עכשיו זה רשמי: הג'ירו ד'איטליה, מירוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם, מגיע לישראל - 0404
+
עכשיו זה רשמי: הג'ירו ד'איטליה, מירוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם, מגיע לישראל שלמה מור, חדשות 0404

עכשיו זה רשמי: הג'ירו ד'איטליה, מירוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם, מגיע לישראל

מירוץ האופניים השני בחשיבותו בעולם אחרי הטור דה-פראנס מגיע לראשונה בהיסטוריה לארצנו – כך נמסר רשמית במסיבת עיתונאים מיוחדת שנערכה בצהריים (שני) בירושלים.

הג'ירו ד'איטליה הראשון נערך בשנת 1909 ומאז התקיים עוד קרוב ל-100 פעמים כשהמארגנים מקפידים לקבוע את מועדי התחרות לתחילת חודש מאי בכל שנה. יש לציין שהג'ירו לא נערך ברציפות בעקבות מלחמות העולם שהתרחשו במאה הקודמת והביאו להפסקתו הזמנית.

במסיבת העיתונאים המיוחדת שנערכה, כאמור, בירושלים, השתתפה שרת התרבות והספורט, מירי רגב, שר התיירות, יריב לוין, ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בכירים מענף האופניים בישראל ובעולם וגם אלברטו קונטדור, רוכב האופניים הספרדי הראשון שזכה בכל שלושת תחרויות "גרנד טורס" באופני כביש.

שלמה מור, חדשות 0404

מירוץ הג'ירו ד'איטליה שנמשך לרוב 21 ימים, על פני למעלה מ-3,000 ק"מ של רכיבה, צפוי להתפרס על פני חלקים גדולים מרחבי ארצנו וליצור, כמובן, גם עומסי תנועה כבדים בתחילת חודש מאי 2018. יחד עם זאת, חשוב להדגיש שלא כל המירוץ יערך בישראל אלא רק שלושת חלקיו הראשונים.

השרה רגב אמרה במהלך מסיבת העיתונאים כי "הג'ירו ד'איטליה אחד מאירועי הספורט הגדולים והחשובים בעולם. אני וחבריי לממשלה חברנו ליוזמה חסרת תקדים שהצליחה לראשונה להוציא את הג'ירו מגבולות אירופה ולהביא לכאן את הרוכבים הטובים בעולם. יחד נזניק את המירוץ מהעיר היפה בעולם, מבירת ישראל, ירושלים. זוהי זכות גדולה שלנו להיות המדינה המארחת לאירוע ספורטיבי כל כך חשוב וגדול".