שר האוצר ויו"ר חברת החשמל מקדמים פתיחת חוף נוסף באילת לרווחת הציבור - 0404
+
שר האוצר ויו"ר חברת החשמל מקדמים פתיחת חוף נוסף באילת לרווחת הציבור 0404

שר האוצר ויו"ר חברת החשמל מקדמים פתיחת חוף נוסף באילת לרווחת הציבור

בעקבות הסיכום בין שר האוצר משה כחלון, לבין אלוף במיל' יפתח רון-טל, יו"ר חברת החשמל, התקיים לאחרונה סיור לבחינת סטטוס שטחי חברת החשמל בעיר אילת. הסיור התקיים יחד עם מאיר יצחק הלוי, ראש העיר והנהלת העירייה.

במהלך הסיור נבחן סטטוס שטחי חברת החשמל, אתר תחנת הכוח הישנה ואתר בית המשאבות השוכן על חופה של העיר, במטרה לאפשר ולקדם את פיתוחם לטובת הציבור ורווחתו.

כחלון: "בקיץ האחרון פתחנו לאחר עשרות שנים את חוף קצא"א לטובת ציבור המתרחצים באילת. התחייבנו שנמשיך לפנות חופים ושטחים נוספים וכך אנחנו עושים. נפעל בכל הכוח בכדי שהחוף ייפתח כבר בעונת הרחצה הבאה".

בתום המפגש, אמר רון-טל, יו"ר חברת החשמל, כי "חברת החשמל, כחברה ממשלתית בעלת אחריות תאגידית, מחויבת בין היתר לדאוג לרווחת הציבור בכלל, וכך גם בעיר אילת. לחברת החשמל, הדגיש רון-טל, יש אינטרס לשמר ולספר את מורשת חברת החשמל ולפיכך, אתר בית המשאבות יעבור תהליך שימור, בשיתוף פעולה של חברת החשמל ועיריית אילת, כמתקן בעל משמעות היסטורית לחברה ולעיר, ויבחנו האפשרויות  לפתיחת קטע החוף לשימוש הציבור במסגרת הסדר הנכסים של החברה".

ראש עירית אילת, מאיר יצחק הלוי אמר כי, "סיכום חשוב זה מהווה פריצת דרך בשחרור שטחים נוספים שעמדו בשממונם עשרות שנים ויש לברך את שר האוצר ויו"ר חברת החשמל על הבנתם את הצרכים הציבוריים באילת. עירית אילת תציע מספר חלופות לשימוש זמני בשטח, בתאום עם חברת החשמל, שיבחנו מול הגורמים הרלוונטיים".

עוד הוחלט בהסכמת הצדדים, כי יוקם צוות פעולה משותף לחברת החשמל והעירייה, שיסכמו את פרטי התכנית ויביאו לאישור הנהלת החברה והעירייה. השינויים כאמור, כפופים לאישור והחרגה של המדינה במסגרת הסדר הנכסים הכולל של חברת החשמל, ולאישור הגורמים הרלוונטיים.