יונדאי - סוד הפופולאריות - 0404
יונדאי – סוד הפופולאריות שאטרסטוק

יונדאי – סוד הפופולאריות

עולם הרכבים בישראל הוא עולם עשיר, בו מיוצגים לא מעט יצרנים וכמובן אינספור דגמים. עם זאת, יש כמה יצרני ודגמי רכבים שבולטים עם השנים במיוחד. אחד הבולטים שבהם, הוא השם יונדאי. זה אולי נשמע יפני, אבל מדובר למעשה בחברה קוריאנית. ליתר דיוק – חטיבת יונדאי מוטור של חברת יונדאי קיה. מאז כניסת רכבים אלה לשוק המקומי בשנת 1994, הם הפכו להיות פופולאריים למדי ונשארו כך. מה סודם? 

אימוץ מתרחב

רכבי יונדאי ראו עם השנים לא רק אימוץ נרחב בישראל, אלא אף התרחבות מתמדת של רכישתם. הם התברגו לצמרת טבלת מכירות הרכב (שלושת המקומות הראשונים) כבר בשנת 2004 ונשארו שם באופן קבוע למדי. בשנים שלאחר מכן, בעיקר 2011 עד 2018, רכבי יונדאי כבשו את המקום הראשון במכירות. בשנת 2019, מכירות רכב זה עברו את ה-40,000 יחידות. גם בעולם הגדול, יונדאי היא מהיצרניות הבולטות ביותר לאורך השנים. גם בנתונים של לוח יד 2 שהתפרסמו בשנים האחרונות רואים ביקוש גבוה לדגמי יונדאי. למעשה, הם תפסו את המקום הראשון באתר זה ב-2018. היקף מכירות גדול ומתרחב, פירושו שהציבור "מצביע בארנק" בעד יצרנית רכב איכותית זו. מה גם, שלא מדובר ברכבים שנרכשים בהיקף נרחב כתוצאה ממחיר נמוך. 

מגוון דגמים רחב

חלק מהצלחת החברה, נזקף ללא ספק למבחר הדגמים הרחב. אלה כוללים בגדול דגמי רכבים פרטיים למגוון טעמים וצרכים, כמה דגמים מסחריים ואף רכבי יוקרה ו"מכוניות קונספט". לשוק הפרטי, מדובר על רכבים בדגמים משפחתיים מגדלים שונים, "משפחתית האצ'בק", דגמי "מיני" וסופרמיני. ליותר "הרפתקנים" שבין הנהגים, מוצעים דגמי כביש-שטח (SUV), דגמי קרוסאובר ודגמי קופה. עבור עסקים, יונדאי מציעה דגמי משאיות, טנדר ומיניבוס. כך שבשורה התחתונה, המבחר והאיכות הופכים את יונדאי ליצרנית רכבים כזו, שתמיד כדאי לקחת בחשבון כאשר אתם מחפשים לרכוש רכב. 

מבחר מוסכים

כידוע, חשוב לטפל ברכב במוסך מורשה עבור אותו סוג רכב.  מי שמחפש מוסך יונדאי מורשה, ימצא את מבוקשו באתרי היבואן כלמוביל או יונדאי ישראל. ישנם כיום עשרות מוסכים מורשים כאלה ברחבי הארץ. מאחר שמדובר ביצרן רכבים וותיק בארץ ובדגמים נפוצים מאוד, יש למוסכים אלה ניסיון רב בטיפול בהם. אין זה דבר של מה בכך, במיוחד כאשר מדובר בטיפול בתקלות – תחום בו מגוון האפשרויות רחב במיוחד ולניסיון חשיבות גדולה.  

אמינות 

סקרים שונים, כולל בקרב אנשי מוסכים, מעידים על רמת האמינות הגבוהה של רכבי יונדאי. אין ספק, שאמינות זו היא חלק מסוד ההצלחה של רכבים אלה אצל הצרכנים ומכך שרכב זה מוביל במכירות. כך שלמרות הזמינות והרמה הגבוהה שמציע מוסך יונדאי, סביר שלא תגיעו אליו בתדירות גבוהה במיוחד אם תרכשו רכב יונדאי. ואלה חדשות טובות (חסכון בכסף ובזמן). 

מכלול שלם

כמובן, אמינות היא רק חלק אחד ממכלול תכונות שהתרגלנו לדרוש מרכבים כיום. יונדאי לא נופלת מאחור, גם בכל הנוגע להיבטי בטיחות, נוחות וחדשנות טכנולוגית בכלל. ניתן לומר שהצרכן לומד על הרכב שהוא מעוניין לרכוש בשני אופנים עיקריים. ראשית, מהתעמקות במפרט לפני הרכישה. שנית, מניסיונו ומניסיונם של אחרים, בתפעול השוטף ובתחזוקה של הרכב (עד כמה זה רכב ש"לא רואה מוסכים?"). נראה שיונדאי משאירה רושם טוב על הצרכן הישראלי, בשני המקרים. 

במבט לעתיד

במבט לעתיד, נראה שיונדאי תמשיך להיות בולטת בשוק. בין השאר, בזכות היציבות והצמיחה שלה לאורך השנים וכן תודות להערכה שהתבססה במערב כלפי מותגי רכב קוריאניים. כיום, החברה משקיעה בין השאר בתחום הרכב החשמלי ומתכננת להיות המובילה בתחום זה באירופה, בתוך עשור. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com