בהתנגדות אקטיבית של החשוד למעצר שהחלה עוד בטרם התיעוד.

בכדי לממש את תפקידם ולהשלים את ביצוע המעצר עפ״י חוק, נאלצו השוטרים להשתמש בכוח במטרה לאזוק את החשוד, שעה שהוא מתנגד למעצר ומונע את ביצועו התקין.

נזכיר כי לא בכדי ניתנה לכל שוטר הסמכות לשימוש בכוח מכוח החוק, בין היתר מקום שבו הוא נתקל בהתנגדות של חשוד לביצוע מעצר כחוק. ואמנם כפי שניתן לראות בסרטון, עם השלמת ביצוע המעצר ואזיקת החשוד פסק השימוש בכוח. (צילומים: הקול היהודי).