השפן של המפכ״ל רוני אלשיך לסתימת הפה של התקשורת בישראל - 0404
השפן של המפכ״ל רוני אלשיך לסתימת הפה של התקשורת בישראל גיא ורון

השפן של המפכ״ל רוני אלשיך לסתימת הפה של התקשורת בישראל

כך פועל מפכ״ל המשטרה בכל פעם שהכותרות נגד משטרת ישראל. שיטה שנראית לכאורה מתוכננת מראש וכזאת שאולי קיבל המלצות עליה ממערכת היח״צנות המשומנת שלו.

בכל פעם שהתקשורת פוגעת במשטרת ישראל שולף רב ניצב רוני אלשיך את השפן מהכובע. את ביבי. כן, את ראש הממשלה.

כאשר משטרת ישראל הותקפה ע״י התקשורת בפרשת הדריסה והחיסול באום אל חיראן, רוני אלשיך זרק פצצה לתקשורת וכך סתם את פיה. הוא סיפר שהחקירות בפרשות נתניהו יסתיימו בהקדם. אלא שהמציאות הוכיחה שלאמירה של אלשיך לא היה שום כיסוי במציאות, אלא כיסוי אחד בלבד – להשכיח מהתקשורת את פרשת אום אל חיראן ובכך… הוא הצליח.

וכעת, שוב פרשה חדשה. הפעם, פרשי המשטרה ורגלי השוטרים הפוגעים בחרדים הקיצוניים שהפגינו בירושלים. המראות קשים, התקשורת קורעת לגזרים ואלשיך מה עושה? שוב, שולף את השפן. את ביבי. הפעם, הוא בחר לומר על חקירות ראש הממשלה כי ״זו תהיה שנה מורכבת״. כן, הרכיב לנו העיתונאים כותרת חדשה. העיקר שנשכח מהחרדים שהותקפו.

בטח שכחתם שמדובר באותו מפכ״ל ש״נלחם בהדלפות״ ואותו מפכ״ל שאמר בפרשת ריטמן ש״עדות המתלוננת אינטרסנטית״. בכל הקשור בשפן של אלשיך – הרי שהדלפות הן חלק מרכזי מהמשחק וראש הממשלה עצמו הוא המכסה שסוגר כל סיפור עסיסי במשטרת ישראל. יש שפן – יש שקט.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]